Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya megkötésére milyen...

A kutya megkötésére milyen szabályok vonatkoznak?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy mostmár nem teljesen legális, de pontosan hogy van ez a dolog?


Egyáltalán nem lehet megkötni a kertben, vagy csak úgy hagyni nem szabad?


Nekünk nemrég lett egy utcáról befogadott kutyánk, akinek nem volt chipje és parvós volt…


Majdnem élmillió forint volt a kezelése, de szerencsére megmaradt.


Lett chipje és mostmár hivatalosan is a milyenek, mert 3 hónapig nem jelentkezett érte senki, mint gazdája…


Viszont kiderült, hogy ki tud menni a kerítés fölött/alatt.


Elkezdtük építtetni, de mivel kutya biztosra megcsináltatni az egész telken több millió, ez nem fog egyszerre menni, hanem apránként… El fog tartani egy darabig.


Hitelt nem tudunk rá felvenni.


Kennelből meg a nagyon kicsik is többszázezerbe kerülnek:


[link]


Például ez 3*2 méter és 1.6m magas csupán. És így 230.000 forint…


Így most elkezdtünk építeni egy 10*4 méteres kennelt és ez kijön 300.000 forintból, de ezzel sem haladunk olyan gyorsan, mert az ismerős aki építi, az ritkán ér rá.


A házban meg nem lehet, mert nagyon agresszív a macskákkal és bent macskák vannak… Meg eleve kicsi a ház.


Tudom, hogy ez nagyon sok kifogásnak tűnik…


De most ezek miatt a tényezők miatt ideiglenesen futtatóra van láncolva a kutya.

Összesen 2 hétig kéne még így lennie, de nem tudom hogy ez így legális e…


Soha nincs magára hagyva mert itthonról dolgozom, meg ketten élünk itt. Tehát még amíg vásárolunk, addig sincs teljesen egyedül… Figyeljük, hogy feltekeredik e, eddig még nem volt ilyen.


Természetesen napi 3 alkalommal 1 órára elviszem sétálni.


Tudom, hogy ez így nem jó jelenleg, de ideiglenesen nem tudok jobb megoldást, mert kötelességem a telken tartani az állataimat.


Különben nem a kutyán spórulunk, pl. magasminősegű Orijen tápot eszik… Igyekszem felelős állattartóvá válni… Ha tudnánk egyből kifizetnénk a kerítést, de nem megy ilyen gyorsan.



Azért tettem fel a kérdést, mert ha ez így illegális, mondjuk állatvédelmi törvény tiltja, akkor kitalálok valamit alternariv megoldást arra a két hétre is.


Előre is köszi a válaszokat!



2022. aug. 11. 14:18
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
64%
Nem lehet a kutyát tartósan megkötni. A válasz: illegális.
2022. aug. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
90%

#1.


És mit jelent a tartósan? Mert a kérdező azt írja, hogy napi háromszor elviszi sétálni egy órára a kutyáját.


Illetve futtatóra van kötve, ezt írja.

Azzal mi a helyzet?


Persze lehet, hogy igazad van, de jó lenne tudni, hogy pontosan hogyan van megfogalmazva ez a törvény.

2022. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
94%
A kutyus biztonsága érdekében nyugodtan megkötheted amíg tart a kerítés javítása. Még mindig jobb, ha meg van kötve, mintha kimenne az útra és elcsapná egy kocsi.
2022. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
18%

"És mit jelent a tartósan? Mert a kérdező azt írja, hogy napi háromszor elviszi sétálni egy órára a kutyáját."


Ami azt jelentené hogy a nap jelentős részét láncon töltené.


Kérdező: Pont ezért kellett volna jobban megfontolni az utcáról való befogadást. Tudom hogy a jószívűség vezérelt, de úgy érzem hogy mégis rosszkor tettél jót.

2022. aug. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
39%

milyenk xD miénk... meg mi ez az írásmód xd

TLDR , viszont igen, megkötni tilos, de ilyen esetben valószínűleg senkit nem érdekel, meg amúgysem érdekel senkit, senki nem figyeli. Ha csak a szomszéd be nem jelenti, de normálisnak tűnsz, biztos nem fogja.

2022. aug. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
86%

“Tudom hogy a jószívűség vezérelt, de úgy érzem hogy mégis rosszkor tettél jót.”


Szerintem ez nézőpont kérdése…

Alapvetően én is lebeszélem azokat az állattartásról, akik nem tudják hogy az mivel jár.

Meg én is szeretem betartani az összes törvényt, még az olyat is, amit nem kér számon rajtam senki…


Viszont a kérdező esetében ez a kutya valószínűleg konkrétan halott lenne, hogyha nem fogadják be.


Nekem is volt parvós kutyám.

Kezelés nélkül 100 kutyából 4 éli túl.


Kezelés alatt meg hetekig, hónapokig mindennap kell vinni orvoshoz, infúziót adni neki, stb.


Szerintem ez manapság legalább napi tizenötezer forint.


Azért mégis csak jobb a kutyának, még így megkötve is, hogy szeretik, sétáltatják, prémium kutyakajával etetik, stb. mintha halott lenne, vagy menhelyen lenne… Szerintem.

2022. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
16%

A napi 3-szori andalgás melletti láncon tengődés az tartós megkötésnek számít, igen.


Kb annyi idore kotheted meg torveny szerint mig beallsz a kocsival. Ennyi.

2022. aug. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
70%

#7.


Idézd már, hogy hol van ez leírva! Mert itt sokszor olvastam már, de a jogi megfogalmazást még sosem láttam.

Milyen törvény hanyadik cikkelye ez?

2022. aug. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
87%
8. Tessék! [link]
2022. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
62%

"ebet tartósan kikötve tartani tilos"


41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet

a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról

2022. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!