Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van tele a 15.ker kutya...

Miért van tele a 15.ker kutya kakival? Mindenhol ez van a városban?

Figyelt kérdés

Üdv!


Nemrég lettünk gazdisok, a környéken szoktuk lezavarni a reggeli sétát a környező parkokban (Fő tér és környéke, erdő melletti rész) és valami iszonyú durva, mennyi ember nem szedi össze, addig fel sem tűnt, míg nem lettem magam is gazdi.

Én mindig összeszedem zacsiba, egyedül talán az erdőbe nem, ha bemászik a susnyiba és ott van kedve, de lakóterületen szerintem elég alap kéne legyen ez..

Gazdisok, ti máshol is ezt tapasztaljátok Pesten belül? Ennyire nem "divat" összeszedni? Én valamiért azt hittem ez egy nagyon elvárt dolog a gazdiktól.



2022. júl. 26. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Lehet azért, mert téged elkerül a szerencse és ott annyira törődnek veled, hogy "abba" lépésedről gondoskodnak:)
2022. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Nincs kutyám, XIII. Ker. Gyakori, de nem tragikus. A póráz nélküli ebek számomra nagyobb gondot jelentenek, de természetesen a kutyaszar is zavar. Nem tudom van e reális megoldás, a köztereseknek pluszt kéne adni egy elkapott esetért, akkor jobban figyelnék. A bírságot meg vagy 10-15 ezerre emelni, akkor az emberek rászoknának a zacskó használatára
2022. júl. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát de nem..? :D

De érted én még kikerülöm, tehát nem is az - bár tudom, hogy legtöbb embert a belelépés zavarná - de a kutyát nem győzöm elhúzigálni előle. Szóval ebben is korlátozza a gazdikat.

2022. júl. 26. 15:31
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Én múltkor láttam, hogy a kedves gazdi vidáman hugyoztatja a rotiját egy autóra (III. Ker)
2022. júl. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem általános, attól függ, mennyire felvilágosultak az ott lakók.
2022. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Szintén 13. ker, én szerencsére ritkán találkozok vele, bár itt inkább alacsonyabb házak vannak, ahol lakótelep, belváros van, egyértelműen több ember=több kutya=több otthagyott kaki. Amikor újpesten laktunk azért jóval több volt.

A póráz nélkül rád rontó kutyák viszont itt gyakoribbak, az a baj hogy sok füves rész van, pláne a pataknál, és ez sok gazdinak azt jelenti, hogy a kutyát póráz nélkül elengedem aztán mehet amerre lát. Ráadásul van itt egy csávó aki dalai lámát játszik, és beszólogat hogy a szamarat kell megkötni, a kutya póráz nélkül érzi jól magát.

2022. júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

Aha nyilván persze:D én semmi pénzért nem merném pórát nélkül elengedni a kutyát, mert ki tudja mire milyen reakciót ad. Közrejátszik, hogy menhelyi és nagyon vigyázunk, eddig más kutyákkal is csak pórázon ismertetem.

Pedig itt is nagyon nagyon sokan anélkül viszik őket. Persze látok pozitív példát, hogy gond nélkül megy a gazdi mellett, de nem sokat.

2022. júl. 26. 18:40
 8/11 anonim válasza:
100%
Itt mutatkozik meg h mennyire igényesek az ott lakó gazdik 😃
2022. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a póráz nélkül elengedés és a kutyas.zar összefügg, egy csomóan azt csinálják, hogy elengedik, aztán cigiznek vagy telefont nyomkodnak, rá se néznek a kutyára, azt se tudják mikor végzi a dolgát.
2022. okt. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

Az még csak hagyján, de mikor olyan kutyussal csinálja ezt, aki nagyon nincs erre megnevelve. Volt, hogy úgy nekünk futott egy kis öleb, csak néztem, a gazdi meg cigivel hadonászva magyarázta nekem, hogy "nem bánt, játszani akar. "

Hát én nem félek a kutyáktól, de a vér meghűlt bennem. :D szerencséje, hogy a kopóm nyugodt fajta annak ellenére is, hogy mentett és nem ugrott neki. Én úgy vagyok ezzel, hogy egy kutya azért kiszámíthatatlan. Ösztönei vezérlik, bekapcsolhat nála bármi egy adott viselkedést. Nem szabadna póráz nélkül elengedni, esetleg parkos részen, ahol nincs túl sok ember. De jobb a biztonság.

2022. okt. 26. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!