Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az "okos"...

Mi a véleményetek az "okos" bilétákról?

Figyelt kérdés
Tiktokon láttam, nekem nagyon tetszik. Telefonnal lehet leolvasni a bilétát, ami egyből a kutya profiljába dob. Meg lehet adni különböző elérhetőségeket, telószám, email, facebook, lakhely, plusz egyéb infót pl ha allergiás valamire. Te vennél ilyet vagy feleslegesnek tartod?
2022. szept. 5. 20:59
A kérdező szavazást indított:
Vennék, tök jól hangzik
Hülyeség
18 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, hány forint és mennyire megbízható.

De van már AirTag.

2022. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Van benne chip.

Allergiát minek bele írni? Még a profilját.. ha elveszíteném a kutyámat, aki megtalálja ne a facebookját lesegesse (pláne hogy nincs neki) és ne akarja megtartani (máskülönben mi értelme az allergiának), hanem olvastassa le és értesítenek. Baromságnak tartom ezt.

2022. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
AirTag másra való szerintem, nem arra amit kérdező írt. De amúgy szerintem a chiphez kéne kötni az ilyen információkat, mint ahogy írja is gazdi nevét pl, meg telefon, stb, bilétàt eltudja hagyni.
2022. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

2es, egyedül vagy ilyen buta vagy segítenek?


"Még a profilját.. ha elveszíteném a kutyámat, aki megtalálja ne a facebookját lesegesse (pláne hogy nincs neki)


Ki beszélt facebookról? 🤣


és ne akarja megtartani (máskülönben mi értelme az allergiának) "


Mondjuk van olyan kutya, akinek rendszeresen gyógyszer kell, mert meghalhat, azért.... 🤦🏻‍♀️

2022. szept. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

#4 a kérdésben volt, azóta már rájöttem, hogy talán a gazdi facebookja. De azért nem kell így flegmazni, pláne hogy egyre jobban terjed a "regisztráljuk Blökit is" mánia.

A gyógyszer még talán, de ha megtalálják a kutyámat még időben, és értesítenek (erre a chip is jó) akkor úgyis azonnal érte mennék. Ha meg későn találják meg, akkor sajnos már késő, de akkor is azonnal mennék érte. És kinél lesz hirtelen olyan speciális gyógyszer egy speciális betegségre? Miután kihozná az adatokat, felhív és szinte ott is vagyok (pláne hogy egy ilyen helyzetben mindig ugrásra készen lennék, mert aggódom a kutyámért)

Szóval igen, továbbra is hülyeségnek tartom.

2022. szept. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki normális akkor az neki az első, hogy elviszi beolvasni a chippet, amivel orvosolta is a problémát. Aki nem viszi el chippet beolvasni, az nyakörveket se fogsz scannelgetni, mert a) lesz*rja a kutyát b) meg akarja tartani c) el akarja adni. Summa summárum: felesleges hülyeség.
2022. szept. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

"És kinél lesz hirtelen olyan speciális gyógyszer egy speciális betegségre? "



Chipet is orvosnál szoktak 80%ban leolvasni, állatorvosnál pedig nyilván van gyógyszer...

2022. szept. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

#7 és nyilván nem ingyen. És nem fogja megvenni egy idegen, ha a gazdája megy érte.

Bár ez már inkább csak kötekedés szerintem. A véleményem nem változik, ez hülyeség.

Akinek ilyen beteg kutyája van, és normális állattartó, még jobban figyel a kutyára. Ha magamból indulok ki, egy kutyám se volt ilyen halálos beteg, és így sem volt soha, hogy megszökött/elhagytam volna.

2022. szept. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen bilétán ha jól tudom QR kód van. Biztosan sok telefon be tudja olvasni, de pl. az enyém nem tudja és szerintem nem vagyok ezzel egyedül. Külön ezért pedig nem töltenék le alkalmazást ahhoz, hogy kiderítsem a kutya adatait.


Legegyszerűbb még mindig egy egyszerű, jól olvasható biléta a kutya nevével, gazdi telefonszámával. Azt bárki bárhol el tudja olvasni.


Igen, a chip meg kötelező, de sajnos akinek nincs a zsebében chipolvasó, annak ez is macerás lehet. Vigye el orvoshoz, de mondjuk nem ér rá, nincs nála póráz, nem tudja elvinni, nincs autója amivel elvigye vagy bármi akadályba ütközhet, amiért nem tud vele elmenni orvoshoz.


Szóval, sima, hagyományos biléta párti vagyok.

2022. szept. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges, kevesebben tudnak róla, mint a sárga szalagról-és az sem működik-, egy mezei embernek eszébe sem jutna a bilétán qr kódokat keresgélni és előbb vinné el dokihoz chipet olvasni. Bőven elég, ha van benne chip, a nyakörvén meg egy működő telefonszám, nagyon max egy lakcím.
2022. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!