Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyalogatja a pofiját...

Miért nyalogatja a pofiját egész nap az idősebb kutyánk a picinek?

Figyelt kérdés

Két bichon havanese kutyusunk van, az egyik 2 éves, a másik 5 hónapos. Az idősebbik naponta többször is nyalogatja az arcát, a szemét. Miért csinálja ezt?

Egyébként az idősebbik nagyon energikus, egész nap a kicsivel játszana, rajta csüng, piszkálja, sokszor már rá kell szólnunk, hogy a kicsi fáradt, hagyja abba. Vendégkutyákkal is így viselkedik és amikor még egyedül volt velünk is. Bökdösött minket, ránk mászott, nyalizott ahol ért.. Értem én, hogy sok játék meg minden, de jóból is megárt a sok.

Ezért arra gondoltam, hogy az arcnyalogatással is dominál, de lehet hogy ezt én gondolom túl és csak a szeretetét fejezi így ki.


2022. aug. 7. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Meg akarja hánytatni, kutyáknál ezt jelenti a pofanyalogatás. Én nem tartom kizártnak, hogy ki akarja enni belőle a tápot, mert kapzsi és mohó. De nagyobb szakértők majd megerősítenek, vagy nem. Addig is neveld.
2022. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, erre is gondoltam. A másik, hogy a kicsi hullajtja a fogait és a nagy gyakran szagolja a száját, hogy esetleg emiatt azt hiszi a kicsi beteg és gyógyítani akarja a nyalogatással.
2022. aug. 7. 09:20
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

Kár volt lepontozni az 1-es választ, mert lehet, hogy igaza van:

"Amikor a kölykök elérik az egy hónapos kort, kezdenek eledelt koldulni a szüleiktől. Olyankor magasba emelt orrukkal a felnőtt állat száját bökdösik, a pofáját nyalogatják, és addig birizgálják, amíg az vissza nem öklendez néhány morzsányi eleséget." (utolsó bekezdés)

[link]

De olyat is olvastam, hogy náluk ez a puszinak felel meg.

[link]

2022. aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
A a vadon élő kölyök valóban kaját koldul így, de ennek mi köze egy felnőtt , ember mellet élő kutyához?
2022. aug. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A macskáink és a kutyáink is nyalogatják egymást.

Nem tudom ennek mi köze ahhoz, hogy biztos hánytatni akarják őket.

Én egyszerű tisztogatásnak, fürdetésnek gondolom. Magukat is nyalják az állatok.

2022. aug. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Valami nagyon félrement az értelmezésben. A 2 éves nyalogatja az 5 hónapost, nem fordítva. Amúgy sem sakál, róka, vagy vadkutya, aki hánytatással szerez élelmet, ráadásul 5 hónapos, nem 1.


A szeretet, a gondoskodás jele.

2022. aug. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
ha érzi, hogy valami gyulladás van a másik testében, azt próbálja nyalogatással gyógyítani.
2022. aug. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

igazából nagyon jó barátok lettek, együtt jönnek mennek mindenhová, a nagy szuka kutyám nyalogatja a kicsit, egyébként a nagy kutyám, figyelmes, gondoskodó, velünk szemben előzékeny, alázatos és rendkívül kedves. Tulajdonsàga még hogy picit birtokló azzal szemben akit imád. Ez nálunk a férjem és a kiskutya jelenleg (aki szintén fiú).

2022. aug. 7. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!