Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskóval mennyire szabad...

Tacskóval mennyire szabad futni/kocogni? Okozhat nála egészségügyi problémát..?

Figyelt kérdés

Napi szinten sétáltatom a kutyust, ilyen gyors sétát kell elképzelni napi kétszer egy órát. Meg az udvarban labdázok vele otthon 1-2 órát naponta.

Pár napja elkezdtem kocogni, és gondoltam akkor a kutyával mennék, csak nem tudom, hogy árt-e neki. Annyira nem hinném, hogy megterhelő lenne neki, én speciel nem vagyok jó kondiban, lévén, hogy eléggé túlsúlyos vagyok és régen futottam napi rendszerességgel, a futásaim is úgy néznek ki egyenlőre, hogy séta meg lassú kocogás felváltva.


2022. aug. 15. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
nemigen fogja bírni.
2022. aug. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a lépcsőzés ne tesz jót nekik.
2022. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mértem idővel utoljára, hogy az utcánk végéig(kb addig bírom futva) kutyával sétálva mennyi idő alatt jutok el és, hogy kocogva mennyi idő, ilyen másfél perces eltérés van, ami nem tudom, hogy sok-e.
2022. aug. 15. 15:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl intenzív, kocogás, nem is túl hosszú a táv, annyit szerintem lehet.


,,Összességében elmondható, hogy a kisebb testű és a rövid lábú kutyák nem igazán alkalmasak a kocogásra, futásra, egyszerűen azért, mert nem tudnak a futó gazdával lépést tartani. Persze tudnak futni, és kell is nekik rohangálni játék közben. de nem szabad elfelejteni, hogy míg egy kocogó megtesz pár lépést, addig egy aprócska yorkie ennek sokszorosát lépi le, hogy le ne maradjon a gazda mögött."


Amit te írtál az szerintem belefér. (ha csak nem több tíz kilométer az utca vége) Idővel, ahogy egyre többet tudsz futni és gyorsabban akkor már nem ajánlott, hogy a kutyusod is elkisérjen.


Illetve azért figyelj rá, ha úgy látod nem bírja akkor inkább ne.

2022. aug. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Kólauborkával ***** válasza:
92%
Úgy is látni fogod, ha nem bírja, akkor majd hazaviszed és kezded előröl az edzést.
2022. aug. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Egy vadászkutyáról van szó. Lépcsőzést nem bírja a testalkata miatt, de nem kell alábecsülni az állóképességét és az izomzatát. Tud ő futni, ha akar, ha meg nem, elég kicsi ahhoz, hogy felkapd és hazasétálj vele, ha kocogás közben úgy látod, hogy nem hajlandó folytatni. A tacskó alapjáraton nem öleb, csak a városi, szaporítótól vásárló kutyatartók ezt nem bírják felfogni.
2022. aug. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
A tacskó kotorék kutya, soha nem volt feladata a futás. A gerince miatt nem is tesz jót neki.
2022. aug. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Kólauborkával ***** válasza:
83%
7# azt úgy vágod egyébként, hogy az a kotorék eb egy vadászkutya?
2022. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Kólauborkával ***** válasza:
49%
Bocs, jogos, csak nem tudtam h ez a kifejezés rájuk…
2022. aug. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Tacskó:


"Rövid lábai ellenére sportos és mozgékony.

(...)

Föld felett a legfontosabb feladata a vaddisznóhajtásokon a disznók felkutatása és a vadászok elé hajtása. Óriási szerepet kap a vadászok körében azon tulajdonsága miatt, hogy a sebzett vadat a megfelelően bevezetett tacskó biztosan kutatja fel és segít terítékre hozni. Ezenkívül alkalmazható kajtatásra, bokrászásra, nyúlhajtásra is. "


Megfelelő tréninggel tud futni, ha a nyulat is felhajtja, de nyilván nem hosszú távon és nem olyan gyorsan mint egy közepes testű kutya (hosszabb lábakkal).


Tehát a mértékletesség a kulcs és a fokozatosság. Írtad hogy úgyis lassan kezdesz neki. Figyeld mennyire bírja, vagy van kedve veled tartani.


A többit az élet eldönti. Ne erőltesd vele, az a lényeg.

2022. aug. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!