Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a legjobb döntés? SOS

Mi lenne a legjobb döntés? SOS

Figyelt kérdés

Nemrég befogattam egy kutyust, szerelem első látásra. De külföldre kell költöznöm egyetem miatt. Szombatom utazom és nagyon elvagyok keseredve mert nem tudom mit tegyek a kutyámmal.

Édesanyám bevállalta, neki is van kutyája jól megvannak, azt mondtam pár hónapot maradhat míg én elrendezzek mindent kint és akkor kivinném magammal. Csakhogy kint még minden bizonytalan, találok-e megfizethető kutyás szállást (úgy volt kollégiumba megyek de oda nem jöhet kutya úgyhogy mást kell keresnem), egyetem és munka mellett hogy tudom megoldani a sétákat. Ez eltarthat 2hétig vagy akár hónapokig, de az is lehet hogy nem tudnám megoldani, és nem hagyhatok ilyen terhet anyukám nyakán évekre. Ráadásul már a kivitellel is gond van, mert fapados gépen nem lehet szállítani, kiküldeni meg nagyon drága, tehát ami lehetőség marad az hogy én is rendes járattal megyek és poggyászként adom fel ami megint nem olcsó dolog. Vagy pedig találok valami autós fuvart, de eddig senkit nem találtam aki bevállalna.

Elgondolkoztam lenne-e jobb ha találnék neki jobb gazdit, több jelentkező is lenne. És még nincs olyan régen nálam, nem alakult ki az a mély kötödés (legalább is részéről). Nagyon rosszul érzem hogy ilyen felelőtlenül magamhoz vettem pedig tudtam hogy elfogok költözni de annyira megfogott ez a kutya. Első egyetemi év, munka, költözés otthonról, külföld én meg ennyire gyerekesen és felelőtlenül még nehezíteném a dolgokat.

Mi lenne a legjobb? Próbálkozzam a kivitellel és ha nagyon nem megy még ráérek elajándékozni? Vagy már most azonnal találjak jobb helyet neki még mielőtt megszokná anyumnál? Kérlek ne ítéljetek el, így is át sírtam a napot, tudom hogy ostoba voltam, de most már csak is kizárólag a kutyának akarok jót.


2010. szept. 21. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Keress neki egy jobb gazdit.

Tényleg felelőtlen voltál, de ez mindenkivel előfordul.

De amúgy , ha nem fogadtad volna be, lehet hogy meghalt volna... (Ha utcán találtad.)

Nekem is felelőtlenül lett az utolsó kutyám , de mostmár örülök hogy van... .)

2010. szept. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

próbálj meg utánna érdeklődni hogy külföldön van e olyan hely, ahova viheted a kutyádat, próbálj meg előre eltervezni, ha ki akarod vinni magaddal. nem ítéllek el, én jövőre megyek ki egy évre külföldre, és azon nyafogok, hogy mi lesz a degummal... éppen ezért nem is akarom mondani, hogy mindenképp mondj le róla, ha megoldható, hogy anyukád vigyázzon a kutyusra, akkor szerintem adj neki egy esélyt te meg próbáld meg elrendezni hogy valamikor utánnad jöhetten, aztán még mindig mondhatod, hogy nem tudod bevállalni, és inkább elajándékozod. én a helyedben ezt tenném, de te jobban tisztában vagy a lehetőségeiddel (mind pénz, mind kapcsolat stb) vedd sorra őket és mérlegelj! remélem sikerül megtalálnod a jó megoldást :) ha ennyire mélyen foglalkozol a kérdéssel, biztos vagyok benne, hogy jól döntesz és csak akkor viszed ki magaddal ha jó körülmények között lehet!

Sok szerencsét :)

2010. szept. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Ha van olyan jelentkező aki most befogadná a kutyust, és szerinted megbizható is, akkor inkább ajándékozd oda. Még te sem tudod, hogy lesz külföldön, akkor még egy kutyát is kinn ellátni elég bizonytalan. De csak is olyannak add oda, aki tényleg szereti, és jó helye lesz.
2010. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy önző vagyok de én sosem adnám a kutyám senkinek. Vagy vinném magammal vagy maradnék. Neked is azt tanácsolom hogy senkinek se add, de hát te nem én vagy.
2010. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Én annyira kötődök a kutyámhoz,hogy itthon maradnék csak miatta ha nem tudnám kivinni. Imádom és ő a mindenem. Szerintem ne add oda másnak...
2010. szept. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Megértelek, bár nem tudom minek kellene történnie ahhoz, hogy megváljak a kutyámtól. Viszont teljesen érthető a helyzeted.

Ha én a helyedben lennék ebben a pillanatban, elajándékoznám annak a jelentkezőnek, aki szerintem a legjobban viselné gondját.

Sajnálom de a kutyusnak (és szerintem neked is) így lesz a legjobb.

2010. szept. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én sem akarok megválni tőle, de itthon nem maradhatok, ez az ország pusztul, és az anyagi helyzetünk is nagyon nehéz, egy jó munkát találtam kint, és egyetemet is tudok ott végezni, tudok hazaküldeni pénzt, és ezzel a végzettséggel később még sokra vihetem. Tehát muszáj megpróbálnom kint, ezt a lehetőséget nem hagyhatom ki, és mindent megteszek hogy a kutya is jöhessen. Sok lehetőség van, beszéltem kinti ismerősökkel, barátokkal, családdal és elméletben problémamentesen jöhetne velem a kutya. De sajna ez csak az én elméletem, lehet hogy semmi nem fog összejönni, fel kell még mérnem a terepet kint. Jól át kell gondolni mert nem egyszerű a kiszállítása tehát csak akkor jön ha tényleg van helye, nem fogom őt ide oda küldözgetni a két ország között.

Tényleg jobb lenne neki másnál? Én belehalok ha el kell válnom tőle.

2010. szept. 22. 11:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, honnan van a kutyus. De ha valamelyik szervezettő fogadtad be, akkor legjobb lenne, ha hozzájuk fordulnál, akiktől örökbe fogadtad. Ez lenne a legkorrektebb. Vagy ha nem szerevezettől van, akkor valamelyik szervezetet felkérni segíteni a gazdikeresésben, addig még maradhatna nálatok, de gazdi keresés terhe leesne a vállatokról és az állatvédők tuti jó helyre adnák, szerződéssel, ivartalanítva, chipezve és ellenőriznék a sorsát az örökbe adás után is. Én ezt a megoldást ajánlom.
2010. szept. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én inkább maradnék itthon:) De ez persze Neked nem megoldás, megértem, hogy menni akarsz.


Arra semmi esély, hogy anyukád úgy megszereti pár hónap alatt, hogy megtartja? Nagyon nagy feladat lenne neki?

Mert ha Neked külföldön lesz egy viszonylag jó kereseted, és havi 3-4 ezer forintot küldesz arra, hogy a kutyust ebből ő ellássa, akkor már csak rajta áll...

2010. szept. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sok vívódás után mégsem tartom meg. Egy nagyon kedves ismerősöm már az első perctől odavolt érte, és a kutya is érte. Felvettem a kapcsolatot az örökbe adóval is, ő is egyet értet a döntésemmel. Anyu is nagyon megszerette ezért úgy egyeztünk meg hogy anyu viszi majd kozmetikázni az övével együtt, ha vigyázni kell rá akkor is hozzánk jön. Így még is része marad az életünknek, de tudom hogy a világ legjobb helyén lesz.
2010. szept. 23. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!