Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes, néhány napja nálam...

8 hetes, néhány napja nálam lévő kiskutya csak a lábam mellett alszik, így viszont akaratlanul is folyton felébresztem. Mi a teendő szerintetek?

Figyelt kérdés
A várthoz képest szinte semmi gondunk nincs, többnyire pelusra pisil/kakil, érdeklődő, játékos, szépen eszik, az első éjszakát is minimális sírással tudtuk le, 15-20 percre itthon tudom hagyni. A pihenéshez és utazáshoz vett boxot viszont teljesen ignorálja. Nem fél tőle, ha az ételét beteszem bemegy érte, ha bezárom az ajtót elvan bent is, de csak amíg ott ülök mellette. Először azt hittem, hogy magát a boxot nem szereti, de van egy párnánk is, amit egy másik szobában való pihenéshez gondoltam. Ezen szépen eljátszik, de ha elfárad, arról is lejön, bármilyen közel teszem is magamhoz, és a lábamnál (sokszor a lábamra) fekszik le. Ahogy megmozdulok, fészkelődök, vagy valamit összekoccantok, ő felébred. Félek, hogy rálépek vagy megrúgom, illetve gondolom így nem is tud rendesen pihenni. Próbáltam, hogy ha elalszik felveszem, és beteszem a boxba, de azonnal felébred, ahogy lehajolok. A boxban kicsit szaglászik, aztán már jön is ki és visszafekszik a lábamhoz. A boxban van az alomból kapott kis takarója, sőt egy plüsst is próbáltam betenni neki, de ez sem hatja meg. Jutalomfalattal is próbáltam jelezni neki, hogy jó hely az a box, ezt lelkesen elfogadja, aztán megy tovább. Mindenhol azt olvastam, hogy fontos a privát hely, ami az övé, ahol pihenhet, de mintha nem lenne rá igénye. Szerintetek csak azért van, mert még picur, vagy később gond lesz, ha most ráhagyom? Sajnos az ötletekből kifogytam.

#alvás #kölyökkutya #boxhoz szoktatás
2022. aug. 6. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Még pici, és előnyben részesíti a társaságot, ilyenkor még nem érdekli őket semmiféle privát hely. A testvéreikkel is egy kupacban vagy minimum közel szoktak aludni, testkontaktust keresi, és egymás közt is mocorognak, ezt megszokta. Nagyon fokozatosan érdemes lesz leszoktatni arról, hogy a lábadon aludjon, ehhez türelem kell. Ha most ráhagyod, akkor később sem lesz könnyű átszoktatnod, de nem megy gyorsan, hetek kérdése, hogy láss előrelépést. Egyelőre mindenképpen kell neki a közelléted, tehát a szoktatáshoz is legyél a box közelében.
2022. aug. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Hadd legyen testközelben, kisbaba ő még.
2022. aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
93%
Ha félsz, hogy megrúgod, rakd magad mellé, ne a lábadhoz.
2022. aug. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Milyen fajta kutya (vagy mekkora)? Én nem biztos, hogy hagynám, hogy egy kölyök fel-le ugráljon fél m-es dolgokról, mert árthat az izületeinek.


Döntsd el, hogy mit szeretnél a jövőben, kutyával egy ágyban aludni vagy kutya nélkül. Ha nélküle, küldd le és rakd az ágyad mellé az ágyát és pl lógasd le a karod, hogy érezze a közelséged, ha meg vele, akkor hívd vagy húzd feljebb, hogy egy forgásnál ne tarold le a lábaddal. Idővel szerintem megszoknád, hogy figyelj rá, mikor forgolódsz, nekem is gyorsan ment.

2022. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, egyelőre még hagyd, mert nemrég szakították el a családjától. Idegen a környezet, fél... majd 1-2 héten belül elkezdheted lassan a saját helyére szoktatni - ami lehet akár a te hálószobádban is.
2022. aug. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam, hogy ez még belefér.

4-es, lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, nem éjszaka, hanem nappal jelent ez problémát. Mondjuk éjjel sem megy a helyére, az ágy mellé tett párnát sem használja, helyette a papucsomon alszik, de azt könnyen elfogadta, hogy nem jöhet fel. Törpe uszkár egyébként, nem tud feljutni az ágyra, és szerintem leugrani sem merne.

2022. aug. 7. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!