Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jó a házi koszt?

Miért nem jó a házi koszt?

Figyelt kérdés

Egyre többször olvasom az itteni fórumokon, hogy a házi koszt, olcsó kutyatápok nem jók egy kutyának, csakis a prémiumtápok. Az olcsó tápot meg is értem, de én nagyrészt házi koszttal etetem a kutyáimat, heti 1-2szer kapnak száraztápot és egészségesek a kutyáim, szép szőrük van. Színhúst (pl. csirkecomb filé) főzök nekik rizzsel és belereszelek a kajájukba zöldséget, almát, plusz 1-2 kanál olajat teszek hozzá.

Miért gondolják azt egyesek, hogy jobb egy "mesterséges" táp, amiben ki tudja, hogy valóban azok az összetevők vannak-e és miért nem jobb egy olyan étel, amiben pontosan tudom, hogy mi van és nem húsliszt stb. van benne (sok prémiumtápnak mondott kajában is ezek vannak), hanem ténylegesen hús.


2010. szept. 21. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan a házikoszt alatt az emberi étkezés maradékát értik. Ha te magad utánanézel, hogy egy kutyának kb. miből mennyi kell és úgy készíted el a kajáját, az szerintem jó, de kövezzetek meg, ha nem :).
2010. szept. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ezt hívják reklámnak, a sok birka agyát szépen átmossák. A házikosztot valójában csak a legjobb minőségű tápok tudják verni. Persze házikoszt alatt nem moslékot kell érteni, hanem pl az ember direkt az állatra is gondolva főz meg.
2010. szept. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

igen, házi koszt alatt főleg a maradékot értik sokan.

de én hiába főzök a kutyámnak, ő nem lakik jól, csak táppal..

meg nincs is annyi energiája, és egyfolytában enne. így én ezért nem főzök neki, és ezért vagyok a táp híve.(plusz ha nem azt adnám neki itt nagy durcik lennének:D )

2010. szept. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem főzök a kutyámnak, mert nem tudom, hogy a boltban vásárolt termékekben miből mennyi összetevő található, így nem tudom megfelelően kialakítani az arányokat sem. Ezenfelül időm sincs rá, még magamnak sem főzök túl gyakran, nemhogy a kutyának. Ha mindent összeadunk (alapanyag, idő, gáz), akkor a táp olcsóbb és a megspórolt időben tudok dolgozni a ház körül, meg a kutyával foglalkozni, sétálni. Amúgy semmi bajom azzal, ha valaki külön főz a kutyájának, biztos megvannak az ő indokai is. Én elhiszem, hogy a tápban benne van minden, ami a kutyának kell, de legalábbis bízom benne, hogy az sem roszabb minőségű, mint azok az ételek amiket mi eszünk a menzán vagy vásárolunk készen a boltban. Persze, ha milliárdos lennék, akkor lenne saját szakácsom aki külön főzne a kutyának is meg nekünk is, ellenörzött minőségű bio alapanyagokból, de ez a veszély sajnos nem fenyeget. :)
2010. szept. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Különböző vélemények a döntést mindenki maga hozza meg.Ha figyelembe vesszük, hogy a kutya ragadózó, javaslat a tápok ,ellenőrízhető, állat súlyához a mennyiségben található vitamínok ásványi anyagok, nem kell külön ezeket megvásárolni.Házi koszt, a kutya emésztőrendszeréből hiányoznak azok az enzimek melyek letudnák bontani az ilyen étrend bizonyos részeit.PL: foltokban hullik a szőre vakarózik, nem biztos,hogy élősködő,lisztérzékenységre utaló jel a kutyálnál egyfajta allergiát okozhat.A kutyus orvosával beszéljétek át az étrend kialakítását.
2010. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mert a házikoszt a legtöbb ember olvasatában maradékot jelent.

Én heti 1-2 alkalommal szoktam kifejezetten a kutyámnak főzni, egy kis risz, egy kis hús (csirke-hal) és párolt zöldség:)

Persze, örömmel eszi, de nekem se pénzem, se időm, hogy minden nap főzzek neki. És tudom, hogy egy jó minőségű tápban benne van minden, ami kell a szervezetének.

2010. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a gond a házikoszttal, hogy maradékot jelent főleg. Ha te külön főzöl neki, az lehet jobb, mint a táp, csak tudatosan kell összeállítani az étrendet. Egy állatorovos ismerősöm pont emiatt tervezett írni egy receptkönyvet kutyáknak, mert sajnos az emberek nagy részének fogalma sincs mi kell bele.


Alapvetően ha hússal eteted, annál nem nagyon van jobb, csak a kiegészítőkről nekem fogalmam sincs. De ha átgondoltad, tudod mit miért teszel bele, miből mennyire van szüksége, akkor nem teszel rosszat.

2010. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sokak szerint a házikoszt egyenlő a bablevessel összeöntött túróstésztával, vagy a méregerős pörkölt vagy pogácsa maradék... amit te csinálsz, az nem annyira emberi házikoszt, hanem külön főzés a kutyának - ami természetesen jó és normális dolog.
2010. szept. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért nem jó, mert a legtöbben házikoszt alatt moslékot, emberi kajamaradékot értenek vagy valami húsreszeléket, ilyesmit. És ez nem való a kutyának.

Az teljesen más amikor te magad otthon főzöl a kutyának IGAZI húst. Csak tudod a legtöbb embernek nincs pénze és ideje arra hogy a kutyáját csirkecombbal etesse mert még magának se tudna venni olyat. Ezért egyszerűbb és jobb a prémium táp.

2010. szept. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!