Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet külföldre eladni...

Hogyan lehet külföldre eladni kiskutyát?

Figyelt kérdés
Természetesen tisztességesen.Mivel például Ausztriában akár többszörös áron kínálják őket. Tudtok-e ajánlani hirdetési oldalakat? Vagy hogyan lehet ezt csinálni, hogy ne a kereskedő szakítsa a legnagyobb részt hanem a tenyésztő?
2010. szept. 25. 14:33
1 2
 1/18 anonim válasza:
48%
Sztem tök hülyeség külföldön eladni kiskutyát!Magyarországon is van egy csomó hely ahol eladhatod!És előnye is van: MAGYARUL BESZÉLNEK!!!!!!!!!!!!
2010. szept. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Tenyésztő nem áll szóba kereskedővel! Így már ki is van küszöbölve, hogy ő is haszonhoz jusson.
2010. szept. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
Csak felelőtlen szaporítók adnak el külföldre kutyát.Igazi tenyésztők csak nagy értékű kutyát adnak el saját maguk által leellenőrzött helyre.
2010. szept. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"MAGYAR EBTENYÉSZTŐK ORSZÁGOS EGYESÜLETE

TENYÉSZTÉSI SZABÁLYZATA:

[...]

Kutyakereskedők részére történő tenyésztés nem engedélyezett.

[...]"


Amúgy ennek a legjobb módja, ha sokat jársz külföldi kiállításokra a sikeres kutyáiddal, megismerkedsz külföldi tenyésztőkkel, vásárolsz tűlük kiskutyákat és lehet, hogy ők is fognak tőled vásárolni. Olyat is láttam már, hogy egy kiskutya ment külföldre, cserébe egy másik jött onnan. De ez drága játék, egészen biztosan jókora minuszban jössz ki.

2010. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Csak hogy tiszta vizet öntsek a pohárba:nem vagyok profi tenyésztő, de aki nálam jobban kedveli az állatokat az festi magát!Tisztességes módon nevelem a kutyámat,és nem megélhetésből hanem szeretetből!De miért ne adhatnám el a kölyköket oda ahol megfizetik?Miből gondoljátok, hogy más országban rosszabbul tartják őket?Vajon a kötekedő válasz írók állat szeretők,vagy csak okosnak képzelik magukat?
2010. szept. 25. 16:30
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

14:46

Ez mekkora hülyeség amit írtál!!! Miért csak a felelőtlen szaporítok adnának el külfödre kiskutyát? A normális TENYÉSZTŐK is adnak el külfölre kutyát, mivel gondolom , hogy az idők során rendelkeznek külföldi kapcsolatokkal, emelett a honlapjukat is gondolom megnézik külföldiek stb. stb....

2010. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Külföldre akkor tudsz majd eladni kutyát, ha letettél valamit az asztalra tenyésztőként, így megismerik a kenneledet. Legalábbis, ha komoly tenyésztő akarsz lenni.
2010. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Senki sem mondta, hogy más országokban rosszabbul tartják őket. De egy osztrák (esetleg német) emberke kétféleképp vesz kutyát nálunk. Egyáltalán nem is akar kutyát venni, de véletlenül belebotlik a nyugati határszélen valami piaci/vásári szaporítóba és a kiskutyák iránti sajnálatból megvesz egyet 10-20 ezer forintért, akivel az első útja az állatorvoshoz vezet és még 30-40 ezerért megpróbálják megmenteni az életét. (Sajnos ez elég gyakori.) A másik, hogy valóban kutyát akar venni tenyésztőtől, de akkor tudatosan választ egyet és kifizet érte akár 600 eurót is, mert náluk amúgy minimum a duplája lenne. Ebben az esetben viszont elengedhetetlen a törzskönyv, chip, útlevél, stb.

Mivel te szaporító vagy, így szerencsére nem fogod tudni nekik az itthoni szaporítós árnál jelentősen magasabb összegért eladni a kutyáidat, mert nincsenek rászorulva, hogy tőled vásároljanak. Nekik már az is éppen elég olcsó, ha a szép, egészséges, jó felmenőkkel rendelkező törzskönyvezett kiskutyát nálunk 600 euróért megveszik, és nem 1200-at fizetnek egy helyi tenyésztőnek.

Te meg persze nem megélhetésből akarod minél drágábban eladni őket külföldre, hanem puszta szeretetből! Értem én.

Amúgy nem csak okosnak képzelem magamat, hanem tényleg az is vagyok. Nameg szép és szerény. :)

2010. szept. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Egy kutyám van,törzskönyvel, chippel és nagyon jó ősökkel!Ha láttál már kutya tenyészetet akkor valószínűleg tudod mert okos vagy, hogy egy kutya nem tenyészet és végképp nem megélhetési tenyészet.Az meg miért bánt ha 2-3 évente szeretnék hasznot belőle? Te talán fogadtál már be kóbor kutyát vagy macskát,talán felajánlottad az adód 1% az állatvédőknek? Gondolom nem tanúsítasz senkivel sem szemben előítéletet, mert te tényleg okos vagy csak mi kérdezők vagyunk buta, pénzhajhász, haszonleső, állatkínzó, szadista emberek!

Köszönöm a válaszokat!

2010. szept. 26. 08:00
 10/18 anonim ***** válasza:
27%
Nem bánt, csak közöltem, hogy nem fog menni amit elképzeltél. Ennyi.
2010. szept. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!