Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajándékba kapnánk egy Cane...

Ajándékba kapnánk egy Cane Corsot, de van 3 kisgyerekünk, és félek, mi van, ha nekik támad, jogos a félelmem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs tapasztalatod a kutyákkal, főleg amelyikek ilyen nagyok és erős kezet igényelnek akkor igen jogos a félelmed. Főleg ha a kutyus nem megfelelő helyről származik, mert ilyenkor esélyes az ideggyengeség. Amúgy az ilyen kutyusok többsége nagyon családszerető és gyerekbarát, lásd amstaff és pit bull. De ha nincs tapasztalod és a kutyus felmenői nem törzskönyves, szűrt kutyák akkor én nem vállalnám be.
2010. szept. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

úúú az gyönyörű kutya! nekem cane corso/kínai harci keverékem van (befogadtuk az utcáról, kb 10éve)... a szájából ki lehet venni a kaját akkor se csinál semmit, és egész nap alszik, meg őriz (ott alszik, ahol vagyunk).


a cane corso mániákusan őrzi a családot (gyerekestől), nem egygazdás kutya - mint pl a rottweiler vagy a doberman. általában idegenekkel szemben bizalmatlan, de azért barátságos. az enyém is mindenkit őriz.


most, hogy öregszik, már alig hall (van vagy 11-12éves), néha összekever idegenekkel, pl betörőnek néz, de akkor sem harap meg. amikor régebben meg akart védeni valakitől, bekapta az illető kezét, de abszolút nem harapott rá (bemélyedés sem látszott).


a személyes véleményem, hogy ez egy szocializált kutya, szigetre, házibulikba, nyaralni vittem (akkor votl gond amikor megszökött és ugye az emberek félnek tőle, hiába volt rajta biléta senki nem merte befogni)

a kertet nem szerette, megette az ajtót kb hogy be tudjon jönni. hiszen személyesen szeret őrizni, a lakást, a kertet nem őrzi, ha üres, csak az embereket.


kosara van, párnája stb, de mivel mindig a fotelbe mászott, kapott egy fotelt.

2010. szept. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is cane corsom van. A családot, vagyis minket, nagyon szereti, bármi áron megvédi a "szeretteit".

Persze vigyázni kell (nem hagyjuk ott a gyereket egy kutyával sem, fajtától függetlenül) és megnevelni a kutyát.

Nem mindegy az sem, milyenek a gyerekeid pl. mennyire nyúzzák a kutyát, nem sok kutya tűri el hosszú távon, hozzáteszem, jogosan. Ja és nem a legkönnyebben kezelhető fajta, nagyon sok foglalkozást igényel.

2010. szept. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha így indítasz, ne fogadd el.A félelem benned marad , ha mélyen is ,örökre. Ha kutyát szeretnétek, kezdjétek egy kistestű, aránylag érett korúval.Vele megtanuljátok a kutyával együtt élést
2010. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem jogos a félelmed. De elég baj ha így állsz hozzá, mert a túlzott félelemből csak baj lehet. Saját kutyától nem szabad félni, sőt meg kell bíznod benne, és a kutyának is meg kell bíznia benned!


Ez fontos, szóval gondoljátok át, mielőtt hozzátok érkezik a kutya.


Remélem van a családban aki ért a neveléshez, vagy ha nem akkor járjatok kutyasuliba, mindenesetre, ha jól nevelést akkor soha nem fog bántani, sőt igyekszik mindentől megvédeni.


Nekünk rottweilerünk volt, és hát a rotiknak is meg a van a hírük, de az életem is rábíztam volna. Kizárt , hogy bárkit is megharapott volna a családból, persze nem volt egyszerű eljutni odáig, hogy jól nevelt legyen.

2010. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
a keresztapukámnak is ilyen kutyája van 4 honapos a kutya denagyon szereti mindkét kisgyereket..pedig elégdurván szoktak vele játszani..én azt halottam nagyon barátságos kutya..delehet hogy ezis csak nevelés kérdése
2010. szept. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon bármely más fajta kutya a gyerekeknek mehet. Mivel ugye vannak alapszabályok, amit a gyerek kutya együttélésnél be kell tartani.

Corsot egyébként ajándékba adni elég bátor dolog, szerintem ne. Legendásak a család és gyerekszeretetükről, de nem leinformálható helyről nem vállalnám be.

2010. szept. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!