Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spanyol agár tartása Magyarors...

Spanyol agár tartása Magyarországon mennyire körülményes, főképp télnen?

Figyelt kérdés
Mentettet akarok majd.
2022. aug. 15. 00:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Mivel egyik agarat se szokás kint tartani, nem különbözik az angol-, magyar-, perzsáétól a tartása.
2022. aug. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyival egészíteném ki az elsőt, hogy nem is adnak örökbe kinti tartásra (teljesen jogosan)
2022. aug. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan, mint bármelyik más agáré. Kintre nem mehet.
2022. aug. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Télen kell neki ruha és mehettek sétálni. Itt lakik a környéken egy, télen is szoktam látni lent ( panelban lakik).
2022. aug. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól készülj fel a fajtából, mert teljesen más a természete mint egy angol, vagy magyar agárnak. Sokkal függetlenebbek. A mentett agarakat meg nagy valószínűséggel mind vadászatban használták, így belőlük nem lesz az a kezes kutya aki majd a futtatóban szépen eljátszadozik a többi kiskutyával.

Itthon szerencsére ritka a mentésnél, külföldről meg nem adnak akárkinek. Én inkább tenyésztőt javasolnék ha már nagyon galgot szeretnél.

2022. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Miért akarsz spanyol agarat, amikor van magyar agár is?
2022. aug. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, esetleg azért, mert míg a magyar agarakat nem ölik le kegyetlenül százezrével minden évben, addig a galgokat igen.
2022. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Van épp elég magyar fajta a kihalás szélén, és a magyar agár sincs azért túl jó helyzetben. Értem én a jótékonykodást, de érdekes, hogy míg mentik a külföldieket, addig a magyar az lesajnált...
2022. aug. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem lesajnált, látszik, hogy nem mozogsz agaras körökben. A legelterjedtebb agár fajta Magyarországon.
2022. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%

Nem mozgok... Csak van otthon egy. :)


Amúgy még szerencse, hogy Magyarországon a magyar agár a legelterjedtebb... viszont világviszonylatban az egyik legritkább. Mégis a spanyolt mentik magyarok.

2022. aug. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!