Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben mit tegyek?

Ilyen esetben mit tegyek?

Figyelt kérdés

Borzasztó nagy slamasztikàban vagyok.

Az a helyzet, hogy rokonomnál élek egy családi házban, és rokonom még annak idején cirkuszolt, hogy hozzak egy nagy kutyát neki házőrzőnek. Mivel szeretem a kutyákat így is tettem. Örökbefogadàsi szerződéssel elhoztam egy néni kutyàjàt, és azóta nálunk van. Azonban nemrég bejelentette a rokonom, hogy mennem kell a házból, és vinnem kell a kutyámat is, mert ő utálja a kutyámat, a házat meg el fogja adni. Nos, nekem, és a kutyának így nem lesz hová mennem. Albérletre nincs pénzem. És ami tovább bonyolítja a dolgot az az, hogy menhelynek nem is lenne szívem leadni a kutyámat, de nem is adhatom le, mert aláírtam az örökbefogadási szerződésben. Az örökbefogadási szerződés azt is tartalmazza, hogy nem adhatom át másik embernek a kutyát.

Tudom, most mi jön. "Ilyen embernek ne is legyen kutyája mint te vagy! Felelőtlen!".

Nos, mikor elhoztam a kutyust meg nem fordult a fejemben az, hogy egyik pillanatról a másikra ki akarnak majd minket hajítani az utcára, de a legjobb esetben is én munkásszállóra fogok menni, oda meg a kutyám nem jöhet sajnos velem. Nagyon fog hiányozni, mert nekem ő igaz barátom, és imádom őt, de sajnos nem tudom megoldani az elhelyezését.

Ilyen esetben mit lehet tenni? Vegyem fel esetleg a kapcsolatot az előző gazdájàval, hátha visszaveszi? Vagy mit tegyek?

Kiemelem még egyszer: NEM szeretnék megválni a kutyámtól, de sajnos mivel úgy néz ki, hogy én munkásszálloda kényszerülök, mert a ház el lesz adva a fejem felől nem tudom megoldani az elhelyezést. Rokonomnak próbáltam ezt elmagyarázni, de nem érdekli, azt mondta úgy oldom meg ahogy akarom, menjek akkor az utcára a kutyàmmal együtt, őt nem hatja meg.

Mit tennének a helyemben?

Tudom, el leszek ítélve, de ha leírjàtok kommentben, hogy mekkora egy gyökér vagyok, meg felelőtlen meg egyebek, akkor kérlek írjàtok oda a tanácsotokat is, mert ezen töröm a fejem egy ideje, és nem tudom hogyan tovább.

Barátokról annyit, hogy kettő van, de egyik sem él itthon, tehát nem tudják átvenni a kutyust, a rokonaimat meg hagyjuk is. Egyik sem kutyabaràt, meg nem is vàllalnà egyik sem.


2022. aug. 3. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg keresni egy panelt, ahol engedélyezik az állatokat?
2022. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem albérletre sajnos. Ráadásul ez egy hatalmas kutya, nem tenne neki jót a panel.
2022. aug. 3. 22:46
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha lenne pénzem természetesen kivennék albérletbe egy családi házat, és átmennénk oda.
2022. aug. 3. 22:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress neki ideiglenes befogadót, amíg megoldódik a helyzeted. Biztos van valaki, aki befogadná pár hónapra.
2022. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az előző gazdáját, hogy néhány hónapig lakhatna-e ott a kutya. Ezidő alatt összejön a pénz egy albérletre ahová tudod vinni.


Közben pedig tudod látogatni a kutyát is, elvinni sétálni, foglalkozni vele rendszeresen, hogy a néninek minél kevesebb "plusz" feladata legyen. Illetve ha ő nem tudja vállalni, ugyanez, megkérni egy barátot vagy akár idegen személyt is aki vállal ideiglenes befogadást.

2022. aug. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

"örökbefogadási szerződés azt is tartalmazza, hogy nem adhatom át másik embernek a kutyát."

Ez általában így van leírva a legtöbb örökbefogadáshoz.

Másnak nem adhatod, de a menhelyet, ahol intézték az örökbefogadást felkeresheted.

Igaz, totál teltház lehet mindenhol, de leginkább ők tudnak segíteni talán.

2022. aug. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6, nem menhelytől van a kutya. Egy nénitől hoztam. Ő fogadott be az utcáról egy kóbor kutyát, aki nála fiatalt le. Az egyik kölyök volt ez a kutyus, akit én elhoztam. De mivel chippes, oltott a kutya csak örökbefogadásival hozhattam el tőle. Az állatorvos adott a néninek szerződést, és azt írtuk alá.

Az ideiglenes befogadó jó ötlet, ha esetleg az előző gazdája nem tud segíteni akkor fogok neki keresni másik ideiglenes befogadót.

2022. aug. 3. 23:46
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Facebook csoportban hirdesd meg, képpel névvel stb, ha jó kedélyű és foglalkoztál vele eddig, előnyben vagytok. Ha szép kutya, szintén könnyebb a dolgotok.
2022. aug. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9%
Az összes kutya szép 😊🐶
2022. aug. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%

Ketlem, hogy a neni beperelne, ha megszeged a szerzodest es elajandekoznad a kutyat masnak.


De elso korben kerdezd meg ot, hogy ideiglenesen be tudja-e fogadni.

2022. aug. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!