Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat megharapta egy...

A kutyámat megharapta egy másik kutya. Forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

2 nappal ezelőtt elvittem szokásosan sétáltatni a kutyusomat. Majd egy másik ebbel összevitatkozott, aki megharapta, és nem engedte el.😔

Tegnap nem volt semmi gond. Nem látszódott rajta, hogy fájna, vagy furcsán viselkedne. Azonban ma egy kicsitt feldagadt a harapás nyoma. Egyébként nem tűnik mélynek a harapás.

A kérdésem az lenne, hogy forduljak e orvoshoz? Vagy ez majd elmúlik? Erős szervezete van a kuytusomnak, de sajnos nem tudom, hogy kell e neki segítség...

Még mielőtt azt gondoljátok, hogy felelőtlen gazdi vagyok, megmondanám hogy ez nem így van. Bárkivel megeshet hogy a kutyája egy másikkal "összevitatkozik".(nem kóborkutya) Bevallom hiba volt, jobban kellett volna figyelnem.



2022. júl. 25. 12:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnátok-e tanácsolni valamit, amivel megtisztíthatnám a sebet?
2022. júl. 25. 12:37
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy vidd orvoshoz! Egyébként Betadinnal, peroxiddal vagy egyéb sebfertőtlenítő szerrel azonnal ki kellett volna takarítani a sebet.
2022. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Vérmérgezésben hagyod elpusztulni? Bravó.
2022. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vinném orvoshoz. Inkább feleslegesen, mint ne menj akár egyszer is, amikor valóban szükséges volna.
2022. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 miért is kell indokolatlanul bunkónak lenni?


Kérdező, igen, vidd el orvoshoz, ahogy a 4-es mondja, inkább feleslegesen, minthogy nagy baj legyen. De egyébként biztos mond/tesz majd valami hasznosat a doki, ha már ott vagytok, szóval nem lesz felesleges elvinni :) Jobbulást a kutyinak!

2022. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kovibriii94 ***** válasza:
100%

Szia!

Én a saját lelkem megnyugvása miatt elvinném.

Nekünk ez a minden sebre jó csoda szerünk: DR. KELEN PETMED SEB SPRAY 😁

2022. júl. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kutyusommal.ugyanez volt, lefertőtlenítettük Betadinnal, majd bekötöztük neki gézzel. Másnap picit jobb lett, de azért a biztonság kedvéért elvittük dokihoz. Adott egy gyógynövényes kenőcsöt. Napi kétszer kellett vele bekenni. 1 hét után nagyjából semmi nem látszott.

Vidd el állatorvoshoz, mert lehetséges, hogy vérmérgezés is van neki. És megjegyzem azt is, hogy a vérmérgezést ha nem veszik észre időben, halálos is tud lenni.


Milyen fajta kutyid van? Hány centis a seb?

2022. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!😊

Elvittem a dokihoz, minden rendben♥️

2022. júl. 25. 13:42
 9/10 A kérdező kommentje:
7. szibériai Husky. Nem igazán tudom megállapítani, hogy hány cm a seb, mert csak pár "fognyom" látszik.
2022. júl. 25. 13:46
 10/10 anonim ***** válasza:
A másik kutyus oltva volt? Ellenőrizted?
2022. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!