Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy keverék mopsz kiskutyá...

Van egy keverék mopsz kiskutyán. Most 10 hetes és nagyon harapdálos, ritka pillanat amikor nem kezdi el az emeber kezét is rágcsálni A kérdésem:minden kiskutya ennyit harapdál ennyi idősen?

Figyelt kérdés
Bocsi nagyon rég volt kutyám és nem akarom elrontani, nem akarok belőle harapos neveletlenkutyát.És hogy lehet a legegyszerűbben szobatisztaságra szoktatni? a pisi nagyából megy de kakilni még egyszer sem kakil alomba vagy papirra, még akkor sem ha odatedtük az egyik kakiját.
2010. szept. 25. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, nőnek a fogai és fontos neki a rágás. Vegyél neki rágható játékokat amit nem baj ha szétrág és esetleg lenyel(ehető bőrből vagy fogtisztító rudak), vagy olyat amit nem tud szétrágni(tömörgumi játék vagy csomózott köteles játék), ezeket add neki ha játszotok és rágni kezdi a kezedet, tedd a szájába és húzogasd hogy izgalmas legyen rágni(de ne erősen mert fiatalon még torzulhatnak, kiránthatod a fogait). Ha mégis a kezedet rágja, visíts fel hogy au, magas hangon, röviden, élesen és kulcsold össze a kezedet pár pillanatra amíg lenyugszik, majd ajánld fel a játékot.

Szobatisztaság: a kutya nem macska. Vidd le korának és méretének megfelelően gyakran fűre ahol elvégezheti a dolgát ha kell(mivel még fiatal olyan helyre ahol nem jár sok kutya, amíg nincs meg a kötelező oltása hogy biztosan kivihesd).Ez egy 10 hetes mopsznál legalább 2 óránként amíg megtanulja a szobatisztaságot.

Ne haragudj, de alomra szoktatásban nem adok tanácsot, mert aki kutyát tart igenis vállalnia kell a sétáltatást ha lakásban tartja, amilyen gyakran azt a kutya igényli.

2010. szept. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden kiskutya harapdál. Vagy játszik vagy a foga miatt. Ez nem azt jelenti, hogy agresszív lesz és mindenkinek letépi majd a kezét :) Csak a lakásra vigyázzatok mert azt széttépheti :) Én úgy küszöböltem ki, hogy vettem neki ilyen műbörből készült csontot, amit meg lehet enni. Így néz ki [link]

Nem is rágott szét se papucsot, se semmilyen bútort.


A szobatisztásagánál még ne várj nagy eredményt, hiszen még nagyon pici. Általában a kaki az első ami elmarad, remélem érted. Az én kiskutyám 5-6 hónapos korára lett véglegesen szobatiszta. De ez minden kutyánál más és más. A lényeg az, hogy in. 3 óránként le kell vinni és ha sikerült neki kinn elvégeznie a dolgát akkor egy kis játékkal, sok szép szóval meg kell dícsérni. :)

Sok sikert!

2010. szept. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

* min. 3 óránként


Még annyit hozzátennék, hogy én sem javaslom se az almot, se az újságot. Nagyon pórul járhattok. Az én kutyámnak a testvére a tenyésztőnél maradt. Újságpapírra szoktatták. Lassan 2 évesek, és másfél éves koráig nem volt hajlandó lenn pisilni vagy kakilni az utcán. Mostmár rájött, hogy ott kell elvégeznie, de ez is plusz munka volt, mire átszoktatták. Inkább hagyd, hogy oda csinálja ahova neki jó. Tudom, hogy ez nagyon sok takarítással meg szaggal jár, de általában egy adott helyre csinálják úgyis.

2010. szept. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a harapdálás ellen az jött be a legjobban, hogy ha akár csak hozzáért a fogával a kezünkhöz, rögtön magas hangon felsikitottunk. Csak röviden, egy sikkantás. Pár alkalom után megtanulta. Még az alomban, egymás közt a kiskutyák is igy tudatják egymással, ha fájdalmat okoznak egymásnak. Ezért fontos hogy 8 hetes koráig az anyjával, testvéreivel legyen a kutyus, hogy ezeket a dolgokat megtanulja.
2010. szept. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az alom a macskáknak való...a pelenka a kiskutyáknak!Míg nincsenek meg az oltások ne vidd sétálni!Utána is megtanulja,enyém is megtanulta!
2010. szept. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!