Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem le a félelmemet?

Hogy győzzem le a félelmemet?

Figyelt kérdés

Amikor még ilyen 4-5 éves lehettem, megtámadott engem egy kutya az utcán. Nem lett semmi bajom, de azóta nagyon félek még a legkisebb kutyától is. Bepanikolok, ha a közelembe van. Nem tudom mit tegyek.


Hogy tudnám legyőzni ezt?


16L



2022. aug. 7. 14:47
1 2
 1/13 FINGGG válasza:
51%
ne félj a kutyáktol nem bántanak hapedig ilyenkor se jó és még mindig félsz kerüld el öket
2022. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet az segitene, ha keresnel egy ismerost, akinek van egy nagyon baratsagos kutyaja es eltoltenel veluk egy kis idot.


Amugy en is felek az idegen kutyaktol, annak ellenere, hogy nekem is van egy...:D

Szerintem ezzel sokan vannak meg igy.

2022. aug. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Keress fel valakit akinek terápiás kutyái vannak és ő majd biztonságosan tud valamennyit változtatni a helyzeteden.
2022. aug. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Idegen kutyától én is félnék, mert ki tudja hogyan nevelték. Aki nincsen tisztában a kutyák viselkedésével, azt csakis kontrollált körülmények között engedném össze velük.
2022. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
Ne akard legyőzni, úgysem sikerül. Ez nem betegség. Kerüld el a konfrontációt velük.
2022. aug. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Terápiázni kell


Kedves aranyos Esetleg hozzá értő pszichiáterrel


Gyenge nyugtatók szóba jöhetnek az elején de csak az elején!


Kialakult egy feltételes reflex amit terápiával át kell írni

2022. aug. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Csak, ha látod élőbe félsz tőle vagy képen is?

1. Nézz képeket cuki kutyikról.

2. Nézz filmeket és meséket ahol kutyák a hősök.

3. kérdezz meg egy kutyatartó ismerősöd (ha barátságos a kutyája), hogy elviszitek-e sétáltatni.

Vagy

Terápia pszichológusal

2022. aug. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen normális, ha félsz tőlük, hisz egyszer már meg akart ölni az egyik. Miért kellene őket megszeretned? MO-n évente több ezer kutyatámadás van és mindig van néhány halálos. Ez van, a kutya egy minimálisan házíasított, veszélyes állat, jobb kerülni.
2022. aug. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Menj el segítőnek egy kutyamenhelyre.
2022. aug. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Én idegen kutyáktól vagyok ki,főleg amiket az utcán póràz nélkül viszik őket. Az a baj,hogy fogalmam sincs hogy az adott gazda mennyire nevelte meg a "kis" Buksikát mielőtt ész nélkül elengedi.

Bár erről nem a kutyák tehetnek nem is őket hibáztatom.

2022. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!