Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik egy fedeztetés?

Hogyan zajlik egy fedeztetés?

Figyelt kérdés

Eléggé kezdő vagyok e téren így minden tippet elfogadok.


Elsősorban az érdekelne, hogy a kan kutyának fedezés előtt érdemes-e változtatni valamit az érrendén?

Valamint, hogy a szuka kutya étrendjén kell-e változtatni?


Az is érdekelne, hogy a nap melyik időszakában ajánlott elvégezni.


Miután megtörtént a fedezés lehet-e sejteni, hogy sikeres volt-e?


Két törzskönyves, tenyészszemlével rendelkező, egészséges kutyáról van szó.



2022. aug. 16. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Ott kezdődik, hogy FELIR azonosító nélkül semmi sem történik.

[link]

2022. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Tehát tk-s, tenyésztőtől való kutyák, de nincs ivartalanítási kötelezettség és a kutyák tenyésztője rábólintott, hogy szaporítsd őket 0 hozzáértéssel?
2022. aug. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
2022. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2

Igen törzskönyves a kutya, hozzáértő tenyésztőtől vettem, és ő szeretne lehozni tőle egy almot. Járok vele kiállításra is (már meg van a junior champion címe, folyamatban vannak a szűrései és a hungaria champion címe is)

2022. aug. 16. 13:24
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mi hogy megy, remgeteget olvastam és több tenyésztő ismerősömel is beszéltem, de ezekre a kérdésekre különösképpen nem tértünk ki
2022. aug. 16. 13:25
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha a kutya tenyésztője akar lehozni almot, akkor őt kéne kérdezni, hogy változtass-e valamit az étrenden, meg majd ő intézi a fedeztetést is. Ez nem a te dolgod kell, hogy legyen, hiszen ő a tenyésztő, mindent neki kell csinálnia, ezt meg nem ruházhatja rád, mivel te nem vagy tenyésztő.
2022. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

,, de ezekre a kérdésekre különösképpen nem tértünk ki"


Akkor itt az ideje. :)


Kérdezz tőle, a tenyésztő csak ért hozzá és az ő érdeke is, hogy válaszoljon minden felmerölő kérdésre hiszen ő szeretné az almot.

2022. aug. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

A tenyésztő tudni fogja.

Remélhetőleg itt senki nem fog leírást adni, hogy még a szapik is innen kezdjenek el tájékozódni.


Az étkezésen egyébként nem kell változtatni. De tesztelni és oltatni kell a szukát is és a kant is, hogy nemi betegséget ne adjanak át. De a tenyésztő ezt is tudja.

2022. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Kérdezd a tenyésztőt/állatorvost
2022. aug. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Progeszteronszintet szokták nézegetni, meg, hogy hány napja tüzel, talán a második héten már felveszi a kant, de tényleg nyugodtan kérdezd meg erről a tenyésztődet.


Kaja, napszak nem nagyon befolyásol.


Fajtától függően viszont jó, ha van ott egy tapasztaltabb ember is...

2022. aug. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!