Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A MEOESZ-en kívül melyik a...

A MEOESZ-en kívül melyik a másik tenyésztői szervezet Magyarországon aki nem FCI hanem más törzskönyvet ad?

Figyelt kérdés

2022. aug. 4. 08:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Magyar Kutyás Egyesület. De saját hatáskorben egyéb fajtagondozó szervezet is "törzskönyvez"
2022. aug. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok FCI alatt törzskönyvezni, ezért keresek más szervezetet. Köszönöm! Minden fajtában jelenlévő szűrés, diszplásia és egy-két FCI kiállítási eredmény van már. Úgyhogy a többit intézem akkor ott, köszönöm!
2022. aug. 4. 08:58
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Magyak Kutyások Szövetsége.

De bárki állíthat ki nem FCI-s tk-et. Te is nyomtathatsz ki otthon magadnak. Csak senki (még az állam sem) fogja elfogadni. Az MKSZ-es tk-ek is ennyit érnek.

2022. aug. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem tudsz olyan minőségben tenyészteni, hogy elfogadja a standard, akkor inkább ne szaporíts, és ne vágj át másokat kamutörzskönyvvel!
2022. aug. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem üti meg a kutyád a mércét, nem kellene tenyészteni, nem?

Igen, van élet az FCI-n kívül is, de kennelnek kár nevezni magad, mert ez vásárló megtévesztése. Tetszik vagy nem, ma a MEOEsz és az FCI szabályzatai az elfogadottak itthon.

2022. aug. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, hogy beleugatok, az utolsó 2 hozzászólásra szeretnék reagálni. Vannak olyan fajták, amik pont a standard miatt lettek betegesek (német juhász, nyomott orrú fajták, csak hogy a két legismertebb problémásat emeljem ki), és nem nagyon igyekszik az FCI ezeken a hibás standardokon változtatni. Nem tudom, a kérdező milyen fajtát tenyészt vagy akar tenyészteni, de ha esetleg pont olyat, aminek rossz a standardja, és ő inkább eltérne ettől egy egészségesebb irányba, akkor üdvözlöm a kezdeményezést. Illetve vannak olyan fajták, amiket az FCI még nem ismer el, pl. sinka, májzli. Ha csak sumákolni akar, az nyilván nem oké, de ez nem derül ki a kérdésből, miért nem akar FCI törzskönyvet.
2022. aug. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%

6, Maradjunk annyiban, hogyha speciális fajtát - ami nyilván hozzáértést kíván - akarna tenyészteni, akkor nem a gyk népére lenne szükség ahhoz, hogy ennek mi a menete.

Ennél sokkal-sokkal gyakoribb az, hogy hát rendes törzskönyvvel drágább az eb, de jajj ha nem akarja kiállításra vinni, nem kell ám az, elég a sima "másmilyen" törzskönyv a hobbikutyának, abból látszik minden.

Aztán a kedves gazdi meg utólag lepődik meg, hogy szaporítós randomkutyára fizetett százezreket. Nem egy ilyet láttam sajnos.

2022. aug. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

7-es, ennyi erővel a gazdijelöltektől is elvárható, hogy tisztában legyenek az FCI-vel vagy a többi hasonló szervezettel. :-)


Miért ne érdeklődhetne valaki GYK-n? Velem is előfordult, hogy nagyon nem találtam valamit a keresőben, és itt kérdeztem meg, mikor már feladtam.

2022. aug. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Leirasb ugy tunik, tenyesszemleje nincs a kutyanak… vaoszinu ez a para…
2022. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#6 ha valóban ilyesmi a célja (egy fajta egészségesebbé tétele) akkor áldásom rá, de a kutyák standardjét nem az fci szabja meg, ők csak "betartatják"

Az adott ország szabja meg, ahonnan az adott fajta származik. Tehát pl a németjuhásznál a német érintett szervezetnek kell lépnie ahhoz, hogy változzon a standard, mert ez a fajta tőlük ered. De sajnos azt látom, hogy mashol is ilyen problémák vannak. A mi gyönyörű kuvaszaink standardjét mi diktáljuk, de sajnos láttam nem kevés, külföldi tk-es kuvaszt akiknek aligha van köze a kuvaszhoz még ránézésre se, pusztán annyi stimmel hogy fehér és vastag bundás.

Szerintem a németek se úgy határozták meg a standard-et a németjuhásznál hogy járni alig képes mert a segge a földet éri. (Van különbség az ívelt hát (már ha ez benne van, nem tudom) és a 'fenekét húzza a földön' között)

Viszont a németjuhász esetében lehet fci-s tk-val egészséges kutyákat tenyészteni, mert vannak is, csak persze nagyon kevesen csinálják (show vonal egyáltalán nem így csinálja)

2022. aug. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!