Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a terrierekre...

Szerintetek a terrierekre jellemzőbb, hogy rámorognak a gazdáikra, mint más kutya fajta?

Figyelt kérdés
Barátomnak van egy welsh terriere és meg van győződve róla, hogy terrier tulajdonság, hogy rámorog ha kicsit is megmozdítja, arrébb teszi valahova, amikor ő kényelmesen van vagy fürdeti vagy a lábát törli. Szerintem szimplán nevelés kérdése, hogy volt felnevelve a kutya, mi volt neki megengedve s mi nem. Nekem is van egy kutyám de ő maximum a kaja/játék miatt morog, de akkor sem rám, a gazdájára. Nekem rosszul esik eléggé, hogy ezt csinálja a párom kutyája, de csak azért próbálom nem magamra venni mert tudom, hogy a párommal, a saját gazdájával is ugyanezt csinálja, aki szerint ez normális. Ti mit gondoltok? Én személy szerint a saját kutyámtól nem viselném el, hogy megmorogjon engem, főleg ilyen dolgok miatt, mint amit említettem.

2022. szept. 3. 01:00
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Nem.


A baratod nem ertette meg a kutyajaval,h o (a baratod) a fonok a kutya nyelven,azaz asorrendisegi szabalyok betartasaval!!

2022. szept. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Rá lett hagyva, azért morog .
2022. szept. 3. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Először csak morog, majd odakap... Meg kéne nevelni!
2022. szept. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 3 kutyám van, egy jack russell, két juhász, a juhászok tökéletesen viselkednek, sose morognak, mikor néha van rá próbálkozás, csírájában el tudom folytani a problémát.

A terrierem nem ilyen, ő sem szereti, ha arrébb tologatják vagy bárhogy megzavarják az álmában, olyankor ő is morog, meg extrának bevédi a képzelt vagy valós kaját a többi kutya elől. Fürdetésnél és eü ellátásnál viszont nem morog. Már rengeteg csatánk volt emiatt, de 5-6 éves kora körül feladtam és úgy voltam vele, hogy amíg csak morog oké, harapni nem haraphat. A helyzet nem hogy rosszabb lett, de jobb is, már elmúlt 10 és sokkal kevesebbet morog, zsörtölődik dolgokon, szerintem azért, mert látja, hogy engem sem érdekel+tudja, hogy mellettem mindig biztonságban van és nem kap megtorlást az esetleges kis hibáiért.

Érdekes amúgy, hogy eddig főleg juhászkutyások próbáltak kéretlen tanácsokkal ellátni engem, akinek szintén keményebb terrierje van/volt, inkább azt mondja, hogy teljesen jó vagy átlag feletti amit ki tudtam belőle hozni.

2022. szept. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!