Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem ugyanolyan,...

Csak szerintem ugyanolyan, vagy akár nehezebben kezelhető egy foxterrier mint egy Staffordshire bullterrier? Mégis utóbbiakkal sokkal előítéletesebbek. Miért?

Figyelt kérdés

Engem eddig 3 kutya harapott meg életemben, egy olyan csivava (keverék?) akit kint tartottak az udvaron és nem foglalkoztak vele, egy foxi keverék és egy fajtatiszta foxi.


Van egy Staffordshire bullterrier keverékem, meg az elmúlt félévben több fajtatisztának is találkoztam és sajnos állatokkal nagyon nehéz Őket összehozni, de hogy embert, vagy akár gyereket megharapnának, nagyon nehéz elképzelni. Beteg egyednek is turkáltam a szájában, amelynek nagy fájdalmai voltak, gyógyszert adtam neki és nagyon nem akarta bevenni, erőszakosnak kellett vele lenni sajnos, de még abban az állapotban is külön figyelt hogy nehogy meg harapjon… Nekem az a tapasztalatom, hogy emberekkel a legszelídebb fajták közé sorolhatók.


Miért félnek tőlük sokan, amikor ezek kistermetű kutyák?



2022. júl. 19. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Minden csak nevelés kérdése.

Ismerömnek az orrát (az alsó bőrrészt) pont a saját csivavája harapta le.


Ugynúgy tud hülye lenni egy golden retriever, vagy egy tacskó is, mint egy pit, stefi, vagy roti.


Azért előítéletesebbek az emberek, mert a bullterrier féléket hasznlálták az erős harapása és az állóképessege miatt kutyaviadalokon.

De ha én akarom, akár egy foxit is tudnék úgy nevelni, hogy vad és hülye legyen.


Tévhit az egész, ennyi.

Ahogy nevelik, olyan lesz a kutya.

2022. júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hollófernyiges ***** válasza:
55%
Azért mert nagyon nem mindegy hogy egy foxi harap-e meg vagy egy pitbull.
2022. júl. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pitbull?
2022. júl. 19. 14:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A foxit hajlamosak nem eléggé komolyan venni, emiatt pedig gazdi fejére tud nőni, főleg, hogy terrier.
2022. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

A foxik tényleg nagyon energikusak és akaratosak, sokszor látom, hogy rájuk kell szólni komolyan, mert fut mint az őrült, se hall se lát.

Egyébként azért előítéletesek, mert halálos foxi támadásról nem igen hallani, és hiába mondják hogy nevelés kérdése, nevelés kérdése persze, de a bull típúsú kutyákat arra tenyésztették, hogy más kutyáknak minél hamarabb bénító sérülést okozzanak, és ehhez minden eszközük és a hajlamuk is megvan értelemszerűen.


A foxi meg hiába nő a fejedre, vagy nem tudod gátolni, ha pl elkezd ráugrálni, dominálni egy másik kutyát, csak kinevetik, de nem tud kárt okozni különösebben. A bull igen, ha csak játékból hirtelen odalép, az én közepes keverékem padlót fog. Ezért is nem megyek be ismeretlen bullhoz, míg ismeretlen foxival simán elengedem. Nem előítéletnek mondanám, inkább elővigyázatosságnak.


A másik amit mondtál, a gyerek kérdés. Foxi nem igazán olvastam hogy ölt volna gyereket, de tavaly volt talán a hírekbe, hogy egy pillanatra bementek a szülők a házba, a csecsemőt kint hagyták, és kész volt a baj, egy roti egy harapáss végzett vele. Illetve egy bullal nem hagynék gyereket játszani, nem agresszióból, de játékból fellöki, odacsíp, akármi. Állatokkal ahogyan te is mondtad, nehézkes összeszoktatni, mivel zsákmányos.

Ezeket el kell fogadni, és tiszteletben tartani, ha valaki ilyen kutyát tart, fel kell tudnia mérni mivel jár. Néztem interjút egy tenyésztővel, isemri a kutyákat, évek óta amstaffokat tenyészt, és elmondta, hogy nem engedi el közterületen pórázról, mert soha semmi probléma nincs vele, de egyszer az ellenfelére talált egy másik staffordot meglátva, és kisgyerek, kiskutya, semmi nem érdekelte, de annak a kutyának nekiment.


Szerintem felelősség ilyen kutyát tartani, nem előítélettel kell hozzájuk állni, inkább előismerettel.

2022. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Azért azt megjegyezném, hogy a amerikai pitbull terrier az 14-27 kg, az amerikai staffordshire terrier az meg 18-32 kg.


Egy staffordshire bullterrier csupán 11-17 kg. De a 17 kg-os az már egy szélsőségesen nagy kan.


Igazából nem sokkal nagyobb mint egy foxterrier.


És igen, agresszív a kutyákkal, egy feladat szocializálni (szerintem ez a foxikra is igaz, hiszen Ők nem viadaloztak, de rókákat gyilkoltak. Ő nem feltétlenül tudja, hogy egy másik fajta kutya az róka vagy kutya).


Másrészt a staffordshire bullterrier az rengeteg ember között élt, tömegben, szűk helyen. A legszegényebbek tartották/tenyésztették ki. Kisházakban, illetve a bányákban éltek nagyrészt, és ott viadaloztatták őket, így az emberek társaságát megszokták.


Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy egy foxi az bizony harapja az embert, kisebb élőlényeket meg akar gyilkolni, ha erről nem nevelik le, mert benne van az ösztöneikben és sokkal jobban pörögnek mint a staffok.


De lehet, hogy rossz megfigyelés, erre végülis nyitott vagyok.

2022. júl. 19. 17:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, az eredeti apbt-k megint tök más témák, ők ugye az eteditileg harcra tenyésztwtt kutyák, belőlük szelektálták a családbarátabb amstaffot. Az amstaff nagyobb de szelídebb, magyarországon rengeteg van belőlük, amerikai pitet talán 2-őt ha láttam eddig utcán. Ők igazi harcosok, követek egy orosz videóst, elképesztő mennyire ösztönerősek a staffordhoz képest.

A staffordshire bullterrier pedig a kinézete miatt ilyesztőbb inkább szerintem, ők kifejezetten emberbarátak valóban, ugye a viadalokon az embereknek szét kellett választani őket.

2022. júl. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!