Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy hat hónapos kutyusom...

Van egy hat hónapos kutyusom és mindent megugat ami idegen számára (hangok, emberek, éjszaka lámpafény). Ez eddig teljesen okés, csak kicsit kellemetlen, mikor a szomszéd megjegyzést tesz, hogy “ este is ugatott a kiskutya “. Vélemény?

Figyelt kérdés

Ha tartósan ugat, kimegyek hozzá, megnyugtatom, de nem szeretném, hogy hozzászokjon ahhoz, hogy ha ugat azonnal ott a gazdi.

Nagyon imádom a kutyusokat és engem nem kifejezetten zavar, de nem szeretném a szomszédokat idegesíteni ezzel.

Mit javasoltok, mit lehet vele tenni?

Vagy idővel megszokja majd és csak átmeneti a dolog?



2022. júl. 24. 22:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%
Mi a rák baja van itt az egyik vàlaszolónak? 😂😂 laktál te már egy feszt ugató kutya mellett? Csak mondom az én szomszédomnak 5 volt, egy agyrém volt. Ráadásul egymást hergelték egy idő után. Konkrétan ok nélkül ugattak, ha megláttak engem a saját kertemben , ha elhaladt egy autó, ember, kutya. Magyarán ha az ember csak élni akarta az életét. Szerencsére a ház tulaja reagált arra, hogy a fél utca csendhàborításért fejelentést fontolgatott és fél év után elküldte őket. Azóta szintén kutyás bérlő van, és csodák csodája, kimondottancsendes állat, senkit se zavar, mert ha néha rá is kezd ugatni, rövidesen abba hagyja. Érdekes, senki se zaklatja az új bérlőt. Lehet hogy mégis van összefüggés a zavaró mértékű kutyaugatás és az elégedetlen szomszédok között. A kutyát nevelni kell és foglalkozni vele, nem kerti dísznek tartani és akkor nem fog ok nélkül folyamatosan csaholni. Meglehetősen vicces egyben irreális elvárás hogy a fél utca alkalmazkodjon egy kimondottan zavaró jelenséghez. Másik dimenzióban élsz, úgy tűnik. Nem beszélve arról, hogy a kutyának sem jó ha folyamatosan minden apró szaron felidegesíti magát, nem tud nyugton maradni, képtelen hozzászokni a mindennapi élethez. Persze kutya, ugasson néha, de ha engem zavar, akkor ne én legyek már az idióta 😂😂 Aki szerint normális hogy a kutya folyamatosan felhergeli magát valami teljesen jelentèktelen dolgon, emiatt pedig a környezete életét zavarja, annak nem való semmilyen állat.
2022. júl. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
11-es vagyok. Normális, hogy felhergeli magát. Na a köpönyegforgatásom ami nagyon meredek. Szembe köpöm magam kb. Egyszer ezt mondom, 4 perc múlva azt. Cringe vagyok tudom
2022. júl. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
29%
Mar az első válaszok alapján egyértelmű volt hogy 12nél se az életkorod, se az IQd nem lehet több, de most kibontakozni látszik, milyen az ha kritika ér😂😂
2022. júl. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Kire gondolsz #13?
2022. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, a kimész-megnyugtatod kombó azt jelenti, hogy kimész és alaposan megdicsérgeted az ugatásért? Kedves hangon beszélsz, szét simogatod stb? Ettől mit vársz?


A kutyával mennyit foglalkozol aktívan? Mennyi a napi séta? Mennyi a szellemi fárasztás?

2022. júl. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
92%

A legegyszerűbb az lenne, ha becsuknád a házba éjszakára, pl az előszobába. Ha mindenképp az udvaron akarod tartani, akkor csak szólj rá, ha ugat, ha jól csinálod a végét elég lesz az ablakon kikopognod.

A szomszédtól egy teljesen normális kérés, hogy ne ugasson a kutya, nem is értem az első válaszolókat...

2022. júl. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Pontosan ezt a kellemetlenséget szeretném elkerülni.

Nagyon szeretem a kutyusomat, de nem szeretném, hogy másokat zavarjak vele.


Sajnos bent nem akar aludni.

Próbáltam már, hogy behozom őt éjszakára, nem is az előszobába, hanem közel a szobámhoz, hogy lássa hol vagyok, közel legyen hozzám..


Nagyon sokat foglalkozom vele napközben, sétálunk naponta, szerintem nem a szellemi/ fizikai kifárasztás hiánya a probléma.


A 13-as válaszolót pedig innen is üdvözlöm:)

Azt gondolom semmi gond nincs azzal, ha kiírok egy ilyen kérdést, hogy kinek mi a tapsztalata, mik a tippek.

Érkezett normális válasz is szerencsére, (mondjuk nem tőled) amiket köszönök szépen!:)

2022. júl. 25. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!