Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túrázáshoz, erdős sétán miért...

Túrázáshoz, erdős sétán miért hám kell a kutyára?

Figyelt kérdés
2022. aug. 15. 15:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Lehet az póráz is, fajtája válogatja, kíméletesebb vagy praktikusabb-e a hám. Amúgy azért, mert vannak más túrázók is, akár biciklisek, na meg vadászok, akik simán lelövik a kutyádat, ha rosszkor, rossz helyen rohan ész nélkül, te meg nem tudod visszahívni.
2022. aug. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk mert az erdőben ott vannak a vadak, a kutyádnak meg (bármilyen legyen is, még ha öreg, akkor is), sokkal jobb a szaglása, mint a tied valaha is volt, és simán megérzi őket, és utána ösztönből - mivel állat, az állatnak meg ösztönei vannak, ösztönből cselekszik - rohan keresni a szag eredetét.Jártam már úgy, hogy tolmácsként dolgoztam ilyen környezetben,vadászaton az egyik ügyfél, akinek tolmácsoltam, hozta a kutyáját, és hülye módon levette a pórázt róla, utána több óra ment rá, mire iszonyatosan fáradtan, kimerülten visszajött. (Volt kutyám, földrajzi értelemben távolba szakadt közeli családtagomnak most is van, senkinek nem kívánom az érzést, hogy megtapasztalja, kicsit olyan, mint a kutya elvesztésének gyásza, de a bizonytalanság miatt talán még rosszabb is.)
2022. aug. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De én úgy értem, miért szokták a hámot javasolni a nyakörv helyett.
2022. aug. 15. 15:33
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Közben újraolvasva a kérdést, talán azt célozta a kérdező, hogy miért hám kell, és nem póráz. Egyszerű. Hosszú túrán kevésbé terheli a nyakát, de ez fajtafüggő. Az sem jó, ha a hám miatt ebben a kánikulában szétizzadja magát és megfázik.
2022. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
#3 kérdező egyszerre írtunk. Nézz utána, pontosan mire van szükséged. Tacskónak sima sétára is javasolják a hámot nyakörv helyett például, pulira a büdös életben nem tennék hámot. Ha a túra alatt kellően laza a póráz, van elég mozgástere a kutyának és nem rángatod, fölösleges a hám, ennek rengeteg magyar nyelvű oldalon is utána tudsz járni.
2022. aug. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Azt ugye tudjátok, hogy a póráz az a kötél ami köztetek és a kutya között van, nem az amit a kutyára kell tenni közvetlen? 😅


Kérdező, lehet venni láthatósági mellényt kutyának, erdőbe szerintem ajánlott és pórázról ne vedd le, az kutyája válogatja, hogy hám vagy nyakörv van rajta amúgy.

2022. aug. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%
#6 ugye tudod, hogy rengeteg póráz olyan, hogy a végén állítható körfogatú hurok van, így nincs a kutyán nyakörv? Pl. kertes ház udvarán élő kutya vidéken nyakörvmentes (ha baj van, ott a chip), szimplán ráadod a pórázt, és mehet a séta.
2022. aug. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

Hogy hám vagy nyakörv az divat kérdése.

Erdei sétához azért ajánlott, hogy egy felzavart vad után ne vágtasson el a végtelenbe és tovább.

2022. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátomnak jagd keverék kutyája volt. Egy okos értelmes kutya volt, más kutyákkal jól kijött, gyakrqn vittem vele sétálni. Egy alkalommal elmentem vele a közeli kiserdőbe sétálni. Megzavartunk egy őzet, a kutya meg ment volna utána. Ha nem ennyire jól nevelt, képes lett volna magát félig megfojtani, de sikerült kizökkenteni. Ezután, ha arra jártunk mindig hámban sétáltatta. Ez is egy szempont, nem pont egy tacskónál, de azért leírtam.
2022. aug. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért használunk túra közben hámot, mert hosszú pórázzal sétálunk es egy esetleges nagyobb rántás a nyakörvbe nem szerencsés, plusz hámmal tudom emelni a kutyát, mászás közben segíteni neki.
2022. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!