Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legyen kedves nekem valaki...

Legyen kedves nekem valaki leírni,hogy milyen lépései vannak annak,hogy valaki keresőkutyás lehessen! Onnantól kellene,hogy 1.örökbe fogadsz egy kölyköt 2. ... ... Köszönöm ?

Figyelt kérdés

2022. aug. 4. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem hiszem hogy olyan embernek túl sok hasznát vennék aki meg az internet használatára is képtelen
2022. aug. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Nagy léptékben tudom csak, de ha komolyan gondolod, érdemesebb megkérdezni őket. Viszont 1.lepesben biztos nem örökbefogadsz egy kölyköt, hanem gondosan kiválasztott (nem ritkán külföldi) tenyésztőtől, több százezer forintért veszel egy kölyköt. Szocialozalod, szoktatod a keresésre kicsi korától. Ha jól tudom, minimum elvárás egy bh vizsga. Azután pedig különböző képzések, ezeket már nem tudom pontosabban, kérdezz utána
2022. aug. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 használom az internetet...ide is azon keresztül írtam.

Vagy nem tudom most mire gondolsz 😜

2022. aug. 4. 14:50
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 köszönöm
2022. aug. 4. 14:50
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
először is össze kell barátkozni egy keresőkutyával
2022. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem hiszem hogy a kutyát ő képzi ki.Szerintem kiképezve kapja.
2022. aug. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Két úton indulhatsz el:

1) közel milliós tételért veszel külföldről erre szelektált kölyköt, itt nem is a fajta a meghatározó bár jellemzően malikat fogsz találni, hanem hogy kifejezetten nosework-ös alom legyen.

2) Veszel itthon egy jó vonalú munkakutyát (jellemzően malit vagy bordert), ezek a kutyák most félmillió körül mozognak.

Arra, hogy menhelyen kifogj egy erre alkalmas kutyát nagyjából ezerből egy az esély, szóval ez nem igazán opció, de ha nincs komoly célod vele, egyébként arra tökéletes, hogy kutyás sportokat kipróbálj, ezen a vonalon pl. a mantrailing nagyon népszerű és nagyon sok szinten lehet csinálni, hobbitól kezdve egészen komoly versenyekig. Ez arra jó, tapasztalatot szerezz, megnézd, hogy egyáltalán tetszik e (sok olyan sportkutyást ismerek, aki az első kutyájával egészen más vonalon indult el és csak később találta meg azt a sportot, ami később szerelem lett), van e hozzá tehetséged, feltölt e annyira, hogy rengeteg időt, energiát, pénzt beleölj, mert egy hobbi kutyával (nem feltétlen kell, hogy keverék legyen, de nem is a menhelyi kutyák ellen írom, mielőtt még bárki félreértené!) könnyebb "szögre akasztani" a komoly tréningeket és helyette nagyokat kirándulni, labdázni, vagy egészen más vonalon elindulni, mint egy ezerrel pörgő, feladatmániás munkakutyával. Mert bármelyik opciót is választod az első kettő közül, az biztos, hogy egy olyan kutyád lesz, amelyiket folyamatosan kell mentálisan is foglalkoztatni és ha később derül ki, hogy ez mégsem a te világod az problémás lehet.


Na de vissza a két reális opcióhoz. Így is mindkét esetben van buktató, az elsőben az, hogy te nem leszel elég a kutyához (van ilyen, ebben semmi szégyen nincs), a másodiknál meg lehet a kutya nem lesz elég az igazán komoly munkához.


Ha megvan a kölyök, akkor felépítesz vele egy elfogadható engedelmes munkát, itthon - ahogyan 2es is írta - a bh alap, amíg az nincs meg, addig a keresőkutyások nem nagyon fognak szóba állni veled, egyszerűen itthon még nincs erre kapacitás. Fontos, hogy viszonylag fiatalon legyen meg, max. 1,5-2 éves korára, mert ugye a komoly munka csak utána jön és egy 8 éves kutyába már nem fognak annyi energiát beleölni.

Akiket én ismerek ők romkutatással is foglalkoznak, így előnyt jelent ha a kutya agilis, ügyesen mozog a romok/akadályok között.


Ha komolyan gondolod, akkor velük felveheted a kapcsolatot: [link]

Ők folyamatosan keresnek önkénteseket, így beleláthatsz kutya nélkül is a keresőkutyás világba, a tréningjeikbe, mindennapjaikba, tudsz valamennyi tapasztalatot gyűjteni, biztos adnak tanácsot kutyavásárlásban is, persze cserébe te önkéntes alapon segítesz nekik.

Aztán ha már van kutyád, akkor a tanfolyamukra is tudsz jelentkezni.

2022. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 nagyon szépen köszönöm :) megnézem ezt az oldalt.
2022. aug. 4. 15:43
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

1. Nem fogadsz örökbe kölyköt, mert abból 99,9%, hogy nem lesz munkakutya. Tudatosan, megfelelő vonalból veszel egy kiskutyát.


2. Pontosan milyen keresőkutyás akarsz lenni? Elég sok vonal van, külön fajtapreferenciával, képzéssel és munkával.

2022. aug. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szárazföldön eltűnt ember kereső.

Még nagyon az elején vagyok a tájékozódásnak,gondolom ez látszik a kérdésem esetlenesegén 😊

Köszönöm a segítő hozzászólásokat.

2022. aug. 5. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!