Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákkal végeztetett...

A kutyákkal végeztetett súlyzós és futó edzés nem árt az állatnak?

Figyelt kérdés

Sokszor látom interneten, hogy a kutya súlyt húz, autót húz, ki vannak gyúrva, mint vakami testépítő.

Olyat is láttam, hogy futópadon futtatják vagy éppen egy egyszerű mechanikus futópadot építenek neki és kutyát odakötik hozzá.

Illetve még régen láttam egy oldalt a neten, ahol le volt írva, hogy hogyan kell harcokra edzeni, képezni, stb.



2022. júl. 25. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Azért a három dolgot vegyük külön.

Igen, kutyák szívesen húznak súlyokat, ezt fel kell építeni, először csak szoktatják a hámhoz, majd kis súlyt, majd minél nagyobb súlyt tesznek a kutyára. Mechanikus futópad szintén nem rossz nekik, addig futnak, amíg akarnak, akkor állnak meg, amikor akarnak. Mindkettő kutyás sportág, mint az agility, flyball stb.

Videó röviden a futópadról:

[link]

Súlyhuzosat most hirtelen nem találtam 😅 Mindkettőnél addig tart az egész, amíg a kutya akarja. Hiszen ha nem akar húzni, nem húz, ha nem akar futni, akkor nem fut.


A 3. egy egészen más dolog, úgy hívják, hogy állatkínzás. Nyilván arról is van leírás, hogy hogyan kell metamfetamint előállítani, attól még nem jó dolog, nem is legális.

2022. júl. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

A kutyás sportnak és a harcnak mi köze egymáshoz?


A sport nem árt, nyilván azt is ésszel kell csinálni.

2022. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
De.
2022. júl. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
3-as vagyok! Nem árt neki. Na a köpönyegforgatásom ami nagyon meredek. Egyszer azt írom, 44 perc múlva ezt. Elég szánalmas és cringe vagyok tudom. Legközelebb nem írok ilyen buta, rövid választ.
2022. júl. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%

Van, amelyiknek árt(ana), van, amelyiknek nem, genetikától függ.


Pl egy show labit vagy dogot nem ajánlatos így terhelni, de egy husky, pitbull mögé lazán be lehet kötni egy láncot vagy gumit, hogy húzza a földön.

Rengeteg videó van már a neten, ahogy pár hónapos malikat küldenek végig egy durva akadályokkal, lépcsőkkel, lejtőkkel teli folyosón és később még keményebb terhelést fognak kapni, mégis egészségesek maradnak, ha meg ugyanezt egy svájci juhásszal játszod el, pár alkalom után örökre eldeformálódik a csontozata és dp-s lesz egész életében.


A futópad amúgy az egyik legbiztonságosabb fárasztás, full egyenes a "terep", nincsenek fordulók, ívek, csak előre és általában be van kötve a kutya, így nem tud leesni, sőtt a legtöbb modell rugózik, így kevésbé terheli az izületeket.

2022. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
A kérdés első felében kutyás sportokról van szó. Nem árt, erőssé teszi az ebet, levezeti az energiáit olyan fajtáknak, amiket lehetetlen lelőni. A kérdés második fele az állatviadalokról szól, tényleg kérdéses hogy jön az állatkínzás a testmozgáshoz.
2022. júl. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy hogy kell harcra edzeni?
2022. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Kihívod 1v1-re
2022. júl. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Egészséges, kifejlett kutyával a felépített, ésszel végzett edzés nem káros (a viadalt ne vegyük ide). Ez sok tanulást, tudatosságot igényel, folyamatos szakfelügyelettel (kutya fizikoterapeuta, állatorvos). Teljesítményt és hosszú "hasznos" élettartamot így lehet elérni, és persze kell a jó genetika is. Sajnos sokan a nagy nevek között is kiégetik a kutyát testben és mentálisan 3-5 éves korra, holott a többség teljesítőképes lehetne ennél jóval tovább is...
2022. júl. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%

Birkozz a kutyaval puha szivacson. Hidtelen mozdulatot ne tegyel,ne hagyd,h foldre essen. R


Kocogj vele egyutt orakat. Teljesen mas komplex elmenyt nyujt. Szaglas stb!! Egyenes vonalu mozgas legyen. Vizet kajat vigyel neki is . Huvosben sotetben vidd,neh hogutat kapjon

2022. júl. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!