Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jó ültetésből fektetni?

Miért nem jó ültetésből fektetni?

Figyelt kérdés
Régen úgy tanultuk, hogy ültetésből fektettünk, ez nagyon könnyen ment. Most viszont azt mondták a kutyaiskolában, hogy nem ültetésből fektetünk, hanem hátrafelé, és először a könyöke menjen le aztán a popija. De így az istennek nem akar menni. Egy darabig birizgálja a falatot, próbálja kienni a kezemből, de aztán teljesen elveszti az érdeklődését. Még egyszer sem sikerült megcsinálni.
2022. aug. 21. 16:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Mert nehéz utána sok esetben fekvést magában kérni, ha azt az üléssel kapcsolja össze a kutya. Ha nincs tervben semmi komolyabb engedelmességi munka, akkor csinálhatod ülésből, ellenben csak magaddal cseszel ki.
2022. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem. az előző kutyámmal nem volt ebből gond, tudta a fekvést magában is, futás közben is akár elkiabáltam magam feküdj azonnal feküdt. És akkor ez mikorra fog sikerülni így hátrafelé? eléggé el vagyok keseredve, hogy nem megy, ez az egy ami nem sikerül.
2022. aug. 21. 16:29
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad elkókadni, illetve ne hasonlítsd a másik kutyádhoz sem. Nem tudom mennyi idős a jelenlegid, de simán lehet hogy nem ért meg erre a feladatra, mint ahogy az is, hogy nem jól irányítod a kezedet, vagy nem olyan a juti amiért érdemes "küzdeni".
2022. aug. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Most ez a divat. "sima" fektetés is lehet látványosan azonnali.

Szokták fakeretben tanítani az általad leírt fektetést. Mivel nem tudja előre kidobni a lábát, így létrejön az általad leírt fektetési mód.

2022. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Semmikeppen ne keseredj el! Velunk is ugyan ez volt, 2 hetig nezett ram a kutya, hogy mi a fenet akarok tole. Aztan eggyik delutan otthon csak igy rondom megprobaltuk, es olyan szepen lefekudt, hogy konkret felkialtottam:D ne add fel, elobb utobb biztos sikerul!!
2022. aug. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Őszintén szólva én sose értettem az ilyen dolgokat, 4 kutyám volt már (3 most is él), mindegyikükkel el tudtam biztonságosan menni sétálni, mert ha azt mondtam, hogy üljön le, megtette, ha azt mondtam, hogy várjon, megtette, stb. Nem tökmindegy, hogy ülésből fekszik-e le vagy nem? Értem, ha valaki versenyre jár, ott nem mindegy, de hétköznapi együttélésnél full mindegy. Fel nem fogom, miért olyan fontosak ezek a dolgok a HÉTKÖZNAPI együttélés során (ezt kihangsúlyoznám, mielőtt valaki tényleg a versenyekkel jön), meg pitizz meg hemperegj, teljesen értelmetlen feladatok.
2022. aug. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

6-os

A hetkoznapi eletben szerintem is mindegy, 5os vagyok, es nekunk is azert volt lenyeges, mivel versenyekre jarunk. De ez a pitizz, meg hemperegj es a hasonlo trukkok, igaz, hogy ertelmetlenek, de latvanyosak, es szuper jo idotoltes, + nagyon jol fejleszti a kutyaddal a kapcsolatot

2022. aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az oktatóval együtt is próbáltam, sőt az oktató is próbálta a kutyával, ő biztos jól csinálja és neki sem ment. Virslivel és májdarabbal is próbáltuk, minden más feladat megy, és fejlődünk is bennük, ez az egy ami nem. 4 hónapos a kutya.
2022. aug. 21. 18:38
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el. Nekem a munkavonalas németjuhászom fél éves koráig nem tudta. Pedig keményen van oktatva. 3 oktatóm se értette miért nem megy neki. Egyszerűen nem értette még. Egészen 5 6hónapos koráig. Előbb tanulta meg a láb mellett követést,ülést helyben maradást,behívást mint a fektetést. Ma meg már 1,5évesen suttogva mondom neki tavolról akkor is lefekszik :D
2022. aug. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Mert most épp ez a divat :D Oktató vagyok, nálunk lakossági képzésben a mai napig ültetésből kezdjük a fekvést (kivéve a kivételes eseteket, mert néhánynak könnyebb állásból először), és semmi gond nincs vele, állásból is lefekszenek utána külön képzés nélkül. Elvétve előfordulhat olyan kutya, aki nehezebben köti össze, de szerintem ezért nem éri meg szívatni mindenki mást :D


Amúgy mint oktató, azt mondom, hogy kérdezd meg az oktatót nálatok, hogy mi az oka, mert lehet, hogy neki más a tapasztalata, vagy mittudomén, remélhetőleg meg tudja magyarázni, hiszen ő ért hozzá, meg azért van ott, hogy segítsen megérteni a kutya működését. Jó oktató örül, ha kérdezel, mert akkor látja, hogy érdekel is, mi történik.

2022. aug. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!