Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a jobb neki? Ha otthon...

Mi a jobb neki? Ha otthon hagyom vagy magammal viszem?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónap múlva kiköltözök a családi házból. Van 3 kutyám, 2 fiatalabb és egy öreg 12 éves. A 2 kicsit vinném magammal, az öreget pedig úgy terveztem, hogy a szüleimnél hagynám több okból is.


- Alapvetően jól megférnek egymás mellett, de az öreg jobban szeret tőlük külön lenni, inkább elvonul, nincs különösen semmi kapcsolata velük. Csak elvannak. Az új helyen nem nagyon tudna tőlük elvonulni ha akarna.

- Fél éves kora óta nálunk van, mindig itt volt, és bár elvittem magammal több helyre is, sokszor nehezen viselte. Máshol alvást el sem tudtam volna képzelni, még vendégségben sem találta a helyét.

- A másik kettővel sokat járok és járnék hosszabb túrákra (illetve őket már tudatosan úgy neveltem, hogy minden új helyzetet jól tudjanak kezelni), amit ő már nem bír, ezért nem is viszem, vele csak sétálni járunk. Viszont így ilyenkor egyedül lenne hagyva.

- De még soha nem volt úgy igazán egyedül, mindig volt vele otthon valaki, vagy legalább a többi kutya. Nem tudom hogy viselné a magányt.

- Mindent összevetve úgy érezném, bármennyire is szeretem és hiányozna, sokat hátráltatna a mindennapokban, és őt is biztosan megviselné a változás.


Viszont a napokban szó volt róla, hogyan tovább, ki fogja gondját viselni. Ugye szüleimre hagyom, meg van egy húgom, aki tudna vele foglalkozni, de így, hogy szóba került, eléggé húzták a szájukat. Kértem, hogy ha nem is minden nap, de legalább heti 1-2 alkalommal menjenek el vele sétálni, mert az a mindene, egyetlen szórakozása, de mindenféle kifogással jöttek. Én minden nap sétálok velük, szerintem nem elég csak az udvar. Amúgy is így öregségére sokat fekszik, meg is hízott kicsit, ha nem sétálna, semmit nem mozogna, ami nem tenne jót neki.


Minden mást intéznének, gyógyszerek, oltások, kozmetika, csak a sétát nem hajlandóak.

Nem tudom így mégis inkább magammal vigyem-e, környezetváltozás, stressz, egyedüllét, nincs nyugalma csak azért, hogy tudjam vinni sétálni?


Szerintetek melyik lenne jobb neki?



2022. aug. 5. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon messze költözöl? Azaz: nem megoldható, hogy hetente egyszer-kétszer te mész oda megsétáltatni?

Ha ez nem megoldható, akkor keresnék egy rendesebb tinit, aki némi zsebpénzért cserébe időnként sétálna vele.

2022. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Mikor mi elköltöztünk, és a macskámat a nagyszülőkre hagytam, egy hónapon belül "eltűnt". Eltüntették. Félő, hogy ha húzzák a szájukat, a te öreg kutyádat is kiviszik valami erdőbe, és otthagyják.
2022. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

150 km-re megyek innen. Meg lehetne oldani hétvégente, de akkor meg semmi mást nem tudnék csinálni.


Nem gondolnám, hogy eltüntetnék, hisz én még gyerek voltam, mikor a szüleim befogadták az utcáról, és nyilván eleinte ők viselték komolyabban gondját. Aztán vettem át ezt a szerepet és mikor nagyobb lettem akkor kezdtem el vele sétálni.

2022. aug. 5. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

En azt ertem, hogy o mar nehezebben viseli a valtozast, de kit tekint a gazdajanak? Kihez kotodik jobban?

Mert ha hozzad es te elmesz, akkor az nagyobb tores lesz neki, mint egy uj helyet megszokni szerintem.

Tok mas, ha kiszakitod a megszokott kornyezetebol par orara/ napra, mintha elkoltoztok es egy uj helyet tekint majd az otthonanak, hiszen allandoan ott lesz.

Es persze te is ott leszel vele.

2022. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát, igazából nem egygazdás kutya. Ugyanúgy szeret mindenkit a családban, nem érzem azt, hogy hozzám jobban kötődne, mint a többiekhez. Éppen ahhoz bújik, aki elérhető, ha én, akkor hozzám, ha húgom, akkor hozzá, ha szüleim akkor hozzájuk. Viszont minden éjjel húgommal szokott aludni. Másik tesóm már nem lakik velünk, ő anno hamarabb kezdte el sétáltatni, én akkor még kicsi voltam hozzá. Akkoriban meg lehet hozzá ragaszkodott, csak nem tudta volna magával vinni albérletbe.


A másik két kutyáról egyértelműen meg lehet mondani, hogy hozzám állnak közelebb, az egyikük kimondottan egygazdás, mástól enni sem fogad el semmit, apámtól pedig valamiért az idekerülése pillanatától fél. De biztos benne van az is, hogy őket kimondottan csak én nevelem, a többiek max megsimogatják őket.

2022. aug. 5. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!