Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Váltanátok tápot ilyen esetben?

Váltanátok tápot ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az állatorvosunk a Brit kutyatápot ajánlja, 2 hete váltottunk, de borzasztóan kemény széklete van azóta a kutyámnak, kap alutasakos kaját is ezen kívül, de láthatóan szenved minden sétánál. Ez odáig fajult, hogy szerdán már nagyon csúnya hangokat adott ki a hasa, nem evett, ivott, csütörtökön vittem orvoshoz. Az orvos kinevetett, vett székletmintát tőle. Pénteken vissza kellett vinni, fájdalomcsillapítót kapott és azt mondta minden rendben. Azóta eszik, keveset iszik, de a széklete ugyanolyan kemény, mintha székrekedése lenne folyamatosan. Más tápoknál nem tapasztaltam ilyet, inkább a hasa ment, ha már gond volt a széklettel, de az is nagyon ritkán. Az előző tápja nagyon bevált, nagyon szerette, minden rendben volt, azt az állatkereskedésben ajánlották, csak drágább volt, ezért váltottunk. Rájöttem, sajnos utólag, hogy nagy hiba volt, nem ezen kellett volna spórolni. Én szívem szerint újra azt adnám neki, de az állatorvos szerint csak hozzá kell szoknia, és hízik végre, eléggé sovány kutyus alapból pedig rendesen kap enni, betegsége nincs. Most nem tudom, hogy vegyem a régi tápot, az újat vagy próbáljunk ki egy másikat... Folyamatos gondok vannak nála sajnos az evéssel, válogatós.

Bichon kutyus, 8 éves


Köszönöm, ha válaszoltok


2022. júl. 30. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Válts állatorvost.
2022. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ad azt a kutyádnak, ami jó neki és ne azt amit az orvos ajánl, főleg úgy ha táp mellé még fájdalomcsillapítot kellett kapnia , hogy jobban legyen.


Az előző táppal volt valami baj, azon kivül, hogy drágább?


Ha csak annyi, hogy drága még akkor is jobban jársz vele a kutya jó közérzete mellett(ami a legfontosabb) még olcsóbb is lehet, hiszen megspórolod az állatorvosi látogatások árát. (fájdalomcsillapító, széklet vizsgálat, orvosi vizsgálati díj)

2022. júl. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Persze, már akkor mikor észleltem volna hogy nem jó a széklet állaga. Nem értem miért vártál, főleg, ha láttad hogy szenved. Tápot és állatorvost is válts, mert egy idióta a dokid
2022. júl. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Én is a dokiváltást javaslom.

Írtad, hogy híznia kéne. Mikor kezdett fogyni? Volt bármi köze a régi tápotokhoz? Úgy értem, ha eddig egész életében azt ette és hirtelen mégis fogyni kezdett, akkor ott nem a táppal van a baj.

A válogatásról egyébként nagyon egyszerűen le lehet szoktatni bármilyen kutyát. Leteszed elé az ételt, ha nem nyúl hozzá, 10 perc múlva elveszed, és a következő etetéskor megkapja. Addig nincsen nasi, nincsen "jajj szegény, biztos éhes vagy, tessék egy kis ez-az", csak és kizárólag az a kaja amit elé teszel evéskor. Van amelyik 2-3 napig is koplal mielőtt nekiállna, az enyém is ilyen volt, mert az anyósom elkapatta.

Mindenesetre ezt a módszert ne a Brittel csináld, mert ha szorulása van tőle akkor az egyértelműen nem a ti tápotok. Próbáld ki, hogy visszaállsz a régire (feltéve, ha az legalább olyan jó minőségű mint egy Brit) és a fent leírt módszerrel leszoktatod a válogatásról. Ha összerakja a fejében, hogy mostantól nem úgy táncolsz ahogy ő fütyül, és nem fog egy kis finnyázásra egyből svédasztalos reggelit kapni, akkor talán elkezd hízni is. Illetve a tasakost/konzervet is hagyd el erre az időre. Ha már nem válogat, újra kaphat azt is.

Sok sikert!

2022. júl. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
A kemény székletet okozhatja vízhiány is, ami ebben a dögmelegben nem túl meglepő. A rossz táp ismerve inkább a sok széklet szokott lenni.
2022. júl. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4%
Én inkább kutyát váltanék ebben az esetben őszintén szólva
2022. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, igen csak az ára miatt váltottunk, már annyira sajnálom :(

Nem kiskorától ette azt, mentett kutyus, borzasztóan rossz körülmények között tartották, volt, hogy enni sem kapott, ha igen akkor meg moslékot esetleg. 5 éves kora óta van nálam, sajnos semmi közöm nem volt a kutyákhoz, csak nem tudtam nézni hogyan tartják és egyik napról a másikra elhoztam (előtte külföldön éltem, nem tudtam hamarabb, akkor jöttem haza). Eleinte a tápnál sem tudtam mit kell figyelni, tényleg nagyon hirtelen döntés volt,hazaérkezés utáni napon már hoztam is el. Tipikusan Pedigrét kapott, mert hát azt reklámozzák, de ment a hasa. Akkor kezdtem utána nézni, sokat kísérleteztünk melyik válik be. Végül a Belcando bárányos táp nyert, ez volt az előző tápja. Imádja, egészséges tőle, szép a bundája. A soványságot arra értettem, hogy habár a súlya rendben van, mégis olyan vékonykának néz ki, nem látszanak a bordái vagy a csontjai, csak ismerősök bichonjaihoz képest látom vékonyabbnak kinézetre, de a súlya ugyanannyi, mint nekik. Ezzel kapcsolatban 2 orvosnál is jártunk, mindkettő azt mondta, hogy nincs probléma, egyszerűen ő ilyen alkatú.

2022. júl. 30. 16:42
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
" A soványságot arra értettem, hogy habár a súlya rendben van, mégis olyan vékonykának néz ki, nem látszanak a bordái vagy a csontjai, csak ismerősök bichonjaihoz képest látom vékonyabbnak kinézetre, de a súlya ugyanannyi, mint nekik." Ez a kutya NEM sovány, ezt csak te beszéled be. Ne hizlald már el csak azért, hogy olyan kövér legyen, mint az ismerőseid bichonjai, már bocsánat. Ha nem látszanak a bordái, és tapintásra sem érzed jól a szőr alatt, akkor pontosan nem híznia kellene, maximum inkább fogyni.
2022. júl. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Ja és igen, azt lefelejtettem odaírni küldés előtt: sürgősen leállnék erről a tápról, ha székrekedést okoz. (Előző vagyok.) Visszaváltanék a beváltra.
2022. júl. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van, nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, mindenképpen váltunk vissza a régire, indulok is vásárolni.
2022. júl. 30. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!