Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni azért, hogy a...

Mit lehet tenni azért, hogy a szomszéd folyton hajnalban ugató kutyáját elhallgattassuk?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, folyton egy környékbeli kertes ház kutyájának ugatásra kelünk reggel 6 körül, csukott ablak mellett is zavaró. Füldugóval meg nem tudok aludni. Egy éve próbálom már szép szóval kérni a gazdáját, hogy tegyen valamit, de sajnos nincs változás.

Értem, hogy jogában áll bárkinek kutyát tartani, de nem tartom etikusnak az ilyen kutyatartást, ami ennyire nincs tekintettel a környéken élőkre.

Milyen jogi lépéseket lehet tenni akár összefogva a szomszédokkal? Van értelme?

Köszönöm előre is a segítséget!



2022. aug. 5. 07:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Jegyző el kellene beszélni.
2022. aug. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Semmi legálisat nem tudsz csinálni, jegyző kiröhög ha ilyennel odamész
2022. aug. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Jegyzőnél birtokvédelmi eljárás.


Amúgy nem sokat. Esetleg elkezdheted zaklatni ha a szép szó nem használ. Pl. felveszed a kutyaugatást, odaparkolsz a háza elé, és óriás hangszóróval lejátszod a hálószobája ablaka alatt hajnali egytől kezdve minden órában egy 15-20 percen keresztül, tudja már meg milyen folyton arra kelni.

2022. aug. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Kedves 4-es. Csakhogy attól már, az ügyben nem érintett lakó is szenvedne. Az én szomszédom kutyája is folyamatosan ugat, leginkább télen, azzal a különbseggel,h az ablakom mellett. Engem is zavar, de sajnos nem tudtam mit tenni ez ügy érdekében.
2022. aug. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem legális vagy minimum szürke zónás megoldás, létezik olyan antenna, ami a kutya ugatást valahogy visszaveri átalakítva olyan hanggá amit a kutya nem szeret. Magyarul amint ugat, megy visszafelé az átalakított hang, ami a kutyának nem jó és nem fog ugatni. Egyik volt munkatársam szomszédja használta egy időben.
2022. aug. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%

#6

Nem mindenki lakik farmon, ahol már hajnali négykor talpon kell lenni, munkára készen, ahol a szülők még azt is megtiltják, hogy iskola után beülj a cukrászdába. Nem. Iskola után egyből haza, van két órád a házi feladatra és aztán este tízig mehetsz robotolni a farmon. Hétvégén vagy bármikor szabadidő, barátokkal elmenni valahova? ááá, az szentségtörés. Dolgozni kell látástól vakulásig. Az a Családi Titkok epizód (Vad unokatestvérek) tökéletes példa erre.


"költözz el"

Persze, mert az csettintésre megy, ugye? Meg zsebből veszik elő az új ház és a költözés költségeit? -.-


És amit NEM értesz meg, hogy nem csak a kérdezőt zavarja az ugatás. Tapasztalatból mondom. Két évig társasházban laktunk. A második évben az egyik vénasszony odahoz egy kutyát, amit csak esténként vitt sétálni. Nem mellesleg be nem állt a pofája a dögnek. Szóltam az öregnek többször is. Eredmény? "Az a dolga hogy ugasson", "A macska meg nyávog". A többi lakó pedig csak udvariasságból nem szólalt fel, de pontosan tudtam, hogy őket is zavarja.


#9

Szerintem ez olyasmi, mint a kutyasíp. Csak hívás helyett "Fogd már be a pofád!" kategória. Nem látok ebben az antennában állatkínzást, de szerintem működhet, ameddig nem okoz sérülést vagy egyéb kárt az állatnak. Az ilyenekben nem vagyok szakértő, ez tény, de az állatkínzást én is elítélem, ahogy te is és még sokan mások.

2022. aug. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

Semmilyen kutya nem ugat olyan zajszinten, olyan hangosan és olyan gyakorisággal, hogy az kimerítse a csendháborítás jogi fogalmát!


Még ha ki is helyeznének műszert a bejelentésedre, nem lenne semmi következménye.


“Nem egyértelmű, hogy ki, mit tekint indokolt zajnak, és mit indokolatlannak. Ennek megítélése szubjektív, minden esetben vizsgálni kell az eset összes körülményét. Az indokolt zaj nem képezi szabálysértés tárgyát még akkor sem, ha a zajkibocsátás meghaladja a környezet tűrőképességét. Indokolt lehet munkavégzés, lakásfelújítás, vagy a kárelhárítás miatti zajterhelés esetén.”


Ha a kutya nincs rosszul tartva, a tartási körülmények nem kifogásolhatóak, akkor az ugatása az indokolt zajnak számít.


“ A csendháborítás, a zajkeltés leggyakrabban emberi hanggal, vagy valamilyen szórakoztató elektronikai cikkel, zajkeltésre alkalmas szerszámokkal, stb. valósítható meg.”


A kutya megnémítása illegális orvosi beavatkozással azokban bűncselekmény.


Az tejesen mindegy, hogy a zaj reggel 6 órakor zavar e meg, vagy mások ugyanis:


“A csendháborítás szabálysértése nincs időponthoz kötve, az bármikor és bármilyen módon elkövethető.”

2022. aug. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
37%

09:14

Ha az szerinted nem állatkínzás, akkor szerzek neked olyat, ami a beszédet alakítja át olyan hanggá, amit te utálsz. Vagy szerinted miért hallgat el a kutya? Mert olyan jó neki az a hang? Esetleg csak mert kicsit zavaró? Nem, azért mert FÁJ neki, mint ahogy nekünk, embereknek is tud fájni, szörnyű lenni néhány hang. Pl én a hungarocell vagy még akár egyes uelyzetben műanyagpalackok hangját is szörnyen tudom utalni, és ha azt kéne hallgatnom 5 percig, megbolondulnék, rosszul lennék. Most pláne egy kutya, akinek sokkal érzékenyebb a hallása, szerinted ez hogy esik neki? Ha zavar a kutya, zargasd a gazdáját, és ne hívj egy állatot "dög"nek, mocsok ember.

Egyébként meg felénk minden reggel és este ugatnak a kutyák, és kukorékolnak a kakasok, (nem tanya, EGY NAGY MÉRETŰ FALU KÖZEPE), és ha valakit zavar (bár furcsa módon senkit sem szokott), akkor az szól, és ott is csak a legalja ember hasznal ilyen antennát vagy mérgezi meg a kutyát és hasonlókat. Egyébként meg 11 éven keresztül aludtam úgy békésen, hogy a saját kutyánk néha rázendített és vonyított egy sört éjjel az ablakom mellet, és 11 évet zavartalanul aludtam. Most a szomszéd kutyái szoktak piszkálni a kutyánk, akkor ugatnak egy sort, ugyanez a helyzet. Néha 1-2 házzal arrébb megszolal egy kakas,kit zavar? Én nyitott ablakkal szoktam aludni.

2022. aug. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 NTBS ***** válasza:
64%
Szerintem semmilyen hivatalos út nincs. Esetleg egyéb megoldások.
2022. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%
Képzeld.mi a panelban megbeszéltük. Az ő kutyáik néha ugatnak. Mi meg szülinapot tartottunk a konyhában. Ennyi.
2022. aug. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!