Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt sétáltatásk...

Miért csinálja ezt sétáltatáskor a kutya?

Figyelt kérdés
Menhelyen önkéntesként sétáltattam egy 2 éves staffordshire terrier - husky keverék kutyát. Volt, hogy egész szépen sétált, de sokszor előfordult, hogy csak úgy megállt és nem volt hajlandó megmozdulni. Próbáltam egy kicsit meghúzni, de elkezdett morogni, úgyhogy azt inkább abbahagytam. Már az elején megállt, szóval gondolom nem a fáradtság miatt, és nem is a környezet zavarta meg, mert ilyenkor végig engem nézett. Visszafelé már húzott, de volt, hogy úgy néztünk ki, mintha ő sétáltatna engem, nem fordítva. Ha autó/más kutyák mellett kellett elsietnünk, csak jutalomfalattal tudtam rávenni, hogy jöjjön, utána pedig egy darabig még jól ment. Lehet, hogy a meleg miatt állt meg? Hogy máshogy tudnám mozgásra bírni? Bármilyen más tippet is szívesen várok:)

2022. aug. 25. 20:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%

Ha picit megtorpan, te ne állj meg, csak ránts egyet a pórázon és menj tovább, ha felé fordulsz és próbálod csalogatni csak rosszabb lesz.

Ahol én önkénteskedem ott azért csinálja ezt pár kutya, mert mindig a séta után jön a kaja.


Nem kell amúgy nagyot rántani, csak legyél határozott. Az a baj, hogy nem tudják ezek a butusok, hogy kaja mindenképp lesz és a mozgás, séta csak az ő érdekeiket szolgálja.

2022. aug. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Kipróbálhatod, hogy viszel magaddal vizet a sétához, amikor ilyen meleg van, és amikor megáll, adsz neki inni, és meglátod, hogy tudtok-e utána tovább haladni. Az enyém is gyakrabban pihen, ha meleg van. Tudsz vinni vizet palackban is, és legyen nálad egy kisebb tál, vannak jó szilikon összecsukható tálkák, nem is drága, az elfér egy kis hátitáskában a palackos vízzel. Ha iszik és utána tudtok tovább haladni, akkor melege van és szomjas volt.

Ne húzd pórázon a kutyát, ahogy az egyes írja, ez nem jó módszer. Egy mentett kutya sétáltatása bizalomjáték.

2022. aug. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

A morgás egyfajta jelzés a kutyánál.Elfáradt,nincs kedve tovább menni,szomjas,rosszul érzi magát,nem arra akar menni..

Az apróbb esetekre tudsz vinni egy tálat és vizet,ha öregebb vagy beteg a kutya meg tudsz vele állni pihenni.Ha nem akkor ne hagyd rá,akkor álltok meg amikor te mondod.Ha valaki örökbefogadja sem állhat meg vele mondjuk az úttest közepén csak mert a kutyának ott jut eszébe,hogy ő bizony most fekvő rendőr lesz..

Jutalom falatod is legyen,húzd meg a pórázt,ha jön akkor dícsérd meg.Kutya sulira szorul szerintem,ha lesz gazdája.

2022. aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 vantel ***** válasza:
71%
Jelen energiaszinted nem alkalmas egy ilyen erőteljes kutya kezelésére amelyben ilyen jellegű félelem is van. Számodra veszélyes lehet!
2022. aug. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

Mit csináljon akkor ha ne húzza meg a pórázt,üljön le mellé akkor is,ha a blöki a tűző napon ül le 32 fokban egy úttesten?

Ostobaság..a póráz azért van,hogy vezesd vele a kutyát,ne ő téged.Teljesen érthető,ha elfárad vagy szomjas lesz,de nem ülhet le ott ahol neki éppen eszébe jut,és főleg nem moroghat,hogy nem megy tovább.Meg kell indulnia,oda kell vinni ahol szerinted kell megpihenni..ha nincs nálad víz amúgy se tudsz mit csinálni egy szomjas kutyával nem ülhetsz ott ameddig meg nem unja,vissza kell menni vagy keresni egy kutat/boltot.Nem fogod tudni megkérni,hogy légyszi buksi menj már tovább,tanítani kell..🙄

2022. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%

1 vagyok.

Ha egy kutya fáradt, az lehet látni rajta... A kérdésben egyértelműen le van írva, hogy nem fáradt volt a kutyus, aki ráadásul egy husky-amstaff keverék, valószínű, hogy nem igényli a 10m-enkénti pihenőt.


Azt meg egy szóval sem írtam, hogy húzni kellene a kutyát, egy kis rántásról volt csak szó...


Látszik, hogy nem sokat voltak egyesek menhelyen, az ilyen kutya úgy beragad, mint annak a rendje és hosszú távon a mentális egészségére sem lesz jó kihatással, ha csak a kennelben ücsörög vagy őrjöng, mert mindenki félti a pici lelkét és 10 m után visszafordul vele. Senkinek sem kell egy olyan kutya, aki egy sétára nem hajlandó vele elmenni, sőt, még rá is morog...

2022. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Az én kutyám megáll akkor is, ha szomjas, így jelzi, hogy inni kér. Melegben szoktam magammal vinni vizet, szóval tudja. Pár korty és tudunk is menni tovább.
2022. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Azért óvatosan ajánlgassunk látatlanul olyan tanácsot, hogy a kérdező menjen bele egy ilyen konfliktusba! Nem ismerjük mennyire magabiztos a kérdező, pontosan mik a körülmények, mennyire gondolja komolyan a kutya a figyelmeztetést. Ha elkezdi rángatni a pórázt, abból könnyen lehet, hogy a kutya bepróbálkozik erősebben, hogy a kérdező irányítását elkerülje.

Pont azt javasolnám, hogy (mivel nincs kapcsolatod a kutyával, nincs lehetőséged nevelni) inkább kerüld el ezeket. Inkább próbáld meg csalogatni, mint fegyelmezni.

2022. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2022. aug. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Tudom, hogy nem általános, hogy vizet vigyünk magunkkal a sétához, pedig ha jön a nyár, mindenhol a szánkba van rágba, mire kell figyelni, toklász, hőguta, mikor sétáljunk, legyen nálunk víz, hűtsük, legyen rövidebb a séta, kerüljük a betont, mozgassuk kevesebbet a kutyát, ne hevüljön fel... stb.

Vigyél magaddal vizet. Most nem volt nálad, oké, legyen. Akár egy műanyag vagy bádog poharat is bepakolhatsz.

Semmiképp se menj bele konfliktusba a kutyával. Ki tudja, milyen körülmények közül mentették, nem volt-e kikötve, hogyan viseli alapvetően a nyakörvet, nincs-e ellenérzése.

A kutyának nem magától értetődő a pórázon sétálás, ezt tanítani kell.

2022. aug. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!