Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi vagy jack russell terrier...

Mudi vagy jack russell terrier? Vagy ajánlanátok más fajtát?

Figyelt kérdés

Panellakásban lakom és szeretnék egy olyan kutyát, akivel lehet kutyás sportokat űzni: obedience/dogdance, nyomkeresés, agility, flyball, frizbi, trükköket tanítani neki és sokat játszani.

Sajnos van egy mozgásszervi betegségem, ami miatt nem tudok napi szinten hosszú kilométereket sétálni, futni pedig egyáltalán nem tudok, ezért keresek olyan kutyát, akit mentálisan is le lehet jól fárasztani és szeret is tanulni és olyan sportot, ami vezényszóra "működik", nem nekem kell rohangálni vele/utána, viszont ő jól kimozogja magát benne.

Természetesen a hétköznapokban lenne napi 2x45 perc séta és 2x15 perc eü séta + más kutyákkal összehoznám játszani(napi másfél óra) + labdáznék, frizbiznék vele(napi fél óra) + trükkök tanításával és benti játékkal(pl kötélhúzás, jutifalat keresés, snack-labda, játékok dobálása, szalonnaillatú buborékfújó, lézer, interaktív játék) foglalnám le(napi 2 óra cicákkal együtt). Ezen kívül, ha épp nem vagyok számára "kéznél", van két nagyon játékos, hiperaktív, őrült cicám, akikkel együtt tudna játszani és természetesen volnának más játékai, rágcsái is, amivel elfoglalhatja magát.

Először mudit akartam, mert magyar fajta és csodálatos természete van, de lehet, hogy ő már nagyobb ahhoz, hogy a lakásban aktívan tudjak vele foglalkozni és a cicákkal tudjon játszani, ezért jutott eszembe a jack russell terrier, aki amúgy nagyon helyes kiskutya.


2022. júl. 18. 17:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Jack russel nagy mozgásigényű kutya,nem nagyon értem kutyás sportot akarsz ,de te nehezen mozogsz,hogy fér össze a kettő?
2022. júl. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem nekem kell az akadályokon keresztül ugrálni, hanem neki.

Nem nekem kell a labda/frizbi után szaladnom, hanem neki.

2022. júl. 18. 17:21
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Ha neked olyan betegséged van, ami akadályoz a sportban, akkor ez a két fajta kilőve. Spitzek között keresgélj, ők fizikailag nem akkora mozgásigényűek, nem kell velük futni, viszont mentális fárasztásra jobban oda kell figyelni, igénylik is, velük lehet trükksulizni, dog dancingelni. Az agility nem tudom, mozgásszeri problémával hogy jutott eszedbe, ott azért a gazdi is együtt mozog a kutyával, bár láttam már agility videót kerekes székes gazdival, csak hát az nem ugyanaz.
2022. júl. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
Nyugodtan mehet a lepontozás, de ezzel a két fajtával futni kell, azt meg írod, hogy nem akarsz.
2022. júl. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Azét soroltam fel egymillió kutyás sportot, hogy azok közül, amelyikben csak a kutyának kell vezényszóra rohanni, akadályokat ugrani, nem nekem kell vele futni, azt csinálnánk.

Én nem tudok vele futni menni, esetleg biciklivel, de minden mást tudok vele csinálni, és másképp ki tudom fárasztani.

2022. júl. 18. 17:24
 6/21 A kérdező kommentje:
Sehol sem írtam, hogy nem AKAROK vele futni!
2022. júl. 18. 17:24
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

Mudit semmiképpen. Ők 4-5 órás kutyàk. Tegnap nyomtunk velük egy 12 km-s turat, 400 m szinttel. 3 ora volt. Ma reggel mar voltak setalni egy orat, csaladi hazban lakunk, akkor mennek ki es be, amikor akarnak, es mar itt taposnak rajtam, hogy valami legyen. Indulunk egy 3 oras menetre :)


Versenyszinten agilityzunk veluk. Azt ugye tudod, hogy agilityben is kell futni, nem is lassan es nem is keveset. En a tüdőmet ki szoktam köpni. Ugyanez dogdancing, ott is kell a mozgás. Igazabol a legrobb kutyas sportban az ember is mozog. Nem biztos, hogy neked való.


Nem nagyon van olyan sport, hogy a kutyát csak “küldöd”. Foleg mig kikepzed, az egy kemény menet :)

2022. júl. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Akkor nem lesz kutyám, köszi #7.
2022. júl. 18. 17:28
 9/21 anonim ***** válasza:
13%

Nem feltétlenül kell a kutyával együtt mozogni, egy nappaliból simán megoldható a fárasztás. Futópadozás, agárpályás futtatás, frizbi, obedience, "peca", "lógatás", úszás, vízben távolugrás(fogalmam sincs mi ennek a neve) ezek pl olyan dolgok, amik szerintem megoldhatóak egy ilyen problémával is. Bár természetesen te tudod pontosan mit tudsz csinálni. Én egy eredményes kutyakiképzőtől olvastam, hogy ő megállítja a kutyát, a labdát, bedobja a susnyásba, az meg megkeresi és imádja. Munkavonalas német juhásza volt. Lefárasztotta, pedig csak sima apport feladat.


Abban viszont igazuk van az előttem szólóknak, hogy az agilityben a gazda is mozog, minimum kocog, de van hogy fut.


Ezek alapján inkább a jack russel, de nem a mérete miatt, hanem mert az eddig olvasottak alapján a mudi egy elég vokális fajta, a szomszédok nem biztos hogy örülnének neki. Bár erről inkább mudi gazdákat kérdezz, fb csoportokban

2022. júl. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Anyukám a bichon havanese-t szeretné. Neki az tetszik, meg szerinte vele könnyű lenne a szar életem.
2022. júl. 18. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!