Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ez ivartalanítás után?

Normális ez ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Két szuka kutyám van, másfél évesek, nagytestűek. Nem vérszerinti testvérek, de kölyökkoruktól együtt nőttek fel, elválaszthatatlanok. Aludni is összebújva szoktak, sokáig nem akartak külön tálból enni.

Egyikük múlthét pénteken lett ivartalanítva. Viszonylag hamar magához tért műtét után, az étvágya is jó, mászkálni viszont csak tegnap kezdett, eddig csak feküdt és nyalogatta a sebét (nem kapott se tölcsért se ruhát a műtét után, azt mondták, nem kell). A fogadott testvére szerintem érezte, hogy gyengélkedik, mivel nagyon sokáig békén hagyta, nem piszkálta. Pár nappal ezelőtt láttam, hogy a másik kutya próbálta játékra hívni, majd mikor nem járt sikerrel, odament megszimatolni, de tényleg nagyon óvatosan és viszonylag távolról, mire az ivartalanított kutya rámorgott. Ezt egy amolyan "hagyjámán"-nak könyveltem el, viszont ma megint rámorgott. Nem csinált semmit a másik kutya, csak állt mellette, nem is olyan közel, mégis rámorgott, én rászóltam. Utána simogattam az ivartalanított kutyát és láttam, hogy a másik nagyon figyel a távolból (általában párhuzamosan kell őket szeretgetni, nagyon féltékenyek tudnak lenni) ezért magamhoz hívtam. Csak kis habozással jött, nagyon óvatosan, ekkor is mordult egyet az ivartalanított kutya, igaz jóval kisebbet.

Ezelőtt sose csináltak ilyet. Igaz, volt egy-két eset, mikor összevesztek valamin vagy kicsit eldurvult a játék, de ok nélkül sose morgott egyik se a másikra. Pont azért lett ivartalanítva, hogy nyugodtabb legyen, mégis ez van. Nagyon félek, hogy egyszer odakap, egyik se kicsi kutya, őrző-védő fajták. Jogos az aggodalmam vagy ez normális? Mit tudok tenni, hogy békesség legyen? Maga az állatorvos ajánlotta még kölyökkorukban az ivartalanítást, mivel ugyanolyan neműek, folyamatosak lesznek a dominanciaharcok, ezzel viszont megszűnnek - ezt mondta. Érthető hát, hogy baromira nem erre számítottam.



2022. aug. 10. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, voltál-e már műtve, de az aztán nem egy perc, mire gyógyul (pláne hasi seb) - hetekig fájdalma lehet a kutyusnak, valószínűleg emiatt morgott oda a pajtinak.
2022. aug. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Normalis, amikor a szuka kutyankat ivartalanottak, utana napokig csak felugyelettel engedtuk ossze a masikkal, bar ot nem viselte meg ennyire a mutet, de feltem hogy rosszul ugrik, szaladgal, jatek kozben megserul a varrat, lepcsozni sem engedtem. Nem emlekszem, hogy morgott volna a masik kutyara, inkabb en szoltam ra, hogy hagyja, meg most nincs jatek. 1 het mulva mar nem lesz semmi baj, a kutyak is ujra jatszhatnak ovatosan egymassal. Kicsit ingerultebb most a fajdalom miatt. Fajdalomcsillapitot kapott?
2022. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem kapott semmi gyógyszert, mármint amivel utókezelni kéne. Az orvos azt mondta, egyedül arra kell figyelni, hogy ne futkározzon, lépcsőzzön, illetve ne rágja a varratokat. Tegnap kért egy kis hasvakarást (persze csak a sebtől tisztes távolban kapott), ebből arra következtettem, hogy már annyira nem fáj neki. Napokig azt se engedte, hogy megnézzük.

Ha a másik kutya piszkálná, még érteném, nincsenek is összeengedve felügyelet nélkül, viszont sokszor minden indok nélkül morgott rá.

2022. aug. 10. 20:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az nekem fura, hogy se galler, se ruha. Hogy nez ki a seb? Nem gyulladt?

Szigoruan tilos (lenne) hagyni, hogy nyalogassa.

2022. aug. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is csodálkoztam, hogy semmi védelem nincs a sebhez. Egyik ismerősömnek fél éve ivartalanították a kutyáját (igaz, másik helyen) neki kellett ruha. Rá is kérdeztem az orvosnál, azt mondta, nem kell. Nem gyulladt a seb, nem is gennyedzik, kicsit rózsaszínes körülötte a bőr, az gondolom a nyalogatástól.
2022. aug. 10. 21:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami diy cuccot azért biztonság szempontjából rárakhatnál. Kitudja este amikor nem figyelsz szétnyilik a seb. Nem játék. Egy gyerek nadrág is megfelel, csak ne érjen hozzá a varrathoz. Vigyázz rá nagyon..
2022. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Uramisten, mi az, hogy nem adtak ra semmit?. :O Mikor ivartalanitva lett a szukam, iden a kanom en egy hetig alig aludtam pedig galler, ruha is volt. Attol feltem szetkapjak a sebet. Varrat szedesig allando felügyelet. Max a vege fele votk az hogy 1-1 ora mertuk felügyelet nelkul hagyni.


En parás vagyok, ugy voltam vele azt a 10 napot kibirjuk vhogy.

Foleg paraztam, mert a kanomat ketszer mutottek egy nap, sajnos a zacskót ott hagytak beodemasodott :( megtelt verrel, majd csopogott a ver, este fel 12kor ujra mutottek. Na akkor nem aludtam semmit. De szabit vettem ki. 2 napig mig dolgoztam addig meg hugom vette ki es otthon volt vele. Direkt ugy idozitettem, mikor van egy kis leallas, kevesebb a munka szoval megtudtuk oldani.


Szigoruan tilos nyalogatniuk a sebet. Hiszen egy mozdulattal kiragjak a varratokat is. Ismeros szukajat ujra kellett varni, mert ruhat leragta magarol egy ejszaka es 4 varratot kiszedett magabol.ha ruha nem is galler a minimum. O is gallerban volt aztan varratszedesig.


Brutal veszelyes ez es hagyod is neki nyalogatni? :O csoda hogy nem tortent baj..



Nekem a szukam nem.


Kanom viszont varrat szedes utan mikor vittem futtatoba mindenkire morgott. 2-3 het es nagy fegyelmezesek kozepette elmúlt. Nala szerintem sok energia is tombolt igy vezette le, a tobbi kutyan

2022. aug. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!