Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A veszettség lappangás alatt...

A veszettség lappangás alatt fertőzhet?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kiskutyám, tegnapelőtt sétálni voltam vele. Egy látszólag kihalt részen kicsit elengedtem, de egy láthatóan kóbor kutya megtámadta és meg is harapta, természetesen futottam egyből felé, mikor meglátott világgá futott a támadó.

Nos a kutyámnak semmi tünete nincs, mintha mi sem történt volna. Ugye ez tegnap előtt történt. Viszont ma játék közben a fogával sérülést okozott nekem.

Amennyiben a tegnapelőtt támadó állat veszett lett volna, így az egyébként tünetmentes kutyámtól elkaphattam volna a veszettséget?

Vagy csak onnantól fertőzhet, ha vannak tünetek?



2022. júl. 31. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Állatorvost keresd fel vele.
2022. júl. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Az állatorvos tudni fogja mi a teendő .
2022. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
3 hónapos kutyát épeszű ember nem enged el a pórázról.
2022. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Magyarorszagon nincs veszettseg .


Semmilyen tuneted nincs. Nem kaptal el senmit.

2022. aug. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon kicsi esélye van, hogy itthon veszett kutyával találkozz. Esetleg a román határ közelében lehetnek gondok, de ott sem valószínű. Ettől függetlenül tanulj az esetből, vidd el a kutyát a dokihoz. Egyébként ha jól tudom a karantén 10 nap. Mivel rád is veszélyes a veszettség, nem érdemes lutrizni.
2022. aug. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Romaniaban élek egyébként. De nem szívesen szuratnám magam, ha nem muszáj.
2022. aug. 1. 10:42
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Hát akkor tényleg van baj, mert ott esélyes a veszettség. Kutyát elzárni, megfigyelni, orvoshoz vinni.
2022. aug. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szabin van a doki, de rairtam, ezt valaszolta: Kedves XY! Nem lehet, mivel a veszettség lappangási ideje 7-14 nap, így a kis kutya nem fertőzhette meg Önt. Amennyiben a kis kutyán nem volt vérzéses sérülés akkor az sem kaphatta volna el. Üdv Dr.XY
2022. aug. 1. 11:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen.

Mi lett a kutyával?

2022. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Semmi, nem is látszik rajta seb, se semmi.

Doki szerint csak az utolsó 2 hetben tudna fertőzni egyebkent.

2022. aug. 3. 20:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!