Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől agresszív a kölyökkutyán...

Mitől agresszív a kölyökkutyánk? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok, a mai nap vettünk két szép kis kölyök tacskót. Az a helyzet ,hogy a kutyák valamiért agresszívak. Nem lehet őket megsimogatni mert megharapnak. Amikor haza hoztuk őket meg is harapott az egyik. Emellett nem jönnek elő, mindig elbújnak valahol. Enni adtunk nekik meg is ették. Azt szeretném kérdezni ennek mi lehet az oka, hogyan lehet "megjavítani" őket?
2022. aug. 22. 22:17
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
86%
Megjavítani, atyaúristen! Ennyire egy tízéves gyerek se lehet tájékozatlan! Mégis mire számítottál a félnapos kiskutyáiddal, hogy majd haptákba vágják magukat előttetek, és ékes magyar nyelven megkérdezik, hogy "Mit parancsolsz, kedves gazdám?" Egyáltalán mennyi idősök azok a szerencsétlenek?
2022. aug. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Tacskó, akaratos kutya, az is marad, még kölyökkorában, akármilyen cuki is, meg kell nevelni, mert különben a fejedre nő. De egy nap után ilyen következtetéseket levonni elég durva. Vedd elő a szakkönyvet, amiből remélhetőleg már vásárlás előtt tájékozódott a felelős állattartó, hogy mit fog csinálni a kutyával, és alkalmazd. Alapból kölyökkutyát az első pár héten a családból egy ember kezel, nem próbálja tutujgatni az egész család, amíg nincs beszoktatva.
2022. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
10 hetesek kb. azért kérdeztem mert még egy kutyám sem volt ilyen sosem haraptak meg senkit sem, és csak azt próbálom megérteni miért van ez, mit tehetek ellene. Ha gondolod holnap készítek róluk egy videót.
2022. aug. 22. 22:45
 4/46 anonim ***** válasza:
86%
Meg van szeppenve. Ha szaporítótól van, simán traumatizált. Legyél türelmes, mint ahogy minden kutyával annak kell lenni, ha új környezetbe kerül. Ha már volt kutyád, akkor ezeket miért nem tudod?
2022. aug. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akár az is, hogy játszani akar; de szerintem ebben az esetben inkább stresszel; fél, újak neki az emberek, a környezet; még nem épült ki a teljes bizalma felétek; és szokatlan, új a hely. Én erre gondolnék; de Nem értek hozzá.
2022. aug. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
88%
5.vagyok, esetleg nemtom, mennyire jó, vegyetek nekik ilyen játék gumicsirkét,amit rágcsálhatnak; a kölyökkutyák asszem, amúgyis szeretnek mindent szétrágcsálni. asszem pl állatkereskedésben vannak ilyen dolgok,m de nerten vebshopban biztos talász
2022. aug. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
*neten
2022. aug. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
*meg amúgy még egymást játszásiból is lehet; hogy lebírkózzák; pl cicák is szerintem játék közben tanulnak megh vadászni asszem.
2022. aug. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Kétéves tacskót is láttam gazdi (!) kezét megharapni, amikor nem érezte elég gyorsnak a kaja adogatását. Nevelés kérdése. Egy kölyöktől meg nem kéne sok mindent várni, ahogy #1 és #5 írta. Tájékozódj, ne itt, hanem fajtaspecifikus fórumon (ne a tacskós facebook csoportokban, az a kutyák öltözeteinek fotózásáról szól sokszor), vagy szakirodalomból. Van akár neten, akár könyvesboltban általános és tacskóról szóló könyv is. Én biztos nem vennék kutyát, amíg nem olvastam heteken-hónapokon át utána, hogy a megérkezése pillanatától mit fogok vele csinálni.
2022. aug. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
38%

Akik értenek a kutyàkhoz hozzàtok lenne a kérdésem.

Szerintetek normàlis ha egy 1 éves kutyaiskolàba jàratott kutya mindenkire ràugràl és póràz nélkül kezelhetetlen?

Félig husky egyébként.

2022. aug. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!