Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya telken tartására vonatko...

Kutya telken tartására vonatkozó szabályok hogy vannak? Illetve a kerítés építési szabályok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a kutya szökik.


A kutya telken tartása akkor is a mi felelősségünk, hogyha a szomszéd nem csináltatja meg a kerítését és ott megy át?



2022. júl. 23. 19:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Meg kell kérdezni a helyi hivatalban, hogy azt a kerítés szakaszt kinek a kötelessége megépíteni.


A kutya tulajdonosa köteles a telkén tartani az ebet.


Innentől logikus: vagy a szomszéd köteles kerítést telepíteni vagy te csinálj kennel.

2022. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Ki tart kutyat? Te.

Innentol kezdve a te felelosseged kerten belul tartani.

De nem ertem mit kell ezen magyarazni, ugy gondolom, hogy ez alap, ha mar kutyatartasra adtad a fejed.

Ami mellesleg nem kotelezo.

2022. júl. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

Ha rendesen lenne vele foglalkozva, sétáltatnád, lefárasztanád fizikailag és szellemileg is minden nap (ahogy kell, ha már az ember kutyát tart) akkor esze ágában sem lenne szökni.

Ha a fránya szomszéd nem csináltatja meg a kerítést, akkor esetleg ez megoldás lehet hogy foglalkozol a kutyáddal.

2022. júl. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én tisztában vagyok vele, hogy akkor is a telken kell tartanunk, hogyha a kerítés rossz… Csak anyám azt hiszi, hogy úgymond a szomszéd akadályoz ebben minket, azzal, hogy nincs meg csinálva a kerítés. Nem érti, hogy ez jogilag két külön dolog… Ezért érdekelne, hogy egyáltalán a kerítés kinek a felelőssége jogilag, mert abban sem vagyok biztos, hogy ebben igaza van.
2022. júl. 23. 19:54
 5/19 A kérdező kommentje:

Amúgy ez egy szökős kutya, pitbull keverék, nagyon nehéz természet.

Kifejezetten agresszív, mert traumatizált.. .

2022. júl. 23. 20:01
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Kerítést a legtöbb helyen nem ktelező építeni. Ha a szomszéd nem akarja megcsinálni, de a Ti érdeketet akkor nektek kell megépíteni azt. Miután a Ti kutyátok szökik, a kerítés a Ti érdekkörötökbe esik, nektek kell megcsináltatni. Általános szabályok vannak csak a kerítés építésre, és azok is lépten nyomon változnak, változtak, sőt helyi szabályozások is vannak. De ez eset teljesen egyértelmű. Ti kötelesek vagytok telken belül tartani a kutyát. Ha ehhez új kerítés kell, akkor az nektek kötelességetek megépíteni. Ilyenkor a szomszédnak tűrési kötelezettsége van cask. /ha szabályos a kerítés/.
2022. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A te kutyád!, neked kell a telkeden tartanod, hogy a szomszédodnak van-e kerítése, vagy sövénye, vagy egy madzagot húz ki, ahhoz senkinek semmi köze!!!
2022. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Neked kötelességed a telken tartani, viszont a kerítést a szomszédnak kell megcsinálni, ha az az ő része. Na most ugye olyan eset áll fenn, hogy neked is érdeked, hogy az a kerítés meg legyen csinálva. Ha rossz a viszony, és nem tudjátok megbeszélni, akkor kell tenned egy kört a helyi jegyzőnél, nekik kötelességük kijönni, ha panasz van. Ha ezt nem szeretnéd, akkor javítsd meg. Én is ezt csináltam, úgy voltam vele, hogy nem fogok másra várni.
2022. júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell a telkeden tartanod a kutyádat. Tök mindegy, hogy van-e a szomszédnak kerítése, a te felelősséged, hogy a saját telkeden belül maradjon a kutyád.
2022. júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel a kutya a tiéd, és nem a szomszédodé. Viszont hogy kinek a felelőssége, meg kinek az érdeke, nem ugyanaz, de ha nagyon nem juttok dűlőre, akkor jegyző.
2022. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!