Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esélye hogy vemhes...

Mennyi az esélye hogy vemhes lett a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves szuka labradorom, nincs ivartalanitva. (Köszönöm, nem kioktatást kérek, nem vagyok szaporító/tenyésztő)

Sosem találkozik más kutyával, vigyázunk rá. Most viszont a szomszédom rokonai itt vannak, és magukkal hoztak egy 10-11 éves puli kan kutyát, aki soha életébe nem fedezett kutyát vagy hogy kell ezt mondani. :D szóval szűz. Ahogy az én kutyám is. Volt.. tegnapig. Sajnos a kan kutya átmászott a kerítésen(szó szerint) és be találta a tüzelő szuka kutyámat. Mire észrevettem már össze ragadtak. Kérdésem az, hogy a fentiek tekintetében mennyi az esély, hogy ebből vemhesség lesz? Elég hozzá ez az egy alkalom is? Kevesebb az esély rá így, hogy öreg a kan kutya? Köszönöm ha tudsz segíteni. És igen, nem szerettem volna de ivartalanítva lesz a kutyám. Csak szeretném tudni mennyi esély van rá.. köszönöm!



2022. szept. 1. 12:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Eleg nagy esellyel lett vemhes. Hogy jon ide az, hogy “szuz”?


Meg most kene ivartalanitani, biztos, ami biztos, minel tovabb varsz, annal kockazatosabb vemhesen a mutet.


Amugy miert nem akartad ivartalanitani korabban?

2022. szept. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Elég nagy esély van rá. Vemhesen is ivartalanítanak.
2022. szept. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

50% vagy igen vagy nem.



Vemhesen is ivartalanítanak, ha úgy gondolod, hogy nem fogsz találni mind a 4-8-10 kiskutyának felelősségteljes gazdát, akkor lehet, hogy ez lesz a legjobb megoldás.



Az ivartalanítás azért is fontos, mert így meg lehet előzni a gennyes méhgyulladást és az ebből fakadó szövődményeket

2022. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Elég nagy az esélye a vemhességnek, én nem várnék az ivartalanítással, a lehető legkorábbi időpontot kérném állatorvostól. Ha nem akarja vemhesen ivartalanítani, vidd másikhoz.
2022. szept. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem szerettem volna kitenni ún. felesleges műtétnek, hisz abban a szerencsés helyzetben vagyunk hogy mindig otthon vagyok vele, tényleg nem találkozik soha kan kutyákkal. Sosem volt álvemhes a tüzelései során, így az állatorvos is azt mondta nem feltétlen muszáj. De így már egyértelműen elfogom vinni, csak szerettem volna tapasztalatokat olvasni ezzel kapcsolatban. Köszönöm szépen!
2022. szept. 1. 12:49
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Az ivartalanítás nem felesleges műtét, súlyos betegségeket is meg lehet vele előzni, ez független attól, hogy találkozik-e más kutyával.
2022. szept. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
#6 azért vannak negatív hatásai is, mindenki magának mérlegel hogy megéri-e. De ne tegyünk úgy, mintha akkora csoda lenne ez mint Jézus :D
2022. szept. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Például mik? Nekem is ivartalanított szuka kutyám van, és semmi negatív hatását nem tapasztalom. Miközben van olyan ismerősöm, akinek az ivaros szukája pont olyan betegség miatt pusztult el, ami ivartalanítással megelőzhető.
2022. szept. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kérlek, ne vitázzatok ezen. :) köszönöm mindenkinek a válaszát!
2022. szept. 1. 13:40
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Tényleg ne vitázzunk ezen, ilyen "ismerősöm kutyája" sztorit mindenki tud felhozni, attól ez még nem tényszerű. De ha valóban érdekel, kicsit több mint "az ismerősöm kutyája" szöveg, (mert én is tudnék ilyet hozni dögivel) akkor ovlass utána alaposan a témának, és ezer meg egy orvos leírja hogy van előnye és hátránya, ezt senki nem titkolja :)

De hogy a kérdéshez is hasznos legyek, több mint valószínű hogy felpárzott, én is azt mondom, minél előbb ivartalaníttatod, annál kevésbé viseli meg szegényt.

2022. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!