Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel fárasszam le a kutyám?

Mivel fárasszam le a kutyám?

Figyelt kérdés
1 éves németjuhász. Szegény mindig rosszalkodik valamit, az udvar felásva stb, mert nem tud mit kezdeni magával. De nem tudom, hogy mit találjak ki neki. Szinte minden nap megyünk sétálni (ha esik akkor nyilván nem), pár naponta agyilag is fárasztom különböző feladatokkal, vannak állataink hozzájuk is szokott jönni velem, de nem elég neki. És nem tudom, hogy mit találjak ki amitől jobb neki. Valami Tipp?

2022. szept. 9. 16:52
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja az kimaradt, hogy nem egyedüli kutya de a egyedül ő fiatal, nem játszanak vele. Nem tudok nagyon hosszú sétára menni, mert nem bírná már az idősebb.
2022. szept. 9. 16:54
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek suliba vagy kutyás társaságba, vidd kirándulni ismeretlen helyekre( a sok új, szokatlan inger őket is lefárasztja, pont úgy, mint minket), feladatozz vele többet, ha pedig kicsit idősebb lesz (1,5-2 éves), akkor kezdj el vele biciklizni. Vehetsz még neki játékokat, rágcsákat, amivel elszórakozhat az udvar szétkapása helyett.
2022. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én labdát dobáltam neki dombra fel...aludt mint a bunda.
2022. szept. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp vidd külön is sétálni, ha nem is mindig, de legyenek ilyen alkalmak.

Kövess yt-on egy szimpi csatornát, ahol trükktanítást mutatnak, vagy kezdjetek bele valamilyen sportba.

2022. szept. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

A nj munkakutya. Minden napos feladatozas is kell!! Tanitsd meg odahozni a papucsod/ujsagot/telefont/porazt/ stb.

Erezze,h feladatai vannak otthon.

Agyazni is megtanithatnad!

Sotetitofuggony elhuzasa

Szetdobalt ruhak osszegyujtese a szennyeskosarba

2022. szept. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A környéken nincsen suli, kutyás társaság semmi ilyesmi. Autóban pedig rosszul van, vittük már ilyen helyekre.
2022. szept. 9. 20:15
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

A kocsihoz minden kutya hozzá szokik idővel.


A leírás alapján a kutya se fizikailag, se ösztönszinten nincs lefárasztva. Munkakutya, munka kell neki. Miért nem adod meg? Vagy ha nem akarod kielégíteni az igényeit, miért kellett a kutya?

2022. szept. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Éppen azon vagyok, hogy kielégítsem, ha nem tűnik fel.
2022. szept. 9. 20:43
 9/16 anonim ***** válasza:
41%
De 1 éve nem sikerül. Azért az hosszú idő. És ezt nem próbálni kell, hanem csinálni. Ha nem értesz hozzá, akkor kiképzővel. Persze kifogás mindig van.
2022. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Látom bajok vannak a szövegértéssel. 1 éves a kutya. Eleve az első 2 hónapot nem is nálam tölti, de egy 2-3 hónapos kutyával mit foglalkozzak különösen? Nem vihetem el túrázni és nem is kell.

Lehet, hogy egyszer majd hozzászokik az autóhoz, de jelenleg rosszul van tőle és ha hányni nem is hány mindig, de hányingere van. Vinném suliba, de felesleges, mert ilyen állapotban nem tud részt venni a foglalkozásban. Neked se lenne étvágyad és kedved mozogni, mikor olyan rosszul vagy, hogy majdnem hánysz. Ezért keresek olyan módszert, amivel le tudom fárasztani anélkül, hogy autóval kelljen vinni bárhova. A séta egyelőre nem nagyon fárasztja le, de megpróbálom külön is elvinni még egy körre hátha. A labdázást hamar megunja, nem fárad ki tőle.

És ehhez miért kellene kiképző? Feltettem egy kérdést, hogy milyen lehetőségek vannak, amik nagyon pörgős kutyánál működnek a lefárasztásban. Van tapasztalatom kutyákkal, njvel is, de eddig ekkora energiaszinttel és mozgásigénnyel rendelkező kutyám még nem volt. Ezért tettem fel a kérdést, hogy van e valami hatékonyabb, mint egy sima séta.

2022. szept. 10. 09:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!