Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bullterrier vagy az amstaff...

A bullterrier vagy az amstaff kevésbé zsákmányos/domináns?

Figyelt kérdés

Volt már kutyám de bull típusúm még nem. Tudom és tapasztaltam is, hogy az eredeti amerikai pitbull fényévekkel nagyobb harci kedvvel rendelkezik, mint a szelídebbre, családbarátabbra szelektált amstaff.

Tudom hogy nevelés kérdése is, szóval tenyésztőtől lenne és kölyök, valszeg szuka. Pitbullt semmiképp nem választanék, de a bullterrier és az amstaff között van különbség?



2022. szept. 1. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Bullterrier. De köztük is van terminátor, csak kisebb számban. Nézd meg az adott egyedet
2022. szept. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Családbarát szeretetbomba mindkettő. Ami különbséget tapasztaltam, az a házőrzés. Míg az amstaff egy megjátszós, "csak a kerítésen belül ugatok, de ha bekössz az udvarba , halálra nyallak" jellemű, addig a bullterrier kívül-belül kőkemény házőrző, akit nem lehet megvenni. Jelzem sosem voltak direkt házőrzésre nevelve, átlagos, a jólneveltségre kondicionált ebek
2022. szept. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

A bullterrier egy diszkutya. Nem olyan parancsteljesito,mint az amstaff. Nem olyan brillians elme.


Az amstaff a jolly joker munkakutya amcsiban: rendorkutya,kabszerkereso,bombakereso,hullakereso,vakvezeto pl. Amstaffot kepeznek ki az usaban minden munkara. Az enyem is lehetne rendorkutya (ivaros kan) ,ha rendor lennek. Ok messzenoen intelligensebbek ,mint a bullterrier!!!


A szuka meg persze,h kezesebb!!!! Ha szofogado kutyat akarsz,amstaff szuka legyen alacsony energiaszintu: azaz ido legyen az egyik szulo. Nezd meg a szuleit,figyeld az energiaszintjuket. Olyan lesz a kolyok. Az almon belul is vannak kulonbsegek.


A markovstaff kennelnek szokott lenni nagyon kezes amstaffjai. Ok tudnak ilyet adni,ami a te elvarasodnak megfelel. Csak reszletesen mondd el nekik,mik az elvarasaid milyen szitukban.


A heti 2-3 tobboras lassu nyanyatempos kocogas 2 eves koratol kotelezo meg a napi masszirozasa. Addig meg futkorasszon mas kutyakkal . Ha nincs mozgatva,nem lesz szofogado.


Melletted legyen egesz nap,ezt igenyli. Beszelj hozza,megerti a teljes mondatokat is. Kerhetsz simizest olelest puszilgatast igenylo egyedet is.

2022. szept. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amstaffom nem ugat,de kokemenyen megved tamadas eseten meg betoro vagy fenyegeto kinezetu /testi ereju szamara ismeretlen vendeg eseten.

Ennyit a puszibombarol az isegenekkel,ha kiskoraban nem szoktatod hozza,h idegenek jonnek mennek a lakasba.

2022. szept. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!