Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar enni a kutya, mit...

Nem akar enni a kutya, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Gennyes méhgyulladása volt a kutyámnak, három napja műtötte meg az állatorvos, azóta nem eszik. Nagyon le van gyengülve, csont és bőr az egész kutya, nem akar enni. A szilárd táplálékot egyáltalán nem fogadja el, húslevest meg mézzel elkevert tejet fogyaszt, de azt is csak úgy, hogy fecskendővel nyomjuk a szájába. Se széklete, se vizelete nincs. Egy 7 éves hovawart szukáról van szó.


Mondta az állatorvos is, hogy muszáj erőltetni a kaját, mert ha nem indul be a májműködése, akkor elpusztul. De hogyan erőltessem, ha nem fogad el semmit? Valakinek tapasztalat?



2022. szept. 2. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
A miénk pont így pusztult el sajnos. Mindent megtettünk érte..
2022. szept. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy pár nap "böjt" természetes lehet ilyenkor, a szervezetnek szüksége is lehet rá a regenerálódáshoz, azonban 3-4 nap után már illene ennie, ha nem is sokat, de elkezdenie újra.


A szilárd táplálékot egy kicsit fel lehet oldani vízben, hogy enyhén pépes legyen, azzal lehet még próbálkozni. Az nem baj, ha csak nedves kutyakaját eszik eleinte. Konzervesből próbálj meg venni több kisebb prémium minőségűt, ezekre nagyobb esély van, hogy "ráfanyalodik", de ha nem eszi magától, akkor muszáj erőltetni. Nekünk is volt olyan, hogy a nedves kutyakajából a zselés kockákat egyesével kellett a szájába dugni és úgy etetni. Végül bevált. A fecskendős módszer is jó lehet, mert kisebb az esély arra, hogy félrenyelje.


Jár egyébként rendesen? Mozog, vagy csak fekszik egész nap és néz ki a fejéből bágyadtan, ha nem alszik?


Sokat alszik?

2022. szept. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd csak, ezt találtam, de biztosan van másféle is.


[link]


Amúgy már dehidratált is? A doki nem adna neki infúziót, hogy legalább folyadék legyen benne? Kis vitaminokkal, nyomelemekkel, immunerősítővel?

2022. szept. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Állatorvostól kérj fecskendőt, vegyél gyógykonzervet, amit meglangyosítva vízzel olyanra keversz, hogy fecskendővel felszívható legyen, és tömöd, mint a kacsát. Tudom, nem tűnik túl humánusnak, de a cél az, hogy jusson táplálék a szervezetébe. Nekem is ezt kellett csinálnom vagy 2 héten át, szintén a mája miatt. Meg nem mondom melyik gyógykonzervet adtam neki, én az állatorvosnál vettem, de megpróbálom megtalálni.
2022. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Megtaláltam, ez volt a konzerv: [link]


Ja, és természetesen az orvosai utasítására csináltam ezt, nem magamtól találtam ki. Sajnos van az az állapot, amikor az infúzió nem elég. (amire szintén hetekig jártunk, és fél napokat ültem vele heti 6-szor, több mint 3 héten át a dokinál.

2022. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Maya Bunnyheart ***** válasza:
81%
Ez is segíthet: [link]
2022. szept. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Kutya tápszer: [link]
2022. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi vagyok, hogy az 50%-os idióta miért húzta le a válaszomat, ahol leírom, hogy fecskendővel bele kell diktálni a kaját? Miközben ahol leírják, hogy ilyenkor akár a böjt jó lehet azt felpontozta (nem, ha a máj beindításáról van szó, akkor nagyon nem jó ilyenkor a böjt!!!)

Félreértés ne essék, nem a 100% érdekel, csak ha egy egyébként tapasztalatra, és orvosi ajánlásra épített, bevált dolgot fikáz le, kíváncsi lennék az okára. Mielőtt még valaki azt hiszi, hogy ha nem 100-as a válasz, akkor hülyeség. Jelen esetben ugyanis több kárt okozol a mínuszolással, mint hasznot, mert a tanácsomat megfogadva akár meg is menthető a kutya élete! A kutya májának most le kell gyűrnie egy csomó sz@rt, ami a gyulladás miatt kialakult a szervezetében. A máj viszont egyféleképpen tud ilyenkor "újraindulni" méghozzá ha kap a szervezet elegendő táplálékot!

2022. szept. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek!
2022. szept. 3. 09:56
 10/13 anonim ***** válasza:
1es vagyok,annyit hozzátennék hogy a miénk egy idős angolbulldog volt :(
2022. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!