Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni az ellen...

Mit lehetne tenni az ellen hogy ne legyen kesobb gond?

Figyelt kérdés

Emeleten lakunk kerteshazban es alattunk anyosomek,nagyon akart kiskutyat az elozo nagyon okos tacsko volt, de sajnos telen elpusztult oreg volt .. mama kapott is egy fiatal kan tacskot de iszonyatosan rossz kutya... En nekem van egy 9honapos kisfiam nem erek ra vele ugy foglalkozni kulonben kelezesbe vennem en is segitenek a nevelesbe tobbet... Mamaek ugy vettem eszre rahagynak sok mindent, mindent szet szed es visz ami mozdithato .. sepru,uveg,ko,toboz,fa,kuka boritas,cipok,papucs... Az en egyik puloverem is megkapta ahogy ugrott es csinalt is bele lukat... Borzalmas es nem birom ... Es mar en szegyellem magam hogy raszolok mindenert hogy mit csinalsz??? Nem szabad! Nem! .. az en volt kutyamnal ezek bevalltak,tudta hogy a mit csinalsz figyelmeztetes es lapitozt,egyebkent o is tudja csak tulsagosan rafinalt es nem erdekli... Es elbujik kis helyekre egybol ahogy megkerdezzuk. Allandoan mondja a ferjem mert bantom,holott csak raszolok... Mondtam amig kolyok addig kell megnevelni,utana bszhatjak, aztan mondtak anyosek jaj meg kolyok kutya kinovi... A masik a csipkedese,nekem marhara nem hianyzik hogy majd a fiam elkezd vegre menni,levinnem a levegore a kertbe akarhova a kutya meg megcsipje... Az en bokam viszont nem meri,mindenki maset csipkedi... Tudja hogy csak em szolok ra vagy neki es lehet ezert... Es nem az elso,mama valamiert megharagudott ra es a fenekere sozott hogy nem szabad,az meg visszafordult es megkapta egybol, na azert ez hogy ilyet csinal egy kutya mar most ha kolyok ha nem ez mar betelt, nem aztan tenyleg majd nyul viszi a puskat... Arany elete van mert azert van am jatekai, meg azert jo minosegu kajakat kap,meg szeretgetjuk is(mondjuk en ezt se sokat tudok,de mikor ugy van igen felveszem megdajkalom,ilyenkor sose jatszik hanem tetszik talan neki)

Kutyasuliba elvinnem, ha rajtam mulna es lenne ugy idom es energiam, de szerintem mamaek regi modiak nagyon... Ferjem meg orul ha itthon van mert sokat dolgozik ket muszakba...



#harapás #hiperaktivitás #Nemakarszotfogadni
2022. aug. 7. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat igen, ebbol semmi nem lesz, ha csak te neveled, de a tobbiek meg mindent rahagynak.

A tacsko makacs fajta, nekem is van ketto, tudom mirol beszelek 🤣De egyebkent meg nagyon okosak es nevelhetoek, szuper kutyusok, de kellenek kokemeny szabalyok.


Ez az a helyzet, amire egyszeruen nem lehet mit mondani. Sajnos ok is kellenenek ahhoz, hogy normalis kutyus legyen belole, de igy nem fog tortenni semmi.

2022. aug. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen,az a baj hogy tul okos es van benne azert sunyisag is..

Meg hogy nincs falkavezere :/ en tenyleg tobbet is foglalkoznek vele, de sokszor orulok, ha csak a hazimunkaval vegzek a gyerek nevelese mellett :/

Es pont a fiam az ami miatt aggodok es mondtam nekik, hogy feltem es nem szeretnem megkapja majd meg jatekbol sem!!!!

Annyira kellett ez a kutya a mamanak ... :/ Potlas kellett,imadta az elozo kutyusat,mindenki, es tenyleg az is nagyon okos volt es fegyelmezett, nem volt kicsinek se mondjuk allitolag rongalo

2022. aug. 7. 20:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mamanak vennek ajandekba egy kutyanevelesrol, etologiarol szolo konyvet... de ez igy tenyleg nem oke, es nem a kutya hibaja, eleg karakan jellem a tacsko, minden kutya mas kicsit, ami az egyiknel bevalik, a masiknal semmit nem hasznal. Mamaval finoman meg kell ertetni, hogy kizarolag szeretettel, szabalyok es kovetkezetesseg nelkul nem lehet kutyat nevelni.
2022. aug. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vilag eletukben mindig tacskojuk volt,es emiatt is nehezebb lesz megertetnem :( de persze igyekszek mivel mindenki erdeke lenne
2022. aug. 7. 21:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Megpróbáltam végig olvasni, de valami borzalmas az írásod, drága kis tündérbogárka. Igen, tudom, a helyesírás nehéz feladat, nem hiába tanítják annyit az általános iskolában. (Valahol lehangoló, hogy ilyen emberek gyereket vállalhatnak...)


Amennyit sikerült a gusztustalan helyesírásból kibogaraszni, hogy a kutya ajándék volt(?) és rohadtul nincs lefarasztva. Pedig a tacskó munkakutya, munka kellene neki. De hiába teljesen elhanyagolt, azért elvárjátok, hogy magától jól viselkedjen, nem? Ha ez így van, a gyereknevelésből sem nézek ki többet belőletek...

2022. aug. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen tudom elképzelni, hogy a nagymama a kutyát priorizálja az unokával szemben, de ha mégis így áll a dolog, akkor apukával találjatok ki megoldást kutyamentes kertterületre. Tacskó, nem kell két méteres betonfal, csak annyi, hogy legyen tere a kutyunak meg a gyereknek is, csipkedés megoldva. Egyedül úgysem hagyunk gyereket kutyával, akár ideiglenes kutyakarám/babakarám is megoldja a krízist, ha nem akartok kerítést telepíteni.


Családtag kutyáinak nevelését én már rég elengedtem, ha kérdezik megmondom mit csinálnak rosszul, amúgy hagyni kell a fenébe. Csak annyira hatok rájuk (van a családban két brutálisan elhízott és teljesen elkényeztetett kutya), amennyire muszáj, nem hagyom, hogy velem akaratosak legyenek vagy felugorjanak, de ennél tovább nem megyek, rezzenéstelenül elnézem, ahogy telibe sz.rják a gazdájukat a századik "nemszabad" után is. Nálad is működik, hisz csak téged nem harapdál... szívás elnézni, hogy a többiek egy két kilós kutya rabszolgái, de ez van. Alapvetően külön család vagytok ha jól értem, kezeld így a kutyát is.

2022. aug. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolso előtti...

had ne keljen leirnom, hogy mit gondolok rolad...

Megis mi a tragyat kepzelsz magadrol, ne szemelyeskedjel, ha nem tudsz normalis valaszt adni az altalam kiirt kerdesre akkor el lehet huzni melegebb eghajlatra!

2022. aug. 9. 20:37
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a levalasztast nem tudjuk megoldani,nehez is lenne vazolni, hogy nez ki a kert,kocsibeallo, stb. Ferjemmel mindenkeppen probalok errol beszelni, az a baj o maskepp latja a dolgokat, tul laza.. nem lesz semmi gond, es en parazom tul,ezt szajkozza. :/

Igazabol hatul a vetemenyes is eleg nagy, az le van keritve korbe,oda mondjuk nyugodtan tudunk majd menni.. viszont biztos, hogy majd akkor en nevelem meg a kutyust,azert had ne mehessen a sajat laban akarhova szeretne menni majd lent. :(

2022. aug. 9. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!