Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kislánykutyára hogy kell...

Öreg kislánykutyára hogy kell gondoskodni?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű barna kislányunk...... 10 éves terelőkutya.......


Az utóbbi hónapokban sokat öregedett. Válogatós is lett..



Naponta megy sétálni bár van udvarunk, szabad a járás ki-be.......



#kutya #barna kislány
2022. aug. 10. 08:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Idős szuka kutyáról hogyan kell gondoskodni?
2022. aug. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Most akkor öreg vagy kislány?
2022. aug. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Én elvinném állatorvoshoz, egy általános kivizsgálásra, és vérképet is csináltatnék. Ennek megfelelően lépnék tovább.

Fogait is megnézetném, a kedvetlen evés mögött állhat fájdalom is a fogban vagy a szájüregben.

Illetve fél évente elvinném általános kivizsgálásra + vérkép, mert a kor előrehaladtával csomó betegség, pl. daganat, vese vagy máj gondok esélye is emelkedik.

Idős kutyának való, jó minőségű tápot választanék neki, mit eszik most?

Emellett rendszeres, de nem megerőltető mozgás, sok foglalkozás, szellemi ingerek. Szerintem többet nem tehetsz érte.

2022. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Jajj hagyjátok már a kötözködést, én is kislányoztam a 13 éves kutyusomat, és akkor mi van?


Igazából sok, sok türelemre van szükség részedről felé. Lehet, hogy fájnak már a fogai, így azért válogat, mert ami keményebb, az fájdalmat okoz neki, ezért érdemes az étkezését átgondolni. Vitamin utánpótlásra is szükség lehet, illetve én ilyen idősen már adtam ízületvédőt neki. Lassan előfordulhatnak kisebb becsurgásos balesetek, ezek miatt ne szidd meg kérlek. Kevesebbet fog mozogni, többet aludni, ne erőltesd neki a mozgást. Az én kutyusom fázósabb lett idős korára, így dupla takaró volt a kosarában.


Ennyi jutott eszembe.

2022. aug. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Idősebb kutyusnak félévente ajánlott általános kivizsgálás és vérvétel. Séta az nyugodtan lehet, de amennyit bír, nem kell erőltetni, nyilván már nem olyan fiatal egy kutya, nem is kell tőle ugyanazt a teljesítményt várni. Ha van bent lépcső, akkor nem ártana, ha azt már nem használná olyan gyakran, az is eléggé megterhelő, már fiatalon is sokszor, nem csak idősen. Tápból pedig van konkrétan időseknek való, úgynevezett "senior" kutyatápok. Ezek kisebb szemű tápok általában, ezért ha most nem ilyesmit kap, akkor érdemes ilyesmi tápra váltani, hátha akkor nem lenne olyan válogatós, mert igen, nyilván már a fogai sem olyan jók valószínűleg ha hirtelen válogatós lett.
2022. aug. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is az a tapasztalatom idősödő kutyával, hogy az állapotuk általában hirtelen romlik le. Persze, ez nem jelenti azt, hogy nem tud utána még évekig is élni, csak hirtelen látszik meg a kutyán a kora.


Több türelem kell hozzá, el kell fogadni, hogy akárcsak egy ember, ő sem tud már olyan gyors lenni. Másképp kell táplálni, mert már a fogai sem olyan jók, és változnak az igényei. Illetve egy általános vérképet mindenképp érdemes nézetni. A többi pedig már az eredmények függvénye.

2022. aug. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Félreértés ne essék, a kérdés megfogalmazásával nem az a baj, hogy a Kérdező 'lánynak' titulálja a nőstény/szuka kutyát (mert vélhetően közel áll a szívéhez), hanem az, hogy 'öreg kislánykutya' nincsen. Lehet öreg lány kutya, aki ha kistestű, lehet öreg kis lány kutya, de 'öreg kislánykutya' nem lehet, az oximoron.

A kérdésnek ezen belül sincs sok értelme, mert annyit tudunk csak meg, hogy az öreg asszony kutya szép, barna és a kora előrehaladtával válogatós lett.

El kell vinni orvoshoz, aki meg tudja állapítani, hogy ez a természetes leépülési folyamat része-e, esetleg más problémát jelez, s abban is szakszerűbb tanácsot tud adni, hogy hogyan kell az idős jószágot ápolni, hiszen mi a pontos fajtanevet sem tudtuk meg.

2022. aug. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
10 válaszból kb 2 segített úgymond, akik fennakadtak azon, hogy kislánynak nevezem a kutyámat, azoknak nincs nagyon mit mondjak. Mivel nincs se párom sem gyermekem, úgy tekinktek rá mint egy élettársra és egyben gyermekre is! Tehát nem hívom KUTYÁnak, SZUKÁNAK meg végképp nem.
2022. aug. 10. 11:22
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nősténynek meg azért sem, mert nem is pejoratív, sőt még biológiai szakszó is lenne!
2022. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16%

Törölték a válaszomat, ezért kiírom ismételten, csak a vélhetően "csúnyának" titulált rész nélkül.


Szerintem se gáz hogy a kérdező hogyan írta a kérdést, de sokan szeretnek segítség helyett kötözködni, a sok bucimaci arc (így szebb?).


A kérdező valóban arra értette, hogy van egy öregedő nőstény (nem kislány, nem szuka, nem lány, és így mindenkinek a belső békéje helyreáll szerintem) ebe, aKI az eddigiekhez képest gyorsabb állapotromlást tanúsít.


És igen, ez sajnos ilyen kérdező, előző válaszomban azt írtam én is mint a #6 válaszadó nagyon helyesen.


Orvos lássa mindenképp, akár egy vérképet is nézethetsz. Ha rendben van akkor ez simán "csak" időskori lassulás.


Volt a családban egy kutya, évekig pörgött szaladt, incselkedett, kerítést ugrált át, majd szinte hirtelen lassult be és élte az igazán öregek mindennapi életét (evett-ivott, kicsit mászkált, de inkább aludt).


Szomszéd kutyánk egyik éven még aktívan ugatott, védte a területét (heccből inkább amúgy, mert érdeklődött felém mit csinálok) ha közel mentem a kerítéshez. Az éven már nem foglalkozik velem. 1 év telt el és már nem érdeklik az eddig számára furcsa zajok, csak a nagyon hangzatosak).


És megemlítve még egyszer - azt a választ is törölték, igazából helyesen -, ha valaki családtagnak tekinti a kutyáját, akár fiatal pár akár idősebb személy, szíve joga.


Gyerekvállaláshoz meg annyit, nem mer a mai príma helyzet és korszellem miatt a fiatal gyereket vállalni, még ha anyagilag megtehetné se biztos.


Háború, infláció, őrült világvezetők, elkorcsosuló gyerekek, pedagógushiány, stb. stb. stb.


Ebbe szüljön az ember? Akar ilyen életet a gyermekének? Nem maga miatt nem szül, hanem hogy neki nem akar rosszat. Fel is kell nevelni nemde? De mibe bele?


És ezt is kiírom ismét: az előző rendszerben (ill. a kétezres évekig) a családok felneveltek sokszor 3-4 gyereket is, normál családok. És fel tudták! Ma már csak a cétípusúak vállalnak nyakra-főre már fiatalon gyereket... őket érdekli már mibe is szülik bele...

2022. aug. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!