Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom a kutyáimat...

Hogyan tudom a kutyáimat lefogni, míg beoltja az állatorvos?

Figyelt kérdés
Két nagytestű németjuhász keverékem van(anya-lánya),idén lemaradtunk a helyi oltásról,tavaly is csak az idősebbet tudtam elvinni,a kölyke nem bírja a nyakörvet,pórázt sem.Holnap kijön az orvos.Egy pár óra alatt el tudom fogadtatni vele a pórázt?Nincs valami nyugtató,amitől kicsit ellazulnak?
2010. szept. 21. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

soha nem is szoktad vinni őket sétálni?

ha nem, akkor kezdj el megbarátkozni a gondolattal. persze hogy nem bírja a nyakörvet meg a pórázt, ha még soha nem volt vele. azt se tudja mi az.

hiába van udvar, egy kutyának minimum hetente egyszer el kéne mennie sétálni.

2010. szept. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem inkább naponta egyszer!!

És az ilyenek mondják, hogy kinzas lakásban kutyát tartani. Mi naponta ötször sétálunk...

2010. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

450négyzetméter udvar azért nem 50négyzetméter panel!

Míg megkerülöd a tömböt nem jár be ekkora területet!

2010. szept. 21. 21:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
450 m2 udvar semmi! Akkora nekünk is van, mégis naponta 8 km-t sétálunk. Azért megdöbbentő, hogy egyeseknek milyen problémáik vannak a kutyáikkal. Na mindegy. Hidd el, hogy az állatorvos látott már a tiednél bonyább eseteket is, meg fogja valahogy oldani. Amúgy van olyan anyag, amit meg lehet eteni a kutyával, és kiscsit elbódítja.
2010. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
cseszheted a nagy udvart, neki új helyek, új ingerek, új kutyák, emberek, illatok kellenek. Az udvar unalmas egy idő után, bármekkora. Vidd sétálni, hidd el, jót teszel vele neki, nem rosszindulatból mondom.
2010. szept. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igaz!Hogyan vihetem külön-külön sétálni őket,mert ha együtt viszem biztos vizisí lesz,ha külön akkor az otthonmaradó megbolondul a féltékenységtől?Mi a nyugtató neve?
2010. szept. 21. 22:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne nyugtatózd, hanem neveld meg őket. Most nem fogom neked 2 sorban leirni, hogyan. Olvasd el a Kutyapszichologia könyvet, nézz Poráz két végén-t, abban rengeteg ilyen eset van.
2010. szept. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyugtató nevét nem tudom, egyszer egy ismerősömnek adott ilyet az állatorvos, hogy egy szakadt, kóbor kutyát be tudjon fogni. Állítólag valami zselés anyag, amit a kutya szívesen megeszik és elbódul tőle. De az állatorvos biztosan tudja miről van szó, ezért írtam, hogy ő valahogy úgyis megoldja az oltást.

Csak azon akadtam ki, hogy valaki a saját kutyáját nem tudja lefogni egy oltás erejéig. Az én kutyám bőre alatt egy csipesszel turkált az orvos, amikor a toklászt próbálta kiszedni, mégsem kellett izomból lefogni a kutyát, mert megbízik bennem és bármit csinálhatok vele, nem lesz agresszív. Na mindegy, mivel nyitottnak tűnsz, és hajlandónak a változtatásra, ezért megpróbálok segíteni. A nyakörv/póráz szoktatásról itt találsz hasznos információkat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=68&keres..


Ha ez sikerült, akkor jön a következő lépés, hogy sétánál ne húzzon:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=68&keres..


Mindezeket külön-külön kell gyakorolni mindkét kutyával. Ha egyenként már megy, akkor lehet együtt is sétáltatni. De előtte még szoktatni kellene őket idegen emberekhez és kutyaákhoz, hogy az utcán ne legyen gond velük.

Ez így leíva is sok, de véghezvinni főleg nagyon nagy munka, sok idő és türelem kell hozzá. Ha az öreg kutyáiddal nem is sikerül maradéktalanul, a következő kölyöknél már egyszerűbb dolgod lesz, ha eleve megfelelően neveled és szocializálod. És akkor attól sem kell majd előre rettegned, hogy mi lesz az állatorvosnál.


Ja, és egy könyv a kutyanevelésről:

*****


Sok sikert és kitartást kívánok!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. szept. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elöször én is féltem hogy nem fogja megharapni az orvost meg minden de nem harapta meg mert elfodítottuk a kutya fejét ezért nem látta hogy egy másik ember is hozzá mer nyúlni ezért nem volt semmi para.Kb. 1 másodperc volt ahogy a tűt bele döfte ennyi nem volt valami nagy művészet.Ugyhogy szerintem csak fordítsd el a fejét ugy hogy ne lássa mit csinálnak vele.Egyépként ha most lesz az első akkor félni fog a váróteremben az enyém is félt nagy kerek szemei lettek hirtelen de túlélte.
2010. szept. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi azt hogy most lesz az első oltásuk helyett azt akartam írni hogyha nem félnek az emberektől akkor semmi gond.Azért hibáztam mert a részleteket nem olvastam :S
2010. szept. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!