Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok? Egy különleges...

MME kérdése:

Tapasztalatok? Egy különleges eset!

Figyelt kérdés

Van egy süket kutyám, csakhogy a látása sem tökéletes, hogy mit ne mondjak.

Testbeszéddel és érintésekkel irányítottam korábban, de koránál fogva ez a nem 100%-os látás is romlásnak indult.

A kutya életvidám, aktív még, ezért nagy tragédia lenne, ha emiatt búcsút kellene tőle venni. De milyen életet tudnék és hogyan biztosítani a számára, ha csak a szaglására hagyatkozhat?


2010. szept. 21. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Ha már süket, és nem lát jól, akkor valószínűleg nemsokára úgy is eltávozik az élők sorából. De ha meg akarsz válni tőle, annak is rengeteg emberséges módja van. Amúgy meg kommunikálj vele szagokkal :D
2010. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alkalmazkodna a helyzethez. Bár nekem nem volt ilyen kutyám, de a nj.-om 4 éves korában elvesztette a látását. Elfogadta a helyzetet, megtanulta hogy a lakásban mi hogy van elrendezve.

Amikor a folyóba bedobtam a fát, kiszagolta, és visszahozta.

Nem is gondolná az ember, hogy mi mindenhez képesek igazodni.

2010. szept. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

A látása mennyire rossz? Esetleg megpróbálhatnál fényjelzés segítségével klikkerezni vele, azt valószínűleg látja. Csak ezzel az a baj, hogy parancsokat így sem fogsz tudni adni neki.


Egyébként ismerek olyan kutyut, aki idős kora miatt nem lát már és nem is hall, illetve mindkettőt csak alig. Tök ügyesen sétál póráz nélkül is, elég cuki amikor a levegőben szimatolva keresi a gazdit. De persze a gazdi nagyon vigyáz rá, mellette van, nem nagyon enged hozzá idegen kutyákat nehogy megijesszék. Van, hogy hívja, és semmi reakció, vagy elindul az ellenkező irányba, ilyenkor finoman megböki.


Egyébként a kutyák érzékszerveinek 60%-át a szaglás adja, tehát egyébként is sokkal inkább arra támaszkodik, és két másik érzékszerv elveszítésével a szaglása is javul.


Biztosan lehetne vele amúgy szagok segítségével is kommunikálni, csak az egy olyan világ, amit nem különösebben ismerünk, és érzékelünk, ezért nagyon nehéz.


Pl. megpróbálhatsz fűszerekkel operálni valamit, azoknak jellegzetes szaguk van :)


szép kihívás az biztos. Kitartást, és sikert kívánok hozzá, bárhogy is lesz.

2010. szept. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy élhet normális életet. Igaz, nehezebb lesz kicsit, nekimehet dolgoknak eleinte, de megszokja majd. Ahhoz nem kell látnia, hallania, hogy érezze a szeretetedet, törődésedet.
2010. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvéreim kutyája is ilyen. Totál vak, süket. Mondjuk szerintem már van 13 éves, és kb egy éve ilyen. A lényeg, hogy nem szabad átrendezni semmit a lakásban. Ő az orrával tapogatja magának az utat. Múltkor a kosara elé tettünk egy széket, és szegény nem találta a fekvőhelyét, megzavart a négy láb... :S Megfogtuk, és betettük, hadd aludjon.
2010. szept. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm mindenkinek!

Így legalábbis derültebben és több magabiztossággal fogom kezelni az elkövetkező helyzetet. És hát a kulcs tulajdonképpen az én hozzáállásom. :)

2010. szept. 24. 00:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos egyik napról a másikra leromlott az állapota, és pénteken elhunyt, el kellett altatni őt. Az okát nem tudta megmondani egyik állatorvosom sem, először sikerült is félrekezelni, ezért kicsit furdal a lelkiismeret, hogy még lett volna néhány szép éve, de már nagyon szenvedett. Úgyhogy fejleménnyel sem tudok szolgálni az esetünkről, de még egyszer köszönöm a tanácsokat.
2010. okt. 28. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!