Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akármilyen keveredésű kutyafaj...

Akármilyen keveredésű kutyafajtánál ha képes a szuka megszülni, az utód életképes lesz?

Figyelt kérdés
csak érdeklődés a kérdésem és nem készülök semmire, mielőtt betalálnának itt az agresszív vérállatvédők csak kíváncsiságból, ha valaki pl. bernáthegyi és tacskó keveréket engedne létrehozni, (nyilván a nagy lenne a nőstény) abból egy ugyanolyan épkézláb kutyuska lenne ami helyt áll egész életében, ilyen extrém szülők mellett is? ja és itt is random hogy kire fog ütni, vagy egy nagy, vagy egy kis termetű ugyanúgy lehet belőle, vagy valószínűbb hogy valamilyen közepes fejlődne ki egy ilyen románcból?
2022. aug. 29. 21:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
vagy a másik félnek írhattam volna csivavát is, az mégnagyobb ellentét
2022. aug. 29. 21:38
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Ha az anyuka a tacskó, akkor lehet túl nagy az utód és belehalhat az ellésbe, ezért nem szabad játszani ilyennel.
2022. aug. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
Lehet közelebb állna anyja méretéhez, de ahhoz lehet túl nagy, hogy rendben meg szülessen. Nagyon kiszámíthatatlan ez sajnos.
2022. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Úgy természetesen egézséges a kutyus ha a szuka kutya a nagytestű de ha kistestű akkor nem ajánlott nagy testűvel keverni nem a kiskutyák miatt hanem mert akkor a szuka el is pusztulhat mert nagyok a kölykök...A keverék kutyák akik testvérek a méretük különböző is lehet..A tacsi bernáthegyinél olyan méretű lehet a kölyökből mint a tacsi vagy a bernáthegyi..Attól függ hogy melyiktől öröklődik a mérete..
2022. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
épp ezért írtam hogy a szuka nagyobb, mert olvastam régebben hogy természet is meg tudja akadályozni ezt azzal hogy nem tud elleni
2022. aug. 29. 21:54
 6/17 anonim ***** válasza:
24%
2-3 miért lett lepontozva? Mert nem tapsikol az ötlethez...?
2022. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk anno volt két szomszédunk, akiknek a kutyái valahogy összekeveredtek... a szuka egy tacskó volt, a kan pedig méretileg kb. egy cane corso (rég volt már, pontosan nem emlékszem, hogy milyen fajta volt a kutya, de méretre kb. akkora). Sikeres volt az ellés, a kölyök az kb. akkora lett felnőtt korában, mint az anyja, egy minimálisan talán nagyobb.


De amúgy igen, ez kiszámíthatatlan, szóval ezért sem szabad ilyenekkel kísérletezgetni, mert nem lehet tudni, hogy mi sül ki belőle.

2022. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#7-es vagyok.


De amúgy egyszer láttam egy corgi & rottweiler keveréket.. a teste túl nagy volt a pici lábaihoz képest, szóval én egy olyan keveréket nem éppen mondanák ideálisnak. Életképesnek úgy ahogy életképes, de nagyon nem ideális..

2022. aug. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
leírom ami inspirálta a kérdésem. van egy tacskókeverékünk, akinek az apját nem is igazán tudjuk, rövid szőrű tacskó anya ami biztos, és talán beagle apa, de ezt elég semmisnek mondanám, lényeg hogy úgy néz ki majdnem mint egy rövidszőrű tacskó, minimális változásokkal. az évek alapján látom a "hibákat", az első lábai rövidebbek ezért lejt előre a kutya, a fülei gyakran hátrahajlanak és úgy maradnak a fején, okozott már problémát a szennyeződés, tudjátok érzékenyebb téma a hallójáratuk. kiskorában előjött szőrtüszőakna probléma stb. látom hogy nem selejt mert velünk van évek óta, csak van hozzá köze hogy valaki milyen háttérrel születik kutyának, vagy a többgenerációs keverékek eleve jobb/rosszabb helyzetben lehetnek ez a gondolatsor indikálta a kérdést
2022. aug. 29. 22:13
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Nehéz elképzelnem, hogy egy ennyivel kisebb szukát megtermékenyíthet egy akkora kutya. Már csak a nemi szervek eltérő nagysága is veszélyes, illetve ha az ember nem segít be, pl nem emeli fel a kicsi kutyát, elég érdekes hogyan tudna felpárzani. De ha sikerül is, ha a kicsi kutya szervezetében nőnek a picik, szerintem valamelyest ez befolyásolná a méreteket, tehát nem lenne óriás bébi közöttük. Bár nem tudom, lehet téves a véleményem.

De azt kétségesnek tartom, hogy egyedül, teljesen önállóan és természetes módon ekkora testi különbségekkel rendelkező kutyák felpározzanak. Mert vagy túl kicsi a szuka, és nem éri el a kan, vagy ha valami ok folytán mégis feláll egy rönkre és sikerülhetne, szerintem nem "férne be" a kan. Szóval ez nekem elég hihetetlen. Fordítva még talán-talán, ha mondjuk a bernáthegyit fekve kapja el a kan, és mondjuk nem áll fel a szuka, akkor sikerülhet.

2022. aug. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!