Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya süketülése, vakulása...

Kutya süketülése, vakulása már a végét jelzi?

Figyelt kérdés

14 éves, kistestű. Kb 2 hete nem behívható, nagyon úgy tűnik, hogy nem hallja, ha szólok neki, mert megijedt tőlem többször is, amikor megálltam mellette. Aztán amikor jutifalatot dobtam neki sokáig kereste, pedig kb elé esett. Kb 1 éve szürkül a szeme, néha simán elsétál mellettem, ha távolabb állok tőle, így a látása sem lehet már jó. Sétánál nagyon lassú, 10-15p séta is néha már sok neki, de egyébként jól mozog a korához képest. Fogai mozognak, vagy kiestek, sok hiányzik már neki, ezért konzervet és áztatott tápot eszik. Mennyi ideje lehet még hátra?


Még szobatiszta, de a pisi néha annak ellenére is folyik belőle, hogy már nem emeli a lábát és elindult. Mintha nem tudná egyből elzárni. Ivartalanított kan egyébként



2022. júl. 30. 21:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Jót biztos nem jelent, de arra hagyatkozz inkább, amit az állatorvos mond. Pl a vérképe milyen a kutyusnak?
2022. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Vizsgáltasd ki. Az is lehet, hogy fájnak az ízületi ami nehezíti a mozgását, ezt lehet kezelni. Lehet a lábát is ezért nem emeli/tartja sokáig a lábát, mert így egy oldalra kerülne a súly és nem bírja azt a terhelést.


Attól, hogy nem lát, nem hall még élhe boldogan és fájdalom mentesen. :)


A legjobbakat!

2022. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Még eléldegélhet egy-két évig, de tovább nem nagyon.
2022. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mopszom 10 évesen süketült és vakult meg. Utána még 5 évet élt. :)

Orvoshoz egy kondíció felmérésre, vérképre elviheted.

2022. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt egy palotapincsi, nem tudom hány éves lehetett, hogy őszinte legyek, de szerintem tovább húzta mint 14 év.

Szegény az utolsó pár évében már vak volt, de nem mondhatnám, hogy emiatt halt meg. Szegény már örög volt, ha lehet így fogalmazni.

Én nem jelenteném ki azt, hogy a süketülés, illetve vakulás már a közelgő halál jelei. Bocsi ha ez kicsiz durván hangzik, de nem tudtam másképp megfogalmazni.

2022. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha már a pisi visszatartásával is kezdenek problémái lenni, akkor elképzelhető, hogy nincs túl sok ideje hátra (hacsak nem valami szervi problémája van, nem ártana neki egy alapos kivizsgálás)
2022. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Dokinál még nem jártunk ez ügyben, csak májusban oltás miatt, de a kombináltat már idén nem kapta, mert tavaly rosszul volt tőle. Akkor azt mondta korához képest rendben van, de vérvétel nem volt. Azt viszont látom, hogy egyre több szemölcs szerű pici kinövése van, amire azt mondták, hogy öregkori dolog és normálisnak számít, amíg nem sebesedik.
2022. júl. 30. 21:56
 8/18 A kérdező kommentje:
A pisi dolgot úgy kell érteni, hogy szépen emeli a lábát, de amikor leteszi, hogy na ő most befejezte és tovább halad, akkor is folyik még belőle, tehát nem zárja el "időben".
2022. júl. 30. 21:59
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A pisi dolog semmi, 6 éves kutyám rendszeresen csinálja, hogy lerakja a lábát és még nyomja, de sajnos agár és a hosszú lábai miatt pont az első lábait le szokta pisilni, rendszeresen mosom emiatt. Kivizsgálás semmiképp sem ártana a kis öregnek ettől függetlenül, fogait mindenképp nézesd meg.
2022. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Tehát már egy éve is tudtátok hogy gond van?
2022. júl. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!