Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Arra van valamilyen tudományos...

Arra van valamilyen tudományosan alátámasztott adat, feltevés, hogy az anyakutya elfelejti-e a kölykeit egy idő után, miután az gazdihoz kerül? Illetve a kölyök meddig hiányolja?

Figyelt kérdés
2022. aug. 26. 01:31
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem felejti el, hozzászokik a hiányához. Elfogadja, hogy nincs többé.
2022. aug. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Tenyésztő vagyok. Minden almomból (4) tartottam meg kiskutyát, a szukáim kb 5-6 hetes korig foglalkoztak velük, utána kifejezetten kerülték a kölykeiket (nyilván 8 hetes korig attól még itthon voltak). Akit megtartottam úgy nevelkedett a nagyok közt, mintha kívülről vettem volna 🤷‍♀️ egy kutyám van, aki szeret babákkal játszani (neki sosem voltak kölykei) a többieknek kötelesség/nyűg.

Én azt mondom ha emlékeznek is a kölykeikre, szimpla másik kutyaként tekintenek rájuk. Ellenben a kölykök, akikkel gyakran tudok találkozni rám emlékeznek 😊❤ az anyjuk meg max egy kutya, akit ismernek.

2022. aug. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

2-es vagyok:

A gazdijaim beszámolói alapján a kiskutyák sem hiányolják már az anyjukat, 8 hetesen vagy később gazdisodnak, addigra jobban függnek az emberre, mint a többi kutyára. Ezért is foglalkozom velük külön 8 hetes koruktól, ha valaki tovább marad, akkor általában barátokhoz adom nevelődni, hogy jusson neki elég figyelem. Ilyen módszerrel éa ebben a korban már nem kell nekik az anyjuk de más kutya sem, az ember a családjuk.

2022. aug. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. aug. 26. 08:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne kéne nekik más kutya, kutyának kutya a családja, hiszen falkaállat, persze, imádja az embert, de igenis szüksége van fajtársakra is, látszik is, amikor végre ki vannak engedve a lakásból, ki a parkba a többi kutya közé, hogy milyen boldogok, mikor fajtársakkal játszhatnak, vagy csak együtt sétálhatnak, hisz nekik az volna a természetes, hogy napi 10-30 kilométert gyalogoljanak a falkával, közben egymást nevelik, folyamatosan kommunikálnak.
2022. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hogyne kéne nekik más kutya, kutyának kutya a családja"


Ez néhány fajtára igaz lehet, én juhászkutyákkal sportolok, nekik aztán nem kell semmilyen kutyatársaság, elvannak velük, de abszolut rám vannak függve.

Az első kutyám is, akit még úgy vettem, hogy nem volt otthon másik eb, egy percig nem hiányolt senkit, játszottunk, fejlesztettem, sétáltunk, két nap múlva póráz nélkül sétált, tudta a nevét és alapoztam a parancsokat. Játszott a többi kutyával a futin, de akkor sem történt semmi, ha pár napig nem jutott oda, csak az emberi társaság kellett neki.

2022. aug. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk régen egyszer volt egy kutya amelyik ellett, egy kölyköt megtartottunk, a többit elajándékoztuk, addig amíg tudta mindről 100%-osan gondoskodott az anya kutya, és nem volt boldog amikor elvitték a kölyköket. A nálunk maradt egyről meg még 5-6 hónapos koráig gondoskodott, játszott, utána kezdte el leválasztani magától és úgymond "nem kivételezettnek" tekinteni. Ő egy puli kutyus volt.

Szerintem ez az adott kutyától is függ, mennyire erős benne az anyai ösztön hiszen nem minden kutya ugyanolyan.

A volt osztálytársam meg kutyatenyesztő lett, nála vegyesen vannak. Van amelyik olyan mint a miénk volt, van amelyik meg úgymond "rossz anya" és már az elejétől fogva akkor megy a kölykökhöz ha nagyon muszáj.

2022. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!