Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agility németjuhásszal?

Agility németjuhásszal?

Figyelt kérdés
Megtetszett ez a sport, de németjuhásszal nem ciki csinálni?
2022. júl. 22. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Angol bulldogot is láttam már agility versenyen, azok pedig mindenek, csak nem agilisak :D

Egyébként meg olyan kutyát hordasz hobbi szinten, amilyet akarsz.

2022. júl. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Semmi ciki nincs benne, hobbi szinten rengeteg fajta kutyával agilityznek, de versenyeken sem kizárólag border collie-k, aussie-k és sheltie-k vannak.

A németjuhász amúgy is már maxi kategória, ott inkább malikkal kerültök egy csoportba.

Viszont mivel nagytestű és ízületileg eléggé terhelt a fajta mielőtt komolyabban nekikezdtek mindenképp csináltass neki egy dp szűrést, nekünk már B-s csípővel is abba kellett hagynunk. Egyébként ha nincs nagy gond az ízületeivel a hooperst is kipróbálhatjátok, ha "rohangálós" sportot kerestek, ott nem kell ugrálnia.

2022. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Én már kaukázusit is láttam próbálgatni az akadályokat, de persze eleve csak hobbiból. Szerintem próbáljátok ki előszőr, vannak ingyenes próbaórák, meglátod nektek való-e egyáltalán. Ha komolyabban bele akartok vágni egyébként valamilyen sportba, eleve érdemes megcsináltatni a szűréseket. Egyik ismerősöméknek is gerincprobléma miatt kellett abbahagyniuk, bár neki uszkárja van.
2022. júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen okés, versenyeznek velük, nem ti lennétek az elsők. 90 körül amúgy a mezőny zömét a nj-k alkották, magasabbak is voltak az ugrók és sokkal egyszerűbb volt a pálya, így kevésbé mentek tönkre a kutyák a tréningben. A mai szabályok viszont a bordereknek kedveznek...


Egy dp szűrés viszont tényleg nem árt és a hoopers is lehet hogy egy jobb alternatíva

2022. júl. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!