Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ennek a menete?

Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Örökbefogadtam egy 2 éves ónémetjuhászt,mert az előző gazdái elváltak.Oltáskönyvet,törzskönyvet és egy ciril betűs papírt adtak ide(ukrajnából hozták kölyökként,ha minden igaz).Az állatorvosnak elég ezt elmondani és áttudja írni az én nevemre?Vagy az előző gazdájával kell írnom egy "felhatalmazást"?Van egy tacskóm,őt is örökbefogadtam még 1 éves korában,de nála semmilyen oltás nem volt,ezt utólag én intéztem és az én nevemre írta az orvos,ott nem volt probléma.Leghamarabb augusztus közepén viszem a kutyákat dokihoz,addig nem tudok beszélni vele,mert szabadságon van.Sajnos estére jutott ez az eszembe,mert a kutyával foglalkoztam.
2022. aug. 4. 21:45
 1/3 Maya Bunnyheart ***** válasza:
91%

Kell egy lemondó nyilatkozat a volt gazditól, azzal tudod igazolni hogy tiéd lett a kutya és a volt gazdi lemondott róla, ha ez meg van akkor írja át az állatorvos a kutya chipjét a te nevedre.


Nekem legalábbis ezt kellett végigcsinálnom amikor örökbefogadtam a kutyámat, (utcán talált kutya, horvát chippel, meglett a gazdi, lemondott róla, írattam vele egy lemondó nyilatkozatot és kértem hogy postázza az oltási könyvét, ami egyben útlevél is)

2022. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2022. aug. 4. 21:59
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is be kellett mutatnom az örökbefogadási szerződést az orvosnak, de úgy tudom, hogy nem mindenhol kérik.

Ha törzskönyves a kutyád, akkor a biztonság kedvéért én íratnék egy ilyen papírt, mert egy "értékes" kutyánál nagyobb az esélye egy vitának a tulajdonjogról, mint egy sima mentett keverék kutyánál.

2022. aug. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!