Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen retriever fajták vannak?

Milyen retriever fajták vannak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
golden, labrador, flat coated, nekem hirtelen ennyi jut eszembe, de biztos van még csomó
2010. szept. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez baromi könnyű,iylet nemtudni..(és ezt meglehet nézni a neten is)Golden,Labrador(ezek az "ismertebbek"de lehet van olyan is amit én se ismerek
2010. szept. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Golden retriever

Labrador retriever

Cheaspeake Bay retriever

Sima szőrű retriever

Göndör szőrű retriever

Vadkacsavadász retriever

2010. szept. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2010. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ezúttal ráhibáztam:))
2010. szept. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ezek közül melyik a legjobb családi illetve vadászkutya?
2010. szept. 25. 14:58
 7/15 anonim ***** válasza:
Mivel igencsak közeli rokonai egymásnak,valószínűleg ezek a tulajdonságaik megegyeznek.Ilyen pl a belga juhászkutya is,melynek négy változata van(malinois,groenendael,tervueren és laekenois),viszont csak szőr/színbeli eltérés van köztük.Nem állítom,hogy a hat retrieverfajta között csak ennyi különbség van,de tény,hogy mindegyik hasonló vérmérsékletű.Ha retrievert szeretnél venni,érdemes azt is figyelembe venni,kapható-e egyáltalán-Mo.-n nem tudok róla,hogy lenne a labrador és a golden retrieveren kívül másfajta közülük.Vigyázni kell viszont velük,mert sajnos igencsak túl vannak tenyésztve,érdemes egy jó tenyésztőt keresni,s mindenképp dp-szűrt kutyát venni.A vadászösztönt viszont a goldenben már mintha kicsit talán elnyomták volna-mostanára inkább családi kedvenc és terápiás kutya lett belőle,akinek azért apportkészsége megmaradt.Mindenesetre egy vadkacsavadász retrieverben(ma már)alighanem erősebb a vadászösztön.Családi kedvencnek pedig mindegyik alkalmas.
2010. szept. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A legjobb családikutya a golden retriever, nemhiába terjedt el a leginkább. A labrador kicsivel szeleburdibb és hízékonyabb. A nova scotia duck tolling retriever(vadkacsavadász rendes neve) igazából nem vadászkutya, hanem a kacsákat csalogatta be a vadászok elé rókához hasonló színével, lompos farkával és ugrabugrálásával(a kacsákat beetették és megtanulták hogy a kutya az etetést jelenti, ha meglátták követték és a kutya a vadász elé csalta őket). A flat coated retriever, a cheaspake bay retriever és a curly coated retriever már elég ritka, a flat van itthon is, de vadászok munkavonalú labradort és ritkábban munkavonalú goldent használnak.
2010. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nekem van 1 labim és szeretnék mellé egy másik kutyát és a választásunnk a retrever esett ismét járunk vadászni viszon van egy 1 éves kislányom meliket ajánaátok
2010. szept. 25. 17:56
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyértelmüen goldent.Én is ilyen kutyát szeretnék(12/L)krém szinben,imádom de sajnos nem lehet(kertes házban lakunk).
2010. szept. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!