Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kicsit késve adom be (40...

Ha kicsit késve adom be (40 nap) a Milprazont, szívféreg problémát okozhat?

Figyelt kérdés
Kicsit több, mint egy hónap…

2022. aug. 16. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Neked negyven nap az kis késés?
2022. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Ha volt esélye össze szedni akkor az 5 nap is elég hozzá ...
2022. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy véltem, hogy nem 30 nap 0 óra 0 perc a vége, hanem ez biztonsági időszak.
2022. aug. 16. 10:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
10 nap alatt , ha be is kerül lárva, nem nő meg féreggé még. A kifejlett férgek elölése okozhat gondot.
2022. aug. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Mindenhol leírják, hogy 8 hét, mire gondot okozhat. Ezért ajánlatos 4, max 6 hetente beadni a szert.

Én alapból 6 hetente adom, nem mérgezem havi szinten.

2022. aug. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ebben reménykedtem.
2022. aug. 16. 11:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond az egy hónap késés, mert a lárváknak kb. 3 hónap kell, hogy férgekké fejlődjenek és ha ez idő alatt ki lesznek irtva, akkor nem tudnak még kifejlődni. A Milprazon és más hasonló készítmények azért veszélyesek a szívférges kutyákra, mert a kifejlett férgeket is megölhetik és azok a lebomlás során a véráramba kerülve embóliát vagy trombózist okozhatnak, de mivel 40 nap alatt nem tudnak még féreggé alakulni, így a gyógyszer 40 nap késés után is csak azt teszi, ami a dolga, a lárvákat öli meg, ami nem jelent veszélyt.
2022. aug. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!