Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan miért nem szeretik, ha...

Sokan miért nem szeretik, ha a kutyájukat megsimogatják?

Figyelt kérdés

Most nem azokra gondolok, akiknek mentett vagy traumatizált kutyájuk van, mert azt megértem.


Elsősorban azokra gondolok, akiket ez valami oknál fogva irritál. Én például alig várom, hogy egy kiadósabb sétánál megsimogassák a kutyámat, mert mindenkihez oda akar menni, mindenkit megszugerál, eldobja magát és követeli a törődést. Ha nem hagytam volna már kiskorában, hogy megsimogassák, nem igényelné ennyire. Én nyugodtabb vagyok, hogy így alakult, mert nagyon sokan kérdezés nélkül odarohannak megsimogatni, egyszer egy kisgyerek rámászott, akinek az anyja még le volt maradva méterekkel… Ha nem szokta volna meg ezt, már tutira megharapott volna néhány embert… Így viszont nyugodt vagyok ha városban sétálunk, szinte mindig számítok a pofátlan emberekre, de szerencsére megtanult(unk) nekik örülni, így 3 éve alatt kb 2000 ember megsimogatta már.


2022. aug. 28. 14:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig nagyreszt ez all a hatterben, hogy a kutyanak valami problemaja van azzal, ha idegenek hozzaernek.

Vagy talan a gazdi nem vagyik jopofizni az emberekkel, ilyen is van, ez is elfogadhato indok szerintem.

Masok vagyunk es ezt meg kell erteni.


Nekem nem lenne bajom a simogatassal, de az en kutyam mentett es nehez eset, nem harap, de retteg es kepes maga ala pisilni, ha egy idegen raront felulrol. Raadasul kistestu is, igy meg jobban fel, ha valaki csak ugy ranyul es nem mondjuk guggolasbol kozelit fele.

Igy en mindig elore szolok, sot orditani se felek a kolykoknek (igazabol csak veluk van baj) ha latom, hogy szulok nelkul rohannak a kutya fele. Az is a baj, hogy kicsi es cuki a kutya latszolag, igy sajnos meg az a faktor sincs, hogy az emberek felnenek tole es elkerulnenek..:D

2022. aug. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%

Ki tudja milyen kézzel ne érjen hozzá a kutyámhoz.


Egyébként meg biztonsági okokból sem jó ha idegenek taperolják, ezt úgy értem hogy nehogy egyszer ellopják a kutyát.

2022. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Mert nem egy állatsimogató, nem mások kedvéért tart az ember kutyát.


Vannak alapból egygazdás, idegenekkel nem barátságos kutyák, nem feltétlenül kell hozzá mentettnek lennie.


Vannak introvertált emberek, akik nem szeretnek idegenekkel beszélgetni, mert ők ilyenek.


Vannak emberek, akik nem értik a nemet. Ha azt mondod nekik, hogy ne simogassa még is nyúlnak felé...


Aztán van, amikor gyanús alakok simogatnák, ilyenkor én kifejezetten örülök, hogy idegenekkel nem barátságosak az enyémek, mert láttam már egy-két durva kutyalopós videót (főként fajtatiszta "divatos" kutyák esetén) Persze egy labrador méretű kutyát senki nem fog a pórázról lecsatolni és elfutni vele, de pl egy csivavát simán felkapnak.


Én őszintén belefáradtam az emberekbe. Ha leállok velük beszélgetni és mondom, hogy ne simogassa meg őket, mert nem szeretik, akkor jön a "de olyan cukik, barátságosnak tűnnek". Igen, amíg nem nyúlnak feléjük.


Egyik kutyám vásárolt, semmi rossz tapasztalat nem érte, egyszerűen ilyen a fajtája. 3 hónapos kora óta nálam és akkor sem tudta senki megsimogatni séta közben, ha hagytam volna sem. Kitért a kezük elől, hiába hívták magukhoz. Szomszédom kölyökkutyája meg szétesik a boldogságtól, ha ránéznek.


A tiéd barátságos, valószínű te is extrovertált személyiség vagy, hiszen várod, hogy megsimogassák a kutyádat. Az introvertáltak viszont nem vágynak erre, kutyáknál sincs ez másképp :D

2022. aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám utalja és kész.
2022. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
3# Introvertált vagyok, utálom az embereket, de nem is engem simogatnak, hanem a kutyámat, én csak állok ott és örülök hogy a kutyám örül. Ennyit kibírok a kutyám kedvéért. Pl sétálni sem szeretek, a kutyám kedvéért viszont mindennap megyek, az ő fejével gondolkodom.
2022. aug. 28. 15:10
 6/24 anonim ***** válasza:
73%

Tehát miután a 2 le lett pontozva, ezek szerint senkit nem zavarna ha egy láthatóan nem kifejezetten higiénikus személy megsimizné a kutyusod buksiját.


Értem, életszerű.


Mint ahogy bárki jöttmenttel egy szóra elsétálna a kutyád mivel ő úgy lett tanítva hogy vadidegenekkel is teljesen bizalmas.


Ahamm 😅

2022. aug. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
6# Hajléktalanok is simogatták már meg. És? Nem lett koszos a kutyám, és nem lett influenzás sem…. :D
2022. aug. 28. 15:20
 8/24 anonim ***** válasza:
57%
7# Ebbe bele sem akarok gondolni....
2022. aug. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%
A kutyának alapvetően a simogatás az egy jutalmazási forma (kellene hogy legyen), ugyanúgy, mint a jutalomfalat, vagy a játék. Akkor kapja, ha valamit jól csinál. Az én kutyámnak pl. éppen ezért teljes mértékben kívül esik az értelmezési tartományán az, hogy idegenek "simogassák". Miért? Nem fél az emberektől, sőt, ha valaki megpróbálja megsimogatni akkor nem menekül el, de a kéz elől 100ból 99szer kitér:)
2022. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Én azt igénylem, ha a simogatás előtt MEGKÉRDEZIK, hogy szabad-e. Nem kell ahhoz traumatizált kutyának lennie, hogy ne szeresse, ha idegenek tapizzák, továbbá egészséges lehet, ha egy kutya nem hagyja magát válogatás nélkül boldog-boldogtalannak simogatni, ami nem egyenlő azzal, hogy agresszíven reagál. De te sem hiszem, hogy mindig élveznéd, ha mostantól téged akarnának simogatni idegenek az utcán, a kutyának is van joga a személyes térre. Ne csak a saját kutyádból indulj ki.

Ha pedig nekem valaki ellenszenves, akkor pláne nem fogom akarni, hogy a kutyámat simogassa. Pl. ha valaki azzal kezdi, hogy De szép kutya, mennyibe került/ugye, drága fajta? - na azzal automatikusan antipatizálok.

2022. aug. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!