Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha be van oltva a kutya...

Ha be van oltva a kutya veszettség ellen attól még ott lehet benne veszettség vírus a nyálába tehát terjesztheti?

Figyelt kérdés
Náluk is csak úgy működik az oltás, hogy a veszettség elkapását nem tudja megakadályozni csak azt, hogy súlyos lefolyású legyen a betegség. Mint a covidnál vagy a többi oltásnál. Konkrétan az aggaszt ha megharapott egy kutya hamis illúzió, hogy én nem kaphattam el tőle valamit.
2022. aug. 12. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

"Náluk is csak úgy működik az oltás, hogy a veszettség elkapását nem tudja megakadályozni csak azt, hogy súlyos lefolyású legyen a betegség."

Nem úgy működik. Köze nincs a covid oltások hatásmechanizmusához.

2022. aug. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

"Náluk is csak úgy működik az oltás, hogy a veszettség elkapását nem tudja megakadályozni csak azt, hogy súlyos lefolyású legyen a betegség."


Ha ez így lenne akkor kb. értelmetlen lenne hogy kutyaharapás esetén a hatóság bekérje az oltási könyvet.

2022. aug. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De nem lehet, hogy kamuznak? Nagy üzlet a veszettség oltás. Milyen mechanizmus az amitől el sem tudja kapni a vírust a kutya?? Ilyen nincs szerintem, ha megharap a kutya veszélyben vagyok akár oltott akár nem. Érdekli is a hatóságokat az egészségünk valójában, nem hiszem. :(
2022. aug. 12. 20:15
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Te vagy az a hipochonder, akinek pszichés gondjai vannak, és egy csomószor beírta ide, hogy akkor is fél a veszettségtől, ha nincs?
2022. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A veszettség komoly betegség!! Ha megharap egy kutya a helyedben nem lennék nyugodt akármilyen cetlit lobogtat a gazdi!
2022. aug. 12. 20:27
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Az országban évek óta kb nincs, mivel a vad állomány is kezelve van, te pedig hipochonder vagy, nem nagy üzlet a veszettség elleni oltás és hatásos, nem csak van...
2022. aug. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Azt félretéve, hogy Magyarországon biztos nem kapod el sem kell félned. Úgy tudom (de javitsatok ki), hogy az oltás egy legyengített vírus, amivel meg tud birkózni a szervezete. Miután legyőzi, emlékszik rá, és ha bármi oknál fogva elkapja, azonnal védekezik és nem hogy elszaporodni nem tud benne, de életben sem marad. Tehát azonnal reagál és elpusztítja. Szóval ha éppen azután harap meg, hogy a kutyát megharapta egy veszett állat, mondjuk egy órán belül, akkor még lehet hogy átadta. De erre szinte semmi esély sincs, pláne hogy Magyarországon nincs veszett állat. A vadállatok is védve vannak, nem kell emiatt félned. Ha meg külföldön vagy és ott harapott meg valami, akkor ne a gyakorira irkálj hanem menj el orvoshoz.
2022. aug. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Miért nem oltatod be magad?

De komolyan, ha ennyire aggódsz, kérd a védőoltást és kész 🤷‍♀️

2022. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
NEM
2022. aug. 13. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnék valami okosat írni, de teljesen felesleges, mert úgysem hiszed el.
2022. aug. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!